Антивібраційна система STIHL: ергономічна та точна робота

Кожен, хто тривалий час працює мотоінструментом, дуже цінує антивібраційну систему (AV-систему). Представляємо Вам її тут докладно.

Огляд: Антивібраційна система  

  • Точно прораховані зони розташування амортизаційних елементів зменшують передачу коливань двигуна та ланцюга на рукоятки.
  • Комплексна взаємодія амортизаційних і пружинних елементів в AV-системі
  • Забезпечує ергономічну роботу, не навантажуючи м'язи та суглоби, завдяки чому користувач може працювати тривалий час, не втомлюючись.
  • Різні вимоги до бензинових, акумуляторних та електричних пристроїв 
  • Переваги та ефективність AV-системи особливо відчутні під час професійного використання інструменту, наприклад, у лісовому, комунальному, фермерському господарстві чи на будівництві

Що робить антивібраційна система?

В основному конструктив і дія антивібраційної системи однакові у всіх інструментах STIHL. 

Антивібраційна система  зменшує передачу коливань двигуна та ріжучої гарнітури на рукоятки, забезпечуючи менший рівень вібрації

Антивібраційна система STIHL (AV-система) — це точно прораховані зони розташування амортизаційних елементів, в якій компоненти приводу, ручки та AV-елементи (зі сталі, гуми або їх комбінації) ідеально підібрані один до одного. Для цього застосовується емпіричне правило: м'які елементи AV-системи можуть чудово гасити вібрації, але іноді вони також можуть мати небажаний вплив на керованість машини. Тому поводження машини оптимізується за допомогою комп'ютера для кожної конкретної техніки в реальних умовах експлуатації.

У STIHL ми завжди орієнтуємося на потреби клієнтів і використовуємо багаторічний досвід. Таким чином ми завжди виводимо адаптовані антивібраційні системи на ринок.

Серце антивібраційної системи

Основою будь-якої антивібраційної системи є буферні і пружинні елементи. Вони виготовлені з гуми, сталі або комбінації обох матеріалів. У STIHL можливе індивідуальне налаштування необхідної конструкції – ми поєднуємо наші пружинні елементи зі складною системою опор, виготовленою з гуми та буферів з жорсткого вспіненого матеріалу.
У наступних відео наочно показано, як взаємодія буфера та пружинних елементів забезпечує меншу вібрацію під час роботи. 

Антивібраційні системи для різних типів приводів

Моторизовані інструменти STIHL бувають бензиновими, електричними або акумуляторними. Залежно від типу приводу вимоги до встановленої в пристрої антивібраційної системи відрізняються.

Професійні інструменти STIHL з AV-системою

Двоє чоловіків у захисному спорядженні йдуть лісом із сокирою та акумуляторною мотопилою STIHL, дивлячись угору

AV-система в акумуляторній пилі MSA 300 зменшує навантаження на м’язи та суглоби.

Мотопили з AV-системою для роботи в лісі

Під час роботи в лісі важлива точність. Тому всі бензопили STIHL мають систему AV.

AV-система на професійній акумуляторній мотопилі STIHL MSA 300 також захищає м’язи та суглоби під час звалювання, обрізання сучків або розпилювання невеликих і середніх дерев.

Жінка підстригає живопліт у сонячну погоду мотоножицями STIHL HS 82

З мотоножицями STIHL HS 82 Ви можете працювати з незначною втомою.

AV-система на техніці STIHL для садівництва та озеленення

У садівництві та ландшафтному дизайні двигуни з високим крутним моментом забезпечують швидке виконання робіт. Пристрої з AV-системою  зменшують вібрацію двигуна і таким чином забезпечують більш ергономічну роботу навіть під час роботи з потужними інструментами, наприклад, кущорізом STIHL FS 410, повітродувкою STIHL BG 86 або мотоножицями STIHL HS 82.

Чоловік з бензорізом STIHL TS 500i розрізає сталевий штифт на будівельному майданчику

AV-система зменшує рівень вібрації, що передається від двигуна моторізу.

Використання техніки із AV-системою на будівництві

Точні розрізи бетону, асфальту, каменю, конструкційна сталь або труб легко виконати, наприклад, із бензорізом STIHL TS 410. Його AV-система значно зменшує вібрацію, що передається двигуном – для легкої роботи навіть під час довготривалих робочих завдань.

Антивібраційні системи в інструментах STIHL: Вибір

Антивібраційні системи та норми ЄС щодо вібрації

Прилад STIHL перевіряється на вібраційне навантаження

У STIHL рівень вібрації кожного пристрою точно вимірюється.

Директива ЄС щодо вібрації

Що означає антивібраційна система для працівників, відносно зрозуміло: більший комфорт під час роботи з технікою. Але антивібраційні системи також є важливим елементом забезпечення умов безпеки праці для роботодавців. Директива ЄС щодо вібрації визначає верхні межі допустимих рівнів вібрації. 

Вони можуть бути дотримані різними методами: або через максимально допустимий щоденний час роботи з пристроєм, або через зниження рівня вібрації, який дозволяє працювати з пристроєм без обмеження часу. Таким чином, антивібраційна система служить для дотримання рекомендацій щодо вібрації протягом щоденного робочого часу, що є важливим для професіоналів.

Антивібраційна система STIHL: історія винаходу

Сьогодні антивібраційну систему можна знайдти в усіх пристроях STIHL, які зазнають сильної вібрації, пов'язаної з приводом. Це стосується багатьох інструментів, від бензопил до кущорізів, від бензорізів до садових ножиць. Те, що сьогодні забезпечує максимальний комфорт і захист здоров'я працівників у багатьох інструментах STIHL, бере свій початок від бензопили.

Старе чорно-біле фото, на якому хтось розпилює дерево мотопилою STIHL Contra
Легендарна STIHL Contra вийшла на ринок у 1959 році.

А точніше: від тепер уже легендарної STIHL Contra. Коли вона з’явилася на ринку в 1959 році, це була перша пилка, яка могла як валити, так і обрізати дерева. Що нікому не було зрозуміло на момент введення в експлуатацію: При регулярному використанні, особливо в поєднанні з холодом, висока вібрація інструментів може призвести до серйозних порушень кровообігу в пальцях користувача – так званої хвороби Рейно.

Щоб виправити це, компанія STIHL почала досліджувати та розробляти антивібраційну систему для ланцюгових пил, для якої було подано заявку на патент у 1964 році.

Крупний план старовинного чорно-білого фото того, хто валяє дерево за допомогою мотопили STIHL Contra
Дерева можна валяти та обрізати за допомогою STIHL Contra.

Ця антивібраційна система відрізнялась тим, що рукоятки були відокремлені від двигуна за допомогою гумових елементів. Через рік антивібраційна система стала стандартним елементом оснащення нової моделі STIHL Contra, а в 1967 році бензопила 041AV вже пропонувалася з повністю інтегрованою антивібраційною системою в рамі рукоятки. 

Вона складалася з литої магнієвої частини, що вміщувала карбюратор і повітряний фільтр, до якої була прикріплена задня рукоятка. Ця AV-система була дуже швидко доопрацьована і, з відповідними змінами, перенесена на інші групи продуктів.

Сьогодні, до речі, хвороба «білого пальцю» більше не є типовим захворюванням працівників лісового господарства, зокрема завдяки поєднанню підігріву рукоятки та антивібраційної системи в інструментах STIHL.

Більше про інновації та технології

Збільшений план чоловіка, який пиляє мотопилою MS 500iДвоє чоловіків сидять у лабораторії за столом з кількома міні-воротами і досліджують частину нового продуктуЗапущений бензиновий кущоріз STIHL FS 311

Система впорскування від STIHL

Інжекторна технологія забезпечує дуже просте керування роботою двигуна. Система впорскування STIHL (i) – це повністю електронне управління двигуном за допомогою спеціальних пристроїв та сенсорів, що дозволяє забезпечити оптимальну продуктивність двигуна й відмінне прискорення в будь-яких умовах експлуатації.
ArrowRightIcon

Інновації та якість

Від самого початку свого заснування компанія STIHL робить ставку на інновації та розвиток. Високотехнологічні вироби, які використовуються в кожному з наших продуктів, базуються на цьому принципі та гарантують якість STIHL, на яку ви можете покластися день за днем.
ArrowRightIcon

Двигуни STIHL в деталях

Від 4-тактового двигуна до електроприводу: двигуни STIHL впораються з будь-яким завданням. Сфери застосування настільки ж різноманітні, як і сама робота. Дізнайтеся більше про інноваційні технології двигунів STIHL.
ArrowRightIcon

Завітайте до офіційного дилера STIHL