Кубок STIHL 2018 в Україні

2 червня 2018 року в Чернівцях відбулись міжнародні змагання вальників.

Змагання за кубок STIHL - 2018 у Чернівцях

Кубок STIHL – це традиція, започаткована компанією ТОВ «Андреас Штіль» в Україні з метою популяризації праці вальника лісу та знайомства з відомими у всьому світі змаганнями лісорубів. Кожна з вправ у цих змаганнях проводиться за чітко регламентованими правилами, затвердженими Міжнародною асоціацією чемпіонатів лісорубів. Всі дисципліни у цих змаганнях базуються на реальних операціях, які щодня виконують сучасні лісоруби під час своєї роботи. 

В спортивно-технічних змаганнях за кубок STIHL 2018 взяли участь 44 команди з України, Польщі, Білорусі й Румунії.
Змагання розпочались з дисципліни «заміна ланцюга на швидкість» Учасник з Польщі під номером 37 вразив всіх неймовірною швидкістю, замінивши ланцюг всього за 7 секунд! Другою дисципліною був «точний різ». Відрізати кільце з колоди необхідно було не лише швидко, а ще й ідеально рівно та без так званого «перерізу»!
На останок залишилась дисципліна «обрізання гілок», яка здалась спочатку нескладною. Однак , як виявилось, це не так і легко! Гілки потрібно було зрізати під різними кутами, до того ж так майстерно, щоб колода залишилась гладенькою.
У перервах між змаганнями учасників та гостей розважав запальний гурт «Ot vinta», крім цього, ведучі розігрували подарунки між глядачами.

Після завершення змагань відбувся виступ мера Чернівців – Олексія Павловича Каспрука. Він привітав всіх учасників та гостей змагань і висловив свою подяку компанії STIHL за проведення змагань та популяризацію такої важкої роботи як вальник лісу. Генеральний Директор ТОВ «Андреас Штіль» Мельник Олександра Іванівна оголосила імена трьох переможців змагань. Третє місце зайняв учасник з Білорусі - Ю. Нестерович (№44), Друге місце також посів учасник з Білорусі, М. Ярошик (№45). Переможцем змагань і власником Кубку STIHL 2018 став Томаш Більскі, представник з Польщі, що виступав під номером 37.