Запуск мотопили STIHL – крок за кроком

Ми продемонструємо вам, як правильно й безпечно запустити мотопилу STIHL. Це можна зробити різними способами.

Запуск ланцюгової бензопили STIHL MS 180 C-BE на землі

Огляд: Запуск мотопили

 • Запуск на землі та між колін — два безпечні способи
 • Запуск бензопили без системи M-Tronic і з системою M-Tronic відрізняються 
 • Під час запуску бензопили із системою M-Tronic не потрібно вдруге тягнути пусковий трос
 • Починати роботу можна лише після успішного запуску 
 • У разі запуску з землі мотопилу можна піднімати лише після запуску

Перед тим як запустити мотопилу STIHL

Перед тим як ви почнете працювати з мотопилою, необхідно убезпечити робоче місце. Для цього слід ужити декілька заходів.

Чоловік у спецодязі тримає ланцюгову бензопилу STIHL MS 261 із захистом ланцюга.

Завдяки захисту ланцюга мотопилу можна безпечно перевозити.

Підготовка робочого місця для роботи з мотопилою 

 • Під час роботи двигуна мотопили утворюються токсичні вихлопні гази. Ці гази можуть не мати запаху й бути невидимими. Тому працюйте тільки на відкритому просторі або в достатньо провітрюваних приміщеннях. Закриті приміщення не є прийнятним робочим середовищем.
 • Перевірте ґрунт або підлогу вашого робочого місця. Увага: існує небезпека посковзнутися в умовах ожеледі, вологості, снігу, льоду, на схилах, нерівній місцевості або деревині зі щойно знятою корою.
 • Не допускайте на робоче місце інших людей, особливо дітей.

Після того як ви заправили свою мотопилу STIHL:

 • Обов’язково витримуйте відстань 3 метри від місця заправлення.
 • Перевірте своє робоче середовище на відсутність перешкод і придатність до роботи. Завжди залишайте вільним шлях для евакуації в разі надзвичайної ситуації. Слизькі, нерівні або обледенілі поверхні можуть бути небезпечними, тому їх слід уникати.
 • Стежте також за тим, щоб у близькому оточенні не було інших людей. Ніколи не працюйте наодинці, завжди облаштовуйтесь так, щоб на відстані, з якої вас можна було б почути, були інші люди, які могли б вам надати допомогу в екстреній ситуації.

Відеоінструкція: Запуск мотопили 

Після того як ви перевірили своє робоче середовище й переконалися в його безпеці, можна запускати мотопилу.
Далі наведено детальні відеоінструкції із запуску різних мотопил STIHL з землі та між колін. Не забувайте, що на кожному етапі слід дотримуватися вказівок із техніки безпеки, наведених в інструкції з експлуатації. Виберіть відео, яке підходить для моделі вашої пили й починайте!

Запуск між колін на прикладі мотопили STIHL MS 261 C-M:

Запуск мотопили крок за кроком

Робоче середовище перевірено й убезпечено. Тепер можна взятися за пилу. На кожному з наведених далі кроків дотримуйтесь указівок із техніки безпеки, наведених в інструкції з експлуатації. Перша інструкція стосується запуску мотопили без M-Tronic. Щодо інструментів із M-Tronic дивіться другу інструкцію. Завжди дотримуйтесь рекомендацій з техніки безпеки, наведених у вашій інструкції з експлуатації.

Друга інструкція описує запуск на землі. Якщо запуск мотопили на землі неможливий через щільні зарості або сніг, ви також можете запустити її, тримаючи між колін або стегон. У разі запуску з утриманням пили між колінами й стегнами деякі етапи, як-от забезпечення стійкості мотопили на землі, не потрібні.

Запуск мотопили без M-Tronic

Запуск мотопили із системою M-Tronic

Простий запуск із системами STIHL ErgoStart і пусковою ручкою STIHL ElastoStart

До речі, окрім вищеописаної системи M-Tronic ми пропонуємо інші функції, які спростять вам процес запуску мотоінструмента: STIHL ErgoStart суттєво знижує зусилля, потрібне для запуску, а спеціальна пускова ручка STIHL ElastoStart уможливлює рівномірний запуск без віддачі та ривків.

Пускова ручка ланцюгової бензопили STIHL MS 261 C-M із системами M-Tronic і ElastoStart
Дуже важливо дотримуватися безпечної техніки роботи пилою

Примітка

Нашу інструкцію слід розглядати лише як доповнення до інструкції з експлуатації вашої мотопили STIHL. Зображена у відео модель мотопили є лише прикладом. Тому інструкції з експлуатації мотопил різних типів можуть відрізнятися. Зважаючи на це, просимо перед початком роботи з мотопилою ознайомитися з нею, уважно прочитати інструкцію з експлуатації , у разі будь-яких питань звертайтесь безпосередньо до Вашого офіційного дилера STIHL.

Ще більше для прихильників технологій