Перемішування компосту: коли та як часто потрібно робити

Щоб отримати цінний компост, його слід регулярно перевертати. Прочитайте наші поради та почніть вже сьогодні!

Eine Frau mit Pferdeschwanz setzt Kompost mit einer Schaufel um
Beim Umsetzen des Komposts wird wertvolle Komposterde gewonnen.

огляд: перемішування компосту

  • Перевертання компосту зменшує об'єм компосту та виробляє свіжий гумус
  • Правильне компостування прискорює процес розкладання 
  • Перевертайте компост щонайменше кожні три місяці з ранньої весни до осені.
  • Закладайте новий компост, просівайте готовий і перекладайте матеріал, що не перепрів.

Визначення: що таке компост?  

Компост - це продукт біологічного процесу, в якому органічні матеріали, наприклад, рослинні залишки та кухонні відходи, розкладаються під дією атмосферного кисню та ґрунтових організмів. В ході цього процесу вивільняються мінерали, які роблять компост цінним добривом. Здорова компостна купа забезпечує оптимальні умови для ефективного компостуванн

Крупним планом людина нахиляється над дерев'яним компостером, розкидаючи компост

Навіщо потрібно перемішувати компост?

Для правильного компостування компост слід регулярно перевертати - на це є вагомі причини. Перевертання компосту розпушує його і забезпечує кращий доступ кисню, що захищає його від плісняви і прискорює розкладання мікроорганізмами.  Перемішування окремих компонентів компосту також прискорює розкладання.

Крім того, перевертання компосту зменшує об'єм компосту, завдяки чому ваша компостна купа залишається впорядкованою і не переповненою. І останнє, але не менш важливе: ви отримуєте свіжий гумус, яким можна удобрювати грядки або газон.

Що таке гумус?  

Термін «гумус» означає сукупність відмерлих органічних речовин ґрунту. Хороший гумус темний, дрібнозернистий і пахне лісовим ґрунтом - він містить багато цінних поживних речовин.

Перевертання компосту: коли та як часто? 

Перший раз у році компост слід перевертати ранньою весною або перед початку весни, наприклад, у лютому, щоб отримати корисний гумус для вашого саду до початку садівничого сезону. Після цього, в ідеалі, перевертайте компост кожні три місяці до осені - це також прискорює розкладання садових відходів. Перевертання компосту раз на рік вважається мінімумом.

Зрілий компост можна розпізнати за тим, що він темно-коричневий, розсипчастий і нагадує лісовий ґрунт - в такому випадку час братися за лопату. Переконайтеся, що перед перекладанням компосту пройшло кілька бездощових днів, щоб компост не злежувався і не прилипав до лопати. Також не слід перевертати компост в морозну погоду.

Потрібний матеріал та інструменти

  • Зріла компостна купа
  • Другий швидкий компостер або компостний ящик
  • Прохідне сито
  • Тачка
  • Лопата

Поради: як перемішувати компост

Всього за кілька кроків ви зможете перемішати компост, щоб запобігти загниванню, і зробити свіже садове добриво - вдягніть робочі рукавиці і почніть!

За допомогою наших інструкцій та потрібних інструментів ви зможете легко перетворити свій компост і сад на більш екологічно чистий. Отримуйте задоволення!

Садові подрібнювачі для різних завдань

Frau schüttet Eimer mit Grüngut in einen Komposter

Zerkleinerte Äste eignen sich für den Kompost.

Більше поради щодо компостування

Шукаєте більше порад щодо виготовлення компосту власноруч? Дізнайтесь, як успішно виготовляти, підтримувати та використовувати компост у власному саду.

Дізнатись ідей для вашого саду