Застосовуючи основні прийоми косіння, зі своєю мотокосою STIHL Ви зможете добитись вражаючих результатів. Навіть якщо Ви вперше взяли в руки мотокосу, правильну техніку косіння Ви освоїте дуже швидко. Інструмент рухається напівколом справа наліво, поступово просуваючись при цьому вперед.
Нижче ми покажемо Вам основну техніку і деякі прийоми, за допомогою котрих Ви зможете навчитись якісно і швидко косити траву навіть на великих ділянках.
Основна техніка
Ріжучий інструмент обертається проти годинникової стрілки, тому на практиці робочий хід (змах) коси частіше за все виконують справа наліво. Перевага цього методу: скошена трава падає на вже скошену поверхню.
Основна техніка скошування високої трави
Косити дуже високу траву або жорсткий бур'ян рекомендуємо у два кроки: спочатку скошуємо верхню частину, під час зворотного руху - нижню. Скошена трава в такому випадку укладається зліва.
Для великих, рівних поверхонь - відповідний прийом
Великі та рівні поверхні краще за все скошувати методом квадратів. Площа ділиться на квадрати, котрі слід скошувати переходячи вздовж зовнішнього краю до центру.
Вздовж схилу - прокіс за прокосом
Методом смужок особливо добре косити на схилах: скосіть одну смужку паралельно схилу, а потім поверніться до її початку. Наступний прокіс зробіть вище. При цьому скошена трава завжди вкладатиметься на вже скошену поверхню
Майстерно обійти всі перешкоди - обкосити граючи
Щоб скосити траву впритул до дерев та кущів не пошкодивши гілки і стовбури, краще за все використовувати ріжучу струну. При щільному скупченні великої кількості рослин їх рекомендується попередньо обкосити. В цьому випадку захисний кожух мотокоси використовується у якості орієнтира-обмежувача. Вам слід вести його вздовж стовбура дерев або кущів, пересуваючись навколо них. Стовбур залишиться захищеним, територія навколо стовбура буде скошена.