Екологічна переробка садових відходів

Сад площею 1 000 м² дає в середньому за рік 125 м³ рослинних відходів та зрізаного матеріалу. І вся ця зелена маса - є цінною сировиною для виготовлення компосту. Дерева, кущі та квіти є постачальниками ідеальної органічної субстанції для мульчування. Садові подрібнювачі STIHL легко переробляють ці рослинні залишки у високоякісну мульчу та перетворюють гілля, хмиз, листя, траву на органічне добриво. Завдяки такій вторинній переробці Вам не потрібно купувати дорогі штучні добрива, гумус або мульчу. Садові подрібнювачі пропонують екологічний підхід до утилізації рослинних відходів — компостуйте замість спалювання.

Садові відходи– що дозволено?

Перейдемо одразу до суті: зелені відходи юридично вважаються відходами - і тому їх не можна викидати в лісі або на зелених насадженнях. Викидати садові відходи на власній ділянці також не завжди доцільно.

Якщо ви задаєтесь питанням, куди в першу чергу утилізувати садові відходи, ми підготували огляд, який покаже вам, як утилізувати садові відходи без жодних проблем.

Переробляйте скошену траву з газону

Скошена трава добре підходить для переробки. Один з таких способів - компостування. Щоб свіжа трава не загнивала в компості, перед компостуванням слід змішати її з деревною стружкою або рваним картоном без друку і рівномірно розподілити на компостній ямі. Так ви забезпечите хороший доступ кисню. Можна розкласти її на грядках, попередньо висушив - як джерело поживних речовин, а також як потужний захист від холоду та проливних дощів.

Hölzerner Kompost, daneben ein Sack mit Laub im Garten

Утилізація зелених відходів у правильному мішку для сміття

Якщо ви збираєте садові відходи, слід використовувати для цього спеціальні зелені мішки для сміття, а після заповнення позначати їх зеленою стрічкою для сміття. Ви можете придбати їх у найближчому пункті прийому вторсировини або в будівельному магазині.

Переробка опалих фруктів

Окрім класичних садових відходів, таких як скошена трава та зрізані гілки, у багатьох садах також утворюються фруктові відходи, які підлягають утилізації: опалі плоди. Перш ніж вони залишаться на газоні занадто довго і почнуть гнити, їх слід зібрати та утилізувати. Опалі плоди можна викидати у смітник для органічних відходів, а також у невеликих кількостях для компосту.

Важливі питання та відповіді

Більше для захоплених своїм садом