Натягування ланцюга

Хочете бути впевненим щодо правильного натягу ланцюга на Вашій мотопилі? Ми покажемо, як швидко натягнути ланцюг та який натяг має бути, щоб не нашкодити інструменту.

Верстат з інструментами та ланцюгом для встановлення на бензопилку

Ознаки того, що ланцюг потребує натягу

Ланцюги в процесі експлуатації піддаються великим навантаженням. Кожного разу, коли зубець ланцюга врізається в деревину, для нього виникає пік навантаження. Абразив, бруд, тирса та стружка спричиняють подальше механічне зношення зірочки, шини та  ланцюга. Тому це нормально, коли ланцюг потребує повторного натягу, щоб компенсувати зношення.

Щоразу, коли ланцюг більше не прилягає до нижньої сторони направляючої шини, необхідно відрегулювати натяг ланцюга. Правильно натягнутий ланцюг можна без особливих зусиль натягнути на напрямну шину, відпустивши гальмо ланцюга. На наших мотопилах із QuickStop Super важіль гальма на задній рукоятці також має бути активований, щоб відпустити гальмо ланцюга. Зауважте, що ланцюг під час нормальної роботи нагрівається і таким чином розширюється. Натяг ланцюга також необхідно відкоригувати, якщо він має більшу слабину через нагрівання.

Якщо Ви натягнули ланцюг при робочій температурі, не забудьте зняти натяг ланцюга пилки, коли він охолоне. Надмірний натяг ланцюга створює навантаження на направляючу шину та підшипник колінчастого вала та може спричинити поломку.

Ми рекомендуємо перевіряти натяг ланцюга кожного разу перед використанням мотопили.

Важливо: Перевіряючи та регулюючи натяг ланцюга, пам’ятайте про безпеку.

  • Ніколи не перевіряйте та не регулюйте натяг ланцюга, коли двигун працює.
  • Одягніть відповідні захисні рукавички.
  • Існує ризик отримати опік гарячими компонентами двигуна або глушником, якщо Ви перевіряєте або виправляєте натяг ланцюга при робочій температурі.
  • У випадку з акумуляторними або електричними ланцюговими пилками переконайтеся, що живлення вимкнено (вийміть акумулятор, вийміть вилку з розетки).
  • Перевірте ланцюг на предмет зносу або механічних пошкоджень (тріщин, відколів, деформації) і не використовуйте пошкоджений ланцюг.

Швидке затягування ланцюга – покрокова інструкція

Особливо зручно, швидко та просто натяг ланцюга регулюється на мотопилах, оснащених системою швидкого натягу ланцюга. Ланцюгові пилки STIHL з механізмами швидкого натягування ланцюга мають у назві літеру «B», наприклад, MS 180 C-BE. І ось як це працює:

Відеоінструкції

Бокове натягування ланцюга – покрокова інструкція

Бікове натягування ланцюга є перевіреним рішенням для більшості мотопил STIHL. Забезпечує легкий доступ до компонентів натягу ланцюга та зменшує ризик торкання до гарячих компонентів двигуна.

На наших моделях, оснащених QuickStop Super, не забудьте активувати важіль QuickStop на задній ручці, коли тягнете або штовхає ланцюг через направляючу шину.

Чоловік затягує ланцюг ланцюгової пилки STIHL

Переднє затягування ланцюга – покрокова інструкція

Передній затискний пристрій встановлюється лише на деяких ланцюгових пилках STIHL. За винятком положення натяжного пристрою, процедура ідентична процедурі бокового затягування ланцюга.

Інструкція з експлуатації для мотопил STIHL

Тут Ви можете зручно завантажити  інструкцію з експлуатації  для Вашої мотопилки STIHL.

підсумок: натягування ланцюга

  • Вимкніть двигун. Вийміть батарею з акумуляторної пили або вилку з електричних пристроїв.

  • Покладіть ланцюгову пилку на тверду рівну поверхню.

  • Відпустіть гальмо ланцюга, якщо його встановлено.

  • Завжди дійте відповідно до інструкцій.

  • Не забудьте одягнути захисні рукавички, щоб не поранитися гострими зубцями ланцюга пилки.

Ще більше цікавого для прихильників технологій