Догляд за газонокосаркою: поради щодо очищення

Під час сезону косіння газону ваша газонокосарка регулярно використовується. Ми покажемо вам, як самостійно доглядати за косаркою та як чистити, для того щоб продовжити термін її служби.

Frau schaut im Garten unter ihren STIHL Akku-Rasenmäher RMA 339C

Газонокосарки: потужні пристрої у використанні

Від газонокосарки очікується багато. З весни до осені газон косять, і газонокосарка зазвичай використовується протягом декількох годин. Під час роботи бруд і рослинні залишки осідають на корпусі і прилипають до ножів газонокосарки. Щоб досягти хороших результатів роботи в довгостроковій перспективі, слід очищати газонокосарку після кожного використання. Також слід запланувати регулярне технічне обслуговування.

Безпечний та чистий догляд за косаркою

Використовуйте безпечний метод очищення газонокосарки: Завжди одягайте міцні рукавички під час чищення газонокосарки. Особливо під час чищення ножів газонокосарки важливо використовувати рукавички з міцного матеріалу, щоб захистити себе від порізів.

Крок за кроком: Очищення газонокосарки

Очищення газонокосарки після завершення роботи відбувається швидко. Ми покажемо вам, як це зробити найкраще і що потрібно для регулярного очищення. Коли робота закінчена, газон знову виглядає привабливо, а рослинні залишки знаходяться на компостній купі, настав час очистити газонокосарку.

Вам знадобляться:

  • Міцні рукавички
  • Дерев'яний шпатель або силіконовий шпатель
  • Щітка / віник
  • Для сильних забруднень - спеціальний очищувач, наприклад, STIHL Multiclean

 

Frau öffnet den Deckel eines STIHL Akku-Rasenmähers RMA 339 C vor einem weißen Haus

Від'єднайте кошик і почистіть його ручною щіткою. Ви також можете поверхнево почистити корпус газонокосарки за допомогою віника. Якщо бруду більше, можна протерти газонокосарку вологою ганчіркою. Очищення за допомогою садового шланга рекомендується проводити тільки під низьким тиском. Мийка високого тиску не підходить для очищення газонокосарки.

На наступному етапі встановіть газонокосарку в положення для чищення. Це описано в інструкції з експлуатації газонокосарки. Для бензинових газонокосарок переконайтеся, що свічка запалювання спрямована вгору. Якщо свічка буде спрямована вниз, масло може витекти і завдати серйозної шкоди двигуну і карбюратору.

Очистіть нижню частину газонокосарки за допомогою лопатки та скребка. Шпатель допомагає видалити грубі та великі рослинні залишки навколо лез. Очищення нижньої частини газонокосарки легше і ретельніше проводити відразу після використання. Тоді бруд і рослинні рештки ще свіжі, і їх легше розпушити. Також обережно видаліть бруд з леза косарки за допомогою дерев'яної лопатки або ручної щітки. За необхідності, якщо бруд важко видаляється, можна також скористатися спеціальним очищувачем.

Після такого очищення газонокосарка готова до наступного використання. З іншого боку, після 25 годин роботи та/або перед зимовим зберіганням необхідно провести ретельне очищення та догляд. Нижче ми підсумували, як це працює.

Обслуговування: Інтенсивне очищення

Приблизно через 25 годин роботи необхідно провести інтенсивне очищення газонокосарки. Залежно від інтенсивності роботи і використання, це може статися раніше або пізніше в сезоні косіння. Важливо: регулярне чищення полегшує технічне обслуговування, а регулярне технічне обслуговування продовжує термін служби газонокосарки.

Підготуйте газонокосарку до зимування

Часто основне технічне обслуговування йде пліч-о-пліч з підготовкою газонокосарки до зими. У нашій детальній статті ми розповіли, як підготувати газонокосарку до зими.

Особливості для різних типів газонокосарок

Бензинові газонокосарки: очищення Двигун внутрішнього згоряння призводить до того, що бруд осідає на повітряному фільтрі та свічці запалювання. Бензинові машини потребують трохи більшого очищення, ніж інші типи газонокосарок.
Електричні газонокосарки: очищення Електричні газонокосарки найкраще чистити насухо. Якщо ви чистите занадто великою кількістю води, волога може проникнути в електродвигун і пошкодити його.
Акумуляторні газонокосарки: очищення Акумуляторна газонокосарка вимагає окремого догляду за акумулятором. Переконайтеся, що він правильно зберігається: завжди в сухому місці і при прохолодній, але не замерзаючій температурі.

Logo der 2plus1 Garantieverlängerung auf einem Bild mit einem Mann, der Rasen mit einem STIHL Benzin-Rasenmäher RM 448 TC mäht

Garantieverlängerung

Die Garantieverlängerung 2+1 erhält den Wert Ihres Gerätes, senkt die Betriebskosten und sichert die Arbeitsleistung. Die vorteilhafte 2+1 Garantie gilt für alle privat eingesetzten Geräte von STIHL, die vor Ablauf des zweiten Jahres nach Kauf, einer Inspektion durch den Fachhandel unterzogen werden. Fragen Sie Ihren Fachhändler nach diesem Service.

Підсумок: Очищення газонокосарки

  • Після кожного використання необхідно ретельно очистити пристрій від залишків рослин за допомогою мітли та шпателя, щоб видалити залишки рослин.
  • Через кожні 25 годин роботи слід проводити основний технічний огляд: Ретельно очистіть газонокосарку та перевірте стан ножів: чи немає на них тріщин або інших змін у матеріалі?
  • Повітряний фільтр і свічку запалювання газонокосарки також слід регулярно чистити і перевіряти.
  • Перед тим, як прибрати газонокосарку на зберігання на зиму, її необхідно підготувати до зими. Для цього ретельно очистіть її та проведіть ретельне технічне обслуговування.