Садові відходи займають багато місця і створюють багато роботи. Дізнайтеся, як ефективно та раціонально утилізувати садові відходи за допомогою правильного подрібнення.
28.08.2023
Ви можете подрібнювати як тверді, так і м'які садові відходи. Окрім гілок, обрізків живоплоту та дерев, за допомогою подрібнювача можна також подрібнювати листя, скошену траву та зелені відходи. Однак залишки фруктів і овочів не підходять, оскільки їхня кислотність може пошкодити подрібнювач.
Ви можете подрібнити листя за допомогою ножового подрібнювача, наприклад, STIHL GHE 250. Листя - це м'які садові відходи. Чим більше м'яких садових відходів ви хочете подрібнити, тим більше шансів, що вам знадобиться ножовий подрібнювач. Якщо ж ви хочете подрібнити переважно тверді садові відходи, такі як гілки, сучки та обрізки живоплоту, вам більше підійде подрібнювач із роликовим механізмом, наприклад, STIHL GHE 140 L.
Ні, не слід подрібнювати мокрі гілки. Леза садового подрібнювача швидше тупляться, коли деревина волога. Тому ми рекомендуємо використовувати для подрібнення тільки свіжу, не мокру і не дуже брудну деревину. Таким чином ви зможете насолоджуватися своїм садовим подрібнювачем протягом тривалого часу.
Так, ви можете подрібнювати бур'яни. Однак слід бути обережними, щоб не подавати в садовий подрібнювач коренеплоди, які містять ґрунт або є вологими. Це призведе до швидшого зносу ножів подрібнювача.
Подрібнений матеріал можна використовувати по-різному. По-перше, подрібнений матеріал можна ефективно і раціонально використовувати як основу для мульчі. По-друге, він чудово підходить для компостування. Таким чином ви отримуєте багатий на поживні речовини гумус для вашого саду.
Окрім скошеного газону, в саду також є багато іншого матеріалу, який потрібно утилізувати або переробити: дерева обрізають, живопліт підстригають, листя збирають, а зів'ялі квіти утилізують. Виникає питання, куди подіти весь цей матеріал? Саме тут у гру вступає подрібнення, яке полегшує догляд за садом для багатьох садівників-любителів - з корисними додатковими перевагами.
Зазвичай подрібнювач може без проблем подрібнити органічні матеріали з саду, але не всі рослини підходять для цього. Ми пояснюємо вам, які садові рослини можна подрібнювати, а які краще не чіпати.
Отруйні рослини в компості зазвичай не становлять проблеми, оскільки в процесі гниття отрута повністю розкладається на нешкідливі компоненти. Однак при подрібненні отруйних рослин, таких як туя і тис, слід бути обережним і носити захисні робочі рукавички.
Також враховуйте, який тип подрібнювача ви використовуєте: гілки та гіллясті пагони особливо підходять для подрібнювачів із роликовим механізмом, а м'якша зелень, наприклад, залишки чагарників, - для ножових подрібнювачів.
Вологі або липкі фруктові та рослинні залишки менш придатні для подрібнення, оскільки вони спричиняють залипання ножа або ролика, а іноді навіть забивають подрібнювач.
У випадку з такими рослинами, як спориш, існує ризик, що в результаті подрібнення вусики поширяться в саду - рослинні відходи такого роду краще викидати разом з побутовими відходами.
Також для подрібнення не підходять хворі частини рослин: багато спор грибків без проблем виживають у процесі гниття на компостній купі.
Якщо вам регулярно доводиться мати справу з переповненим сміттєвим баком для органічних відходів, варто подумати про придбання подрібнювача. Ця машина допоможе легко подрібнити обрізки та органічні відходи з саду без зайвих зусиль. Ми зібрали поради та рекомендації щодо подрібнення за допомогою садового подрібнювача, щоб показати вам, як це робити правильно.
Перед подрібненням переконайтеся, що ви правильно зрізали гілки, щоб перенаправити енергетичний потік рослини і не завдати їй непоправної шкоди.
Не кидайте товсті гілки в подрібнювач одразу.
Наша рекомендація:
У більшості подрібнювачів ви можете просто подавати подрібнений матеріал у пристрій зверху.
З'ясувати, яка модель найкраще відповідає вашим вимогам, нескладно.
Матеріал та кількість
Залежно від обсягу подрібнення і типу матеріалу, існують різні пристрої, які забезпечують потрібну потужність. Чим більше і чим частіше доводиться переробляти деревину, тим більше підходить великий садовий подрібнювач з великою потужністю.
Наша таблиця підкаже вам, яка модель подрібнювача найкраще відповідає вашим потребам. Співвідношення змішаних і твердих матеріалів для подрібнення відіграє важливу роль. Якщо ви переробляєте лише тверді відходи, такі як обрізки дерев'яних живоплотів, гілки та сучки, то вам підійде, наприклад, електричний садовий подрібнювач STIHL GHE 140 L. Якщо є також приблизно рівна кількість змішаних відходів у вигляді листя, тонких гілочок і квіткових обрізків, електричний садовий подрібнювач GHE 355 може добре переробити і те, і інше.
Шумоізоляція
Електричні подрібнювачі мають особливо низький рівень шуму і тому, швидше за все, рекомендуються для приватних садів. Тим не менш, переконайтеся, що ви не подрібнюєте в неділю або державні свята. Якщо ви хочете використовувати по-справжньому тихий подрібнювач, ми пропонуємо моделі з роликовим механізмом подрібнення.
Підключення до електромережі
Якщо у вашому саду є електрика, електричний подрібнювач STIHL - правильний вибір. Включаємо в розетку і можна працювати.
Ножовий механізм | Роликовий механізм |
---|---|
Працює з швидко обертовими та різними ножами залежно від матеріалу. Може також подрібнювати м'які матеріали, такі як залишки квітів і листя. | Низький рівень шуму та низька віддача |
Матеріал нарізається на невеликі шматочки. | Гілки розчавлюються роликом із загартованої сталі, а не ріжуться. Роликовий подрібнювач призначений для обробки тільки гілля. |
Ідеально підходить для мульчі. | Волокна деревини розм'якшуються і стають більш придатними для компосту. |
Екологічність є для нас головним пріоритетом:
За допомогою садових подрібнювачів STIHL ви можете в найкоротші терміни перетворити тверді та м'які обрізки дерев, кущів та інших рослин на цінну мульчу або компостну сировину.
За допомогою подрібнювача ви можете не лише заощадити кілька кроків і гроші, але й зробити щось корисне для свого саду. Переробляйте подрібнений матеріал і використовуйте його як цінний компост, мульчу або добриво, щоб завершити природний цикл вашого домашнього оазису.
Для тих, хто не має компосту або не потребує його, найкраще викидати подрібнений матеріал у відро для органічних відходів. Якщо об'єм занадто великий, відходи слід вивозити на сміттєзвалище.
У власному саду ви також можете використовувати подрібнений матеріал (замість гравію), щоб прокласти гарну доріжку. Переконайтеся, що ви добре утрамбували подрібнений матеріал - це також зробить ґрунт менш сприйнятливим до бур'янів.
Подрібнений матеріал також дуже корисний на грядці. Вносьте його шаром завтовшки кілька сантиметрів, але при цьому стежте, щоб подрібнений матеріал не складався лише з деревини - інакше ґрунт стане надто кислим.
Використовуйте отриманий матеріал для екологічно чистого компостування. Потім подрібнений матеріал поміщається або в компостер швидкого приготування, або на вашу власну компостну купу, де він розкладається на цінне органічне добриво.