Бажаєте здивувати свою сім'ю і друзів або відзначити особливу подію? Подаруйте їм те, що Ви зробили своїми руками. Можливо, оригінальний дерев'яний орнамент садового ліхтаря, виготовлений за допомогою Вашої ланцюгової пили ‒ саме те, що потрібно? Адже в останні роки, різьблення по дерево - це хобі не тільки для професійних теслярів, а й для кожного господаря, що має мотопилу та бажання майструвати з дерева. Ми в деталях розповімо, як Ви можете самостійно виготовити садовий ліхтар всього за кілька кроків!
Вибір деревини
Важко сказати, яка деревина найкраще підходить для різьблення. Кожний сорт деревини має свої переваги та недоліки. Наприклад, м'яка деревина, така як сосна чи модрина - стійкі до погодного впливу, але мають тенденцію до виділення смоли. Тополя, дуб та різні фруктові дерева є особливо популярним матеріалом для різьблення.
Взагалі, якщо Ви правильно обробите деревину, то обмежень щодо її сорту майже не існує. Отже, оберіть деревину, яка Вам подобається!
Захисний одяг
Навіть скульптори-любителі потребують правильного захисного одягу і оснащення під час роботи з ланцюговою пилою. Захист починається з голови. Завжди одягайте захисні окуляри або захист обличчя та засоби захисту слуху – навушники або беруші. Якщо Ви працюєте у лісі, обов'язково одягніть захисний шолом. Також слід захистити руки та ноги. Одягніть захисні рукавиці, взуття та штани із захистом від порізів. Дізнайтесь більше про захисний одяг для роботи з бензопилою.
Примітка! Обов'язково дотримуйтесь всіх вказівок, наведених в інструкції з експлуатації Вашого мотоінструменту.
Вибір мотопил для різьблення
Для точного різьблення по дереву відмінно підходять спеціальні ланцюгові пили STIHL: бензопила MS 170 та акумуляторні мотопили MSA 120 C-BQ або MSA 160 C-BQ. Для фігурного випилювання потрібно використовувати спеціальну шину STIHL Carving із дуже низькою віддачею і вібрацією. Вузька головка напрямних шин для різьблення дозволяє точно вирізати тонкі лінії та контури.
Порада:
Не усувайте кору доки Ви не завершите вирізати віконця для світла. Це дозволить запобігти розщеплненню деревини навколо щілин - віконець для світла під час їх вирізання. Ви можете використати напилок та наждачний папір щоб усунути нерівності поверхні Вашого ліхтаря.
Крок п'ятий: Готовий ліхтар
Фінішна обробка допоможе надати Вашому ліхтареві вигляд завершеного виробу, який буде тішити Вас протягом тривалого часу. Якщо Ви виготовили ліхтар із добре висушеної колоди, і Ви бажаєте використовувати його в приміщенні, то Ваш ліхтар вже готовий! Якщо Ви використали недостатньо суху деревину, тоді його слід покрити захисним матеріалом - наприклад лаком, або бджолиним воском.
Якщо Ви бажаєте використовувати ліхтар надворі, скористайтесь скульптурним лаком для напівсухої деревини. У якості джерела світла для ліхтаря, ми радимо використовувати світлодіодні лампи, призначені для використання надворі, що належним чином захищені від погодного впливу, зокрема від впливу вологи й атмосферних опадів.