Як боротись із типовими проблемами газону?

У гарного газону нелегке життя. Щоліта він страждає від стресів: від ніг, що ходять по ньому, періодів спекотної та бездощової погоди та ряду захворювань, які можуть завдати удару навіть добре доглянутому газонові.

Ось деякі відомості про найпоширеніші проблеми газонів і рекомендації з їх вирішення:

Рослини-шкідники

Рослини-шкідники, такі як кульбаба, будяки, конюшина та бур'ян є однією з найпоширеніших проблем газону. Велика кількість бур'янів, як правило, вказує на те, що газон страждає від нестачі поживних речовин. Чутлива газонна трава потребує більше поживних речовин, ніж бур'ян. Ось чому бур'яни ростуть швидше за траву в неякісному грунті. Низький рівень опадів у спекотні літні місяці погіршує ситуацію, оскільки газонні трави набагато чутливіші до нестачі води, ніж міцні бур'яни, що пристосовані до несприятливих умов. Удобрювання грунту є ідеальним рішенням у таких випадках. Часте скошування на низькій висоті є додатковим захистом від бур'янів через запобігання доступу до світла, необхідного для їх проростання. Використання високоякісного насіння також є чинником, який не слід недооцінювати. Дешеве насіння часто містить певну частку насіння бур'янів і культивується з метою досягнення швидкого росту, що негативно впливає на щільність трав'яного покрову. Проведення регулярної і глибокої аерації є ефективним методом профілактики розповсюдження бур'янів. Викопування бур'янів, що глибоко вкоренились, залишається накращим і часто єдиним рішенням.

Мох

Мох є серйозною проблемою для кожного садівника-аматора. Мох буде з'являтись тільки там, де газон відступив - мох не витіснятиме здорову траву. Тому засоби, які руйнують лише мох, не забезпечують тривалого ефекту. Скошування слабкої газонної трави занадто низько створює ідеальні умови для розвитку моху. З цією проблемою можна боротися шляхом збільшення висоти скошування та забезпечення достатнього підживлення добривами. Вологий ґрунт у затінених місцях, таких як під кронами дерев, повинен бути покращений, що означає повторний посів правильно підібраної суміші насіння трав і її цілеспрямоване підживлення. Мох також краще росте в кисліших ґрунтах, які часто характеризуються високою вологістю, а також в щільних ґрунтах з відсутністю повітря. Покращення дренажу допоможе виправити ці умови.

Грибкові захворювання

Гриби є ще однією проблемою доглянутого газону, що впливає на його зовнішній вигляд. Є багато видів грибів, які можуть заразити газон, але лише деякі з них є дійсно руйнівними. Наступні фактори сприяють росту грибів:

  • Дуже спресований торф
  • Товстий прошарок сіна (трав'яна повстина)
  • Висока вологість
  • Неправильний рН
  • Надмірне опилення
  • Товстий шар листя взимку

Доглянутий і здоровий газон є ідеальним захистом від грибкових захворювань. Якщо Ваш газон вразив грибок, кращим рішенням буде скористатись послугами спеціаліста з догляду за газонами.

Знебарвлення

Жовті плями в морі зелені часто стають кошмаром ентузіастів садівництва. Зміна кольору, може бути викликана рядом причин. Тут ми зібрали поради для вирішення найпоширеніших проблем, пов'язаних із знебарвленням газону.

Жовті плями на газонах

Жовті кінчики листків і блідо-зелений колір трави вказують на нестачу заліза та азоту. Такі плями можна усунути шляхом прямого внесення залізовмісних добрив. Поліпшення зазвичай стає помітним вже після кількох днів.

Строката трава і накопичення надлишку води

Плямистий колір газону може бути спричинений надлишком дощової води, що недостатньо відводиться з газону, а також надмірно ущільненим ґрунтом. Грибкові інфекції та ціанобактерії часто стають неприємними наслідками перебування газону в таких умовах. Землю необхідно розпушити, щоб уможливити стікання надлишку води.

Строкате знебарвлення після зими

Плями і цвіль є небажаними побічними ефектами впливу зими. Щоб запобігти їх появі, газон необхідно удобрювати в серпні або вересні, щоб підвищити опірність рослин. Поєднавши внесення вапна у вересні або жовтні із збільшенням висоти скошування, Ви допоможете Вашому газону найкраще підготуватись до зимових місяців.

Як боротись із типовими проблемами газону?