Правильне подрібнення: на що звернути увагу

Садові відходи займають багато місця і створюють багато роботи. Дізнайтеся, як ефективно та раціонально утилізувати садові відходи за допомогою правильного подрібнення.

Mann mit STIHL Häcksler im Garten

Огляд: подрібнюємо правильно

 • Подрібнення допомагає навести лад у саду та позбутись куп садового сміття з користю
 • Подрібнення м'яких і твердих матеріалів
 • Перед початком роботи прочитайте інструкцію з експлуатації та одягніть необхідні засоби захисту.
 • Залежно від потреб оберіть ножовий або вальцьовий подрібнювач
 • Використовуйте подрібнений матеріал для покриття доріжок, компосту або добрива.

Подрібнюйте садові відходи та переробляйте їх з користю для довкілля

Окрім скошеного газону, в саду також є багато іншого матеріалу, який потрібно утилізувати або переробити: дерева обрізають, живопліт підстригають, листя збирають, а зів'ялі квіти утилізують. Виникає питання, куди подіти весь цей матеріал? Саме тут у гру вступає подрібнення, яке полегшує догляд за садом для багатьох садівників-любителів - з корисними додатковими перевагами.

ПЕРЕВАГИ ПРАВИЛЬНОГО ПОДРІБНЕННЯ

 • Подрібнення звільняє місце від куп садового сміття: громіздкого гілля, обрізок кущів, квітів та рослинних залишків.
 • Об'єм відходів значно зменшується. Це дозволяє легко і зручно утилізувати їх.
 • Залишки подрібнення можна переробляти особливо ефективно та раціонально як мульчу або компостну основу.
 • Подрібнення забезпечує цінну сировину: компостований подрібнений матеріал містить саме ті поживні речовини, які потрібні ґрунту як добриво.

Що можна подрібнювати, а що – ні?

Зазвичай подрібнювач може без проблем подрібнити органічні матеріали з саду, але не всі рослини підходять для цього. Ми пояснюємо вам, які садові рослини можна подрібнювати, а які краще не чіпати.

Ein Mann in Schutzausrüstung häckselt Zweige mit einem STIHL Gartenhäcksler 

Рослини, що підходять для подрібнення:  

 • Гілки декоративних і плодових кущів
 • Гілки дерев відповідної товщини
 • Обрізки живоплоту
 • Скошена багаторічна трава
 • Скошена декоративна трава, наприклад, пампасна трава (недолік: повсюди білі пластівці та ворсинки)

Отруйні рослини в компості зазвичай не становлять проблеми, оскільки в процесі гниття отрута повністю розкладається на нешкідливі компоненти. Однак при подрібненні отруйних рослин, таких як туя і тис, слід бути обережним і носити захисні робочі рукавички.

Також враховуйте, який тип подрібнювача ви використовуєте: гілки та гіллясті пагони особливо підходять для подрібнювачів із роликовим механізмом, а м'якша зелень, наприклад, залишки чагарників, - для ножових подрібнювачів.

Nahaufnahme eines grünen Apfels im Gras 

Рослини, що найменше  підходять для подрібнення:

 • М'які фруктові та овочеві обрізки 
 • Волокнисті лози ожини, плюща або шипшини
 • Вологе осіннє листя
 • Багаторічні залишки споришу
 • Вологі кухонні відходи або водянисті стебла та рослини з молочним соком, наприклад, молочай
 • Хворі частини рослин

Вологі або липкі фруктові та рослинні залишки менш придатні для подрібнення, оскільки вони спричиняють залипання ножа або ролика, а іноді навіть забивають подрібнювач.

У випадку з такими рослинами, як спориш, існує ризик, що в результаті подрібнення вусики поширяться в саду - рослинні відходи такого роду краще викидати разом з побутовими відходами.

Також для подрібнення не підходять хворі частини рослин: багато спор грибків без проблем виживають у процесі гниття на компостній купі.

Правильне подрібнення: поради та рекомендації

Якщо вам регулярно доводиться мати справу з переповненим сміттєвим баком для органічних відходів, варто подумати про придбання подрібнювача. Ця машина допоможе легко подрібнити обрізки та органічні відходи з саду без зайвих зусиль. Ми зібрали поради та рекомендації щодо подрібнення за допомогою садового подрібнювача, щоб показати вам, як це робити правильно.

Шумоізоляція

Електричні подрібнювачі мають особливо низький рівень шуму і тому, швидше за все, рекомендуються для приватних садів. Тим не менш, переконайтеся, що ви не подрібнюєте в неділю або державні свята. Якщо ви хочете використовувати по-справжньому тихий подрібнювач, ми пропонуємо моделі з роликовим механізмом подрібнення.

Підключення до електромережі

Якщо у вашому саду є електрика, електричний подрібнювач STIHL - правильний вибір. Включаємо в розетку і можна працювати.

Frau häckselt Zweige mit dem STIHL Elektro-Häcksler GHE 250 S

Порівняння подрібнювачів з ножовим та роликовим механізмом

Ножовий механізм Роликовий механізм
Працює з швидко обертовими та різними ножами залежно від матеріалу. Може також подрібнювати м'які матеріали, такі як залишки квітів і листя. Низький рівень шуму та низька віддача
Матеріал нарізається на невеликі шматочки. Гілки розчавлюються роликом із загартованої сталі, а не ріжуться. Роликовий подрібнювач призначений для обробки тільки гілля.
Ідеально підходить для мульчі. Волокна деревини розм'якшуються і стають більш придатними для компосту.

Садові подрібнювачі для будь-яких завдань

Nahaufnahme eines roten Herbstblattes auf einem Holzstück

Екологічність є для нас головним пріоритетом:

За допомогою садових подрібнювачів STIHL ви можете в найкоротші терміни перетворити тверді та м'які обрізки дерев, кущів та інших рослин на цінну мульчу або компостну сировину.

Екологічна переробка садових відходів

За допомогою подрібнювача ви можете не лише заощадити кілька кроків і гроші, але й зробити щось корисне для свого саду. Переробляйте подрібнений матеріал і використовуйте його як цінний компост, мульчу або добриво, щоб завершити природний цикл вашого домашнього оазису.

Утилізація садових відходів

Для тих, хто не має компосту або не потребує його, найкраще викидати подрібнений матеріал у відро для органічних відходів. Якщо об'єм занадто великий, відходи слід вивозити на сміттєзвалище.

Використовуйте подрібнений матеріал як покриття для доріжок

У власному саду ви також можете використовувати подрібнений матеріал (замість гравію), щоб прокласти гарну доріжку. Переконайтеся, що ви добре утрамбували подрібнений матеріал - це також зробить ґрунт менш сприйнятливим до бур'янів.

Подрібнений матеріал для грядок

Подрібнений матеріал також дуже корисний на грядці. Вносьте його шаром завтовшки кілька сантиметрів, але при цьому стежте, щоб подрібнений матеріал не складався лише з деревини - інакше ґрунт стане надто кислим.

Подрібнений матеріал як компост і природне добриво

Використовуйте отриманий матеріал для екологічно чистого компостування. Потім подрібнений матеріал поміщається або в компостер швидкого приготування, або на вашу власну компостну купу, де він розкладається на цінне органічне добриво.