Рекордний 2021 рік

Група компаній STIHL досягла обороту в 5 мільярдів євро

 • чотирикратний рекорд: досягнення максимальних показників у продажах, як у штуках, так і грошах, у виробництві та кількості працівників
 • зміцнення міжнародної виробничої мережі STIHL
 • численні нові продукти в сегменті акумуляторної та бензинової техніки як для професійного, так і приватного використання

У 2021 фінансовому році група компаній STIHL досягла рекордного обороту в розмірі 5,06 млрд.євро. Порівняно з попереднім роком це відповідає зростанню на 10,4% (2020: 4,58 млрд.євро). Без урахування впливу валютних курсів зростання обороту склало би 12,3%. При цьому 90% обороту компанії, головний офіс якої знаходиться у Вайблінгені (Німеччина), було зроблено за кордоном. «2021 рік перевершив наші очікування. Ми не лише досягли рекордних обсягів продажу в штуках і виробництва, а й уперше за 96-річну історію нашої компанії перетнули позначку обороту в 5 мільярдів євро, незважаючи на надзвичайно складні загальні умови», – підкреслив голова правління компанії STIHL Міхаель Трауб на прес-конференції, представляючи 26 квітня 2022 року річні результати компанії. Незважаючи на порушення логістичних ланцюжків у всьому світі, а також серйозні проблеми з наявністю необхідних матеріалів, потужностей та персоналу, що значно ускладнювали забезпечення ринку, компанія STIHL, завдяки далекоглядному плануванню, змогла налаштувати виробництво на повну потужність, тим самим якнайкраще забезпечивши своїх клієнтів продукцією STIHL. «Цим рекордним показникам 2021 року, які ми бачимо не лише з продажу в штуках та грошах, а й у виробництві, ми завдячуємо надзвичайній командній роботі, а також високій самовіддачі та гнучкості наших співробітників», – пояснив голова правління. Кількість співробітників також зросла до рекордного рівня. Станом на 31 грудня 2021 року кількість працівників в групі STIHL у всьому світі становила 20 094 осіб, що відповідає зростанню на 10,4% порівняно з попереднім роком.

Зростання на всіх ринках – особливо популярні товари для саду

Тенденція більше працювати у власному садку та будинку, створюючи для себе нову зону комфорту, та купувати високоякісні продукти для садівництва зберіглася і в 2021 році. Багато клієнтів, особливо в Західній Європі та Північній Америці, відкрили для себе нові можливості для творчості. Таким чином, зручні у використанні та високоякісні продукти, які підвищують відчуття задоволення від роботи на власній присадибній ділянці, мали велику популярність. Крім того, численні новинки та сприятливі погодні умови внесли свій вклад у позитивне зростання продажів у всьому світі. Попит на продукцію як для приватного, так і професійного використання збільшився в усіх регіонах. Минулого року зберіглася тенденція зростання популярності акумуляторного інструменту, особливо серед приватних користувачів західних промислово розвинених країн. Слід зазначити й зростання попиту на потужні акумуляторні інструменти серед професіоналів. У той же час бензинова техніка STIHL, як і раніше, мала попит, тому продажі в цьому сегменті також перевищили рівень минулого року. «Цифри показують, що для наших клієнтів залишаються актуальними обидва типи двигунів. Тому ми продовжимо інтенсивно інвестувати в сферу майбутнього – в акумуляторні технології - та розширювати асортимент продукції, не поступаючись ні на міліметр бензиновим пристроям», – пояснив Міхаель Трауб.

STIHL міг би продати набагато більше техніки на багатьох ринках, якби глобальні логістичні процеси не зазнали змін. Для того, щоб задовольнити високий світовий попит, виробництва компанії в усьому світі працювали на повну потужність. Голова правління STIHL підкреслив: «Ми робимо все можливе, щоб забезпечити наших клієнтів продукцією STIHL. Проте в зв'язку з поточними подіями надійний прогноз наявності нашої продукції неможливий. Проблеми, пов'язані з процесами постачання, які й без того є напруженими, ще більше посилюються війною в Україні».

STIHL інвестує значні кошти у виробничі потужності й виробляє на рекордному рівні

У 2021 році група STIHL збільшила інвестиції на 16,9% до 331 мільйона євро. 91,8% припадає на міжнародні виробничі компанії. «Наслідки пандемії ще раз показали, наскільки важливими є гнучкі та стійкі виробничі та логістичні ланцюги. Щоб зробити міжнародну виробничу мережу STIHL ще потужнішою в майбутньому та задовольнити постійно високий попит на продукцію, ми зробили у 2021 році незаплановані тризначні мільйони інвестицій у наші глобальні виробничі потужності для придбання додаткового обладнання, - каже голова правління STIHL. Найбільші інвестиції були спрямовані на виробництво циліндрів у Бразилії, виробництво шин у США, виробництво ланцюгів у Швейцарії та виробництво колінчастих валів та деталей з полімеру в Німеччині. Багато локацій працювали цілодобово.

 • На головному підприємстві STIHL у Німеччині зійшов із конвеєра другий за величиною річний обсяг виробництва з моменту заснування компанії у 1926 році.
 • Компанія STIHL Inc., що базується у Вірджинія-Біч, США, збільшила виробництво одиниць техніки на 19% у порівнянні з попереднім роком. Завдяки підвищенню рівня підготовки персоналу, підприємство підвищило свою гнучкість, щоб швидко реагувати на зміни в ланцюжку поставок та продажу
 • Завод STIHL у Китаї, місто Циндао, відзначила виготовлення 25-мільйонного пристрою, виробленого з моменту її заснування в 2006 році. Завдяки заходам, що були вжиті задля підвищення ефективності, китайський виробничий майданчик збільшив виробництво майже на 50% у порівнянні з 2019 роком.
 • 100-мільйонний циліндр був виготовлений на заводі STIHL у Бразилії в 2021 році. З моменту свого заснування в 1996 році виробництво в Сан-Леопольдо значно розширило свої виробничі потужності.
 • STIHL Тіроль вводить в експлуатацію нове полімерне виробництво влітку 2022 року, що значно збільшить діапазон виробництва цього заводу. Група STIHL виробляє більшість своїх акумуляторних пристроїв у Тіролі, включаючи STIHL MSA 300, на даний момент найпотужнішу акумуляторну бензопилу на ринку.
 • Завод STIHL у Швейцарії у 2021 році збільшив обсяги виробництва на 20% у порівнянні з попереднім роком, встановивши новий виробничий рекорд. Крім того, компанія інвестувала значні кошти в розширення парку обладнання, особливо в спеціальні машини, які розробляються та виготовляються компанією STIHL самостійно для різних виробничих процесів і монтажу ланцюгів.
 • ZAMA, 100% дочірнє підприємство групи STIHL, розширила асортимент запчастин і з 2021 року виробляє не тільки мембранні карбюратори, але й кабельні джгути. Виробництво джгутів проводки – це інвестиція в майбутнє, оскільки цей компонент необхідний не тільки для бензинових агрегатів, а й для всіх акумуляторних пристроїв та косарки-робота iMOW.

Зростання продажів на німецькому ринку, незважаючи на напружену ситуацію з постачанням

У 2021 році компанія STIHL досягла зростання продажів у штуках та грошах і на німецькому ринку. Попит був високим, як з боку професіоналів лісового господарства, будівництва, садівництва та озеленення, так і з боку приватних користувачів. Тут також зберіглася тенденція більше часу проводити вдома та інвестувати у власний будинок та присадибну територію. Минулого року високий попит на продукцію супроводжувався постійною напруженою ситуацією з поставками, яка ще більше загострилася у першому кварталі цього року у зв'язку з геополітичною ситуацією, тому дилерам STIHL та їх клієнтам іноді доводилося довго чекати на замовлену продукцію.

Німецька материнська компанія STIHL досягає рекордного обороту і починає трансформацію

ANDREAS STIHL AG & Co. KG, німецька материнська компанія, продовжила свій курс зростання у 2021 році і досягла рекордного обсягу продажів у розмірі 1,59 млрд. євро. Це відповідає зростанню обороту на 15,2% порівняно з попереднім роком. Порівняно з аналогічною датою попереднього року кількість працівників зросла на 9,2% до 5748 осіб станом на 31 грудня 2021 року. З них 4094 працівники працюють у Вайблінгені, 427 у Фелльбаху, 254 у Людвігсбурзі, 896 у Вайнгаймі та 77 у Віхсі-ам-Рандені.

У розпал пандемії коронавірусу STIHL продемонструвала особливий приклад, уклавши новий трудовий договір (BuS-контракт) до 2025 року. Таким чином, сімейна компанія надає працівникам компанії, серед іншого, гарантію працевлаштування та гарантує сприяння навчанню та подальшій освіті, а також підвищення кваліфікації. Інвестиції у розмірі 200 млн. євро в будівлю та обладнання також є частиною контракту. Голова правління Міхаель Трауб наголосив: «STIHL знаходиться в процесі трансформації з машинобудівельної компанії у компанію з мехатроніки та програмного забезпечення. Контракт BuS є важливою основою, завдяки якій ми можемо успішно розробляти та впроваджувати зміни та інновації в найближчі роки». Для того, щоб активно вибудовувати трансформацію, компанія продовжує збільшувати інвестиції в ІТ-інфраструктуру, зосереджену в головному офісі, а також у дослідження та розробки та інтенсивно займається такими темами майбутнього, як акумуляторні технології, електроніка, робототехніка, штучний інтелект та електронна комерція. Задля цього головний офіс компанії STIHL створив більше ніж 200 вакансій. Ми шукаємо експертів з електротехніки, робототехніки, програмної інженерії, мехатроніки, вбудованих систем та інформатики.

Численні новинки акумуляторної та бензинової техніки для приватного та професійного використання

«У компанії STIHL фокус зосереджений на людях, - підкреслив Міхаель Трауб. - Це також стосується розробки наших продуктів, які ми постійно спрямовуємо на вимоги наших клієнтів. Тому я радий, що з початку 2022 року ми випустили на ринок численні новинки продукції, які полегшують роботу користувачам, які працюють з природою та на природі». Найближчим часом з'являться наступні новинки.

Акумуляторна система STIHL AP для професіоналів, яка тепер включає більше десятка різних застосувань з більш ніж 30 інструментами, була розширена декількома новинками.

 • З середини березня 2022 року на ринку з'явилася найпотужніша в світі акумуляторна пила STIHL MSA 300. Її величезний діапазон продуктивності відкриває нові можливості для роботи в зонах із обмеженням допустимого рівню шуму. Сфера її застосування починається від звалювання, обрізки сучків та повздовжнього розпилювання стовбурів середнього розміру до будівництва з деревини. При цьому пила відповідає високим вимогам професійних користувачів у садівництві та ландшафтному дизайні, у комунальному та лісовому господарстві. Спеціально для роботи з STIHL MSA 300 був розроблений новий акумулятор STIHL AP 500 S. Завдяки інноваційній технології power laminate він вражає особливою продуктивністю при малій вазі, а також подвоєною кількістю можливих циклів заряджання, що значно збільшує термін служби батареї порівняно із звичайними літій-іонними акумуляторами.
 • STIHL MSA 220 T віднедавна стала флагманом лінійки акумуляторних пилок STIHL для догляду за деревами. Ідеальний інструмент для професійного догляду за деревами оснащено електронною панеллю керування зі світлодіодним дисплеєм із кутом огляду на 180°, що дозволяє легко керувати машиною в будь-якому робочому положенні.
 • У вересні 2022 року буде випущена перша ранцева акумуляторна повітродувка від STIHL, BGA 300.

У лінійку акумуляторної системи STIHL AK, яка призначена для приватного та напівпрофесійного використання, до нинішніх дванадцяти інструментів додано ще один інструмент. Акумуляторний висоторіз STIHL HTA 50, доступний з травня 2022 року, завдяки своїй загальній довжині 280 см дозволяє виконувати роботи з догляду за декоративними і фруктовими деревами, надійно стоячи на землі. У стандартній комплектації оснащений ланцюгом STIHL 1/4" PM3, який є характерним для професійних висторізів STIHL. Разом з потужним, тихим двигуном він забезпечує швидкий прогрес роботи та чистий зріз. Залежно від типу деревини можна точно і легко обрізати гілки діаметром до 25 см.

Акумуляторна система STIHL AS із незмінними бестселерами  - гілкорізом STIHL GTA 26 і ножицями для кущів STIHL HSA 26 - розширилась новим акумуляторним ручним пилососом STIHL SEA 20. Зручний інструмент є одним з найпотужніших ручних пилососів у класі 10,8 вольт. Коли справа доходить до прибирання невеликих площ, він вражає своєю високою потужністю всмоктування та різноманітним серійним оснащенням.

В сегменті бензинових пристроїв STIHL також представляє нові продукти:

 • Чотири інструменти STIHL FS 361 C-EM, FS 411 C-EM, FS 461 C-EM і FS 491 C-EM є новими в асортименті професійних кущорізів з бензиновими двигунами. Вони призначені для скошування та розчищення лісів і догляду за ландшафтом, а також для використання комунальними підприємствами та дорожньо-експлуатаційними службами. Завдяки особливо великому діаметру скошування зі струною до 520 мм вони забезпечують швидкий прогрес косіння і, таким чином, підвищують продуктивність роботи
 • Бензопила STIHL MS 162 надійде в продаж у липні 2022 року. Пила початкового рівня переконує простим та зручним керуванням, а також привабливим співвідношенням ціни та якості. Завдяки двигуну STIHL 2-MIX потужністю 1,2 кВт бензопила є саме тим інструментом, який якнайкраще підійде для заготівлі дров, майстрування з дерева та звалювання невеликих дерев у саду.
 • Система STIHL Hexa, на яку з великим інтересом чекають фахівці лісового господарства, доступна з лютого 2022 року як обладнання для бензинових бензопил середньої потужності. Інноваційний ланцюг STIHL 3/8" Rapid Hexa з новою формою зуба і вузьким пропилом перевищує продуктивність різання перевіреного STIHL 3/8" Rapid Super на десять відсотків. Крім того, шестигранний напилок для заточування, спеціально розроблений для нового ланцюга, дозволяє заточувати ланцюг швидше під ідеальним кутом заточування, ніж круглий напилок. Із системою Hexa, першою у світі, на яку очікується патент, компанія ще раз наголошує на своїй позиції технологічного лідера.
 • Висоторіз STIHL HT 135 із двигуном STIHL 4-MIX є найпотужнішим інструментом у цій групі продуктів в асортименті STIHL, розроблений для професіоналів у догляді за деревами, у садівництві та комунальних підприємствах для сезонної обрізки дерев, видалення відмерлих або пошкоджених гілок, а також для обрізки плодових дерев.
 • Спеціальне пальне STIHL MotoMix, що давно зарекомендувало себе, для всіх двотактових двигунів STIHL скоро буде доступне в удосконаленій рецептурі. Новий STIHL MotoMix ECO з 10-відсотковою часткою сировини з відновлюваних джерел знижує викиди CO2 щонайменше на 8% порівняно з класичним MotoMix. STIHL MotoMix ECO не містить етанолу та майже не містить олефінів чи ароматичних речовин. Каністра спецпалива складається щонайменше на 50% із вторинної сировини.

Асортимент миючих пристроїв від STIHL розширюється завдяки новим мийкам високого тиску STIHL RE 80 X, RE 80 і RE 90. Ці пристрої базового класу оснащення пропонують правильне рішення для будь-якої роботи з прибирання в приватній сфері. Усі три міні-мийки характеризуються високоякісними технологіями та привабливим співвідношенням ціни та якості. RE 80 X – це переносний пристрій без коліс. RE 80 має вбудоване шасі, як і RE 90, також оснащено тримачами для кабелю і шлангів, паркувальним положенням для паркування апарату високого тиску під час перерв у роботі. Також нова мийка високого тиску STIHL RE 140 PLUS з безщітковим індукційним двигуном і високоякісним алюмінієвим насосом є найпотужнішою в компактному класі від STIHL. Має широке серійне оснащення, яке забезпечує комфортну роботу з пристроєм.

STIHL TIMBERSPORTS® сезон 2022: нарешті знову в повному залі

Після того, як календар змагань STIHL TIMBERSPORTS® на 2020 рік опинився у владі пандемії і лише у 2021 році вдалося трохи прийти в норму, у 2022 році перед численними глядачами нарешті знову пройдуть Світовий трофі, індивідуальний та командний чемпіонати світу – головні події у спортивної рубки. Сезон міжнародних змагань розпочнеться 28 травня 2022 року з World Trophy, а за день до цього відбудеться чемпіонат світу для новачків на Ратхаусплац у столиці Австрії Відні. Сезон завершиться 28 і 29 жовтня 2022 року в Шведському Гетеборзі, де вперше за два роки заплановано командний чемпіонат світу з понад 100 спортсменами. Як подальші міжнародні змагання, Європейський Трофі відбудеться у Франції у 2022 році та Кубок європейських націй у Швейцарії.

 

Завантажити оригінал фотографії Міхаель Трауб, голова правління компанії STIHL

Представив річні результати компанії та нові досягнення у 2021 року під час прес-конференції.

Завантажити оригінал фотографії - 3840х5760 (JPG, 1.56 MB)