Унікальні подарунки з дерева: садові ліхтарі

Бажаєте здивувати свою сім'ю і друзів або відзначити особливу подію? Подаруйте їм те, що Ви зробили своїми руками. Можливо, оригінальний дерев'яний орнамент садового ліхтаря, виготовлений за допомогою Вашої ланцюгової пили ‒ саме те, що потрібно? Адже в останні роки, різьблення по дерево - це хобі не тільки для професійних теслярів, а й для кожного господаря, що має мотопилу та бажання майструвати з дерева. Ми в деталях розповімо, як Ви можете самостійно виготовити садовий ліхтар всього за кілька кроків!

Вибір деревини

Важко сказати, яка деревина найкраще підходить для різьблення. Кожний сорт деревини має свої переваги та недоліки. Наприклад, м'яка деревина, така як сосна чи модрина - стійкі до погодного впливу, але мають тенденцію до виділення смоли. Тополя, дуб та різні фруктові дерева є особливо популярним матеріалом для різьблення.

Взагалі, якщо Ви правильно обробите деревину, то обмежень щодо її сорту майже не існує. Отже, оберіть деревину, яка Вам подобається!

Захисний одяг

Навіть скульптори-любителі потребують правильного захисного одягу і оснащення під час роботи з ланцюговою пилою. Захист починається з голови. Завжди одягайте захисні окуляри або захист обличчя та засоби захисту слуху – навушники або беруші. Якщо Ви працюєте у лісі, обов'язково одягніть захисний шолом. Також слід захистити руки та ноги. Одягніть захисні рукавиці, взуття та штани із захистом від порізів. Дізнайтесь більше про захисний одяг для роботи з бензопилою.

Примітка! Обов'язково дотримуйтесь всіх вказівок, наведених в інструкції з експлуатації Вашого мотоінструменту.

Під час роботи з бензопилою необхідно подбати про безпеку - одягніть захисний одяг
Бензопила для різьблення STIHL MS 201 Carving

Крок перший: Що вам знадобиться?

  • Кругла колода, приблизно 30-40 см у діаметрі, висотою приблизно 35-40 см
  • Козел для розпилювання колод
  • Ремінь для кріплення колоди
  • Сокира STIHL
  • Ланцюгова пила STIHL
  • Крейда для розмітки
  • Захисний одяг (див. вище)
Що вам знадобиться?

Крок другий: Почніть із простої форми

Перед початком роботи переконайтесь що колода надійно закріплена ременем на козлі для розпилювання. Скористайтесь крейдою, щоб розмітити лінії розрізу, це допоможе Вам скеровувати пилу під час розпилювання.

Тепер настав час скористатись Вашою мотопилою. Насамперед виріжте серцевину колоди квадратної форми. Для цього виконайте паралельні розпили зліва та справа глибиною приблизно 30 см. Оберніть колоду навколо вісі на 90 градусів і повторіть розпили.

Будьте обережні!

Цей метод розрізання деревини підвищує ризик віддачі. Завжди дотримуйтесь вказівок з техніки безпеки, наведених у інструкції з експлуатації Вашого інструменту. Застосовуйте цей метод розпилювання тільки якщо Ви маєте досвід роботи з ланцюговою мотопилою.

Виріжте серцевину колоди у формі квадрату

Вкоротіть висоту колоди за допомогою мотопили, щоб вона становила приблизно 30 сантиметрів і Ви могли вибити серцевину за допомогою обуха колуна чи сокири. Пізніше Ви зможете використати зрізані "скибки" колоди у якості підставки для ліхтаря.

Вибийте вирізану серцевину обухом сокири чи колуна

Крок третій: Надайте форму внутрішній частині ліхтаря

Тепер можна розпочати до формування внутрішньої частини ліхтаря. Виріжте зайву деревину з боків всередині колоди залишивши достатньо товсту оболонку. Для більш точної та детальної обробки можна використати бокову поверхню ланцюга Вашої мотопили.

Зріжте бокові частини всередині колоди залишивши достатньо товсту оболонку

Крок четвертий: Віконця для світла

Основа для корпусу ліхтаря готова. Тепер Вам потрібно вирізати віконця у формі щілин, щоб світло було видно ззовні. Ви можете дати волю Вашій творчості й креативності - надайте довільної форми віконцями для світла. Скористайтесь крейдою для розмітки ліній для вирізання, це допоможе виконати точні й акуратні вирізи.

Будьте обережні!

Вирізання щілин у деревині підвищує ризик віддачі. Завжди дотримуйтесь вказівок з техніки безпеки, наведених у інструкції з експлуатації Вашого інструменту. Застосовуйте цей метод розпилювання тільки якщо Ви маєте досвід роботи з ланцюговою пилою.

Надайте довільної форми віконцями для світла
Надайте довільної форма віконцям для світла
Порада: Не усувайте кору доки Ви не завершите вирізати віконця для світла. Це дозволить запобігти розщелненню деревини навколо віконець під час їх вирізання.

Порада:

Не усувайте кору доки Ви не завершите вирізати віконця для світла. Це дозволить запобігти розщеплненню деревини навколо щілин - віконець для світла під час їх вирізання. Ви можете використати напилок та наждачний папір щоб усунути нерівності поверхні Вашого ліхтаря.

Крок п'ятий: Готовий ліхтар

 

Фінішна обробка допоможе надати Вашому ліхтареві вигляд завершеного виробу, який буде  тішити Вас протягом тривалого часу. Якщо Ви виготовили ліхтар із добре висушеної колоди, і Ви бажаєте використовувати його в приміщенні, то Ваш ліхтар вже готовий! Якщо Ви використали недостатньо суху деревину, тоді його слід покрити захисним матеріалом - наприклад лаком, або бджолиним воском.

Якщо Ви бажаєте використовувати ліхтар надворі, скористайтесь скульптурним лаком для напівсухої деревини. У якості джерела світла для ліхтаря, ми радимо використовувати світлодіодні лампи, призначені для використання надворі, що належним чином захищені від погодного впливу, зокрема від впливу вологи й атмосферних опадів.

Готовий ліхтар