Догляд за газоном - що потрібно знати? Поради від експертів STIHL

Газон повинен за будь-яких умов бути у чудовій формі - це завдання можна вирішити лише правильно доглядаючи за ним. Експерт з догляду за газоном Вальтер Шваб вирощує разом зі своїм батьком у баварському місті Вайдхофен траву для спеціальних газонів, таких, як паркові площадки та футбольні стадіони вищої ліги.

Порада 1: Регулярно підживлюйте газон

Не дозволяйте своєму газону «голодувати». Для правильного догляду дуже важливо вчасно вносити добрива. Внесення добрив до п'яти разів на рік запобігає появі моху та бур'янів. Для того, щоб Ваш газон отримував необхідну для росту енергію, ми рекомендуємо вносити органічні і мінеральні добрива. Частково виготовлені з цукрового буряка, вони ефективно підтримують обмінні процеси, що протікають у землі. У вересні добрива слід вносити останній раз у році. У лютому-березні, після того, як розтанув сніг, наступає час для першого внесення добрив у новому році. Для цієї поради доречними стануть наступні слова: краще вносити дуже багато добрив, аніж дуже мало. Газон не розтовстіє, а органічні і мінеральні добрива не зможуть його пошкодити.

Порада 2: Частіше косіть свій газон

По суті, це просто: чим частіше Ви косите Ваш газон, тим красивішим він стає. Навіть якщо Ви ходите в перукарню один раз на два місяці, доглядаючи за газоном ми рекомендуємо братися за косарку два-три рази на тиждень. Адже що той, хто багато підживлює, має багато косити. На футбольних стадіонах газон може мати висоту не більше 2 см, в той час як в саду він може мати висоту до 3,5 см.

Порада 3: Поливу - так, затопленню - ні!

Під час поливу необхідно бути розважливим. Тут, на відміну від добрив, краще менше, ніж більше. Додаткова волога необхідна траві тільки у випадку дуже спекотної погоди. Потреба газону в воді залежить від температури та типу ґрунту. Тому нам важко назвати точні рекоментдації щодо інтенсивності та частоти поливу. Але існує головне правило: в спекотні періоди без опадів поливати слід два рази на тиждень - для кожного поливу потрібно приблизно 15 літрів води на квадратний метр газону.

Порада 4: Дайте можливість газону спокійно рости

При виконанні названих заходів для м'якого, щільного і повного сил газону залишається зробити лише одне: дати йому можливість спокійно рости.

Поради від експертів STIHL