Новини і події: актуальне і цікаве у світі STIHL

В Німеччині знищено небезпечні бензопили китайського виробництва

4450 підроблених бензопил перетворені на 20 тонн металобрухту

Адміністрація німецького міста Дармштадт знищила 4450 дешевих бензопил, котрі не відповідали вимогам щодо безпечності такої продукції. Час гальмування ланцюга виявився надто довгим, а передній захист рук і рукоятка надто слабкими. Була також виявлена відсутність заводського маркування і значне перевищення максимально допустимих значень вмісту шкідливих речовин у вихлопних газах. У бензопил були відсутні дійсні сертифікати якості ланцюгів, що регламентовано Європейською директивою щодо машин і обладнання. Таким чином, бензопили відразу за кількома пунктами не відповідали діючим в Європі приписам і становили реальну небезпеку для споживачів.

Небезпечні пили з таємничими назвами «PowerHaus» і «KrafTWelle» продавали на ринках і через Інтернет фірми, що торгують дверима. Їх склад вдалось виявити під час обшуку на одному з підприємств на території федеральної землі Гессен. Близько половини всіх пил за гамою кольорів дуже сильно нагадували продукцію STIHL, що є порушенням прав на логотип, захищений законом на території ЄС для торгової марки STIHL. У жовтні 2010 року адміністрація Дармштадта видала розпорядження, що забороняє продаж таких і подібних до них бензопил. Крім того, були направлені офіційні повідомлення про відкликання цієї продукції дистриб'юторам і накладені штрафи.

На ринку бензопил це стало першим випадком застосування наглядовим органом діючого Європейського законодавства з прозорими і відчутними для винуватих наслідками.