STIHL планує подальше зростання, незважаючи на складний фінансовий рік

Група компаній STIHL підводить підсумки восьми місяців, що стали для неї непростим випробуванням.

STIHL підводить підсумки восьми місяців 2023 року на прес-конференції у Вайблінгені
STIHL підводить підсумки восьми місяців 2023 року на прес-конференції у Вайблінгені
 • Власне виробництво EС–двигунів: посилення вертикальної інтеграції та вклад у розвиток центрального виробництва
 • Подальше зростання в сегменті акумуляторних батарей
 • Численні новинки для професійного та приватного використання

Група компаній STIHL підводить підсумки восьми місяців, що стали для неї непростим випробуванням. З січня по серпень 2023 року оборот компанії склав 3,84 мільярда євро. Це на 1,5 відсотка менше, ніж за аналогічний період минулого року. Без урахування впливу валютного курсу продажі зросли б на 0,9%. Станом на 31 серпня 2023 року кількість працівників по всьому світу зменшилася на 0,5% до 20 311 осіб. Причин сповільнення розвитку бізнесу багато. Із скасуванням заходів боротьби з коронавірусом більше споживчих витрат знову спрямовуються в такі сфери як туризм, культура та гастрономія. Крім того, уповільнення економічного зростання, інфляція та тенденції зростання цін на енергоносії загалом призводять до стриманої споживчої поведінки. Крім глобального зменшенння купівельної спроможності, на динаміку обсягів продажу продукції STIHL впливають також переповнені складські запаси спеціалізованих дилерів.

Міхаель Трауб, голова правління компанії STIHL, підкреслює: «Після кількох років стрімкого зростання наші ринки у 2023 році знаходяться у фазі тимчасової консолідації. Однак за свою майже 100-річну історію компанія STIHL має достатній досвід реагування на коливання в операційному бізнесі. Наш сімейний бізнес орієнтований на довгострокову перспективу, і ми з упевненістю дивимося в майбутнє». На прес-конференції, яка відбулася 13 вересня в рамках Міжнародного дня STIHL Media Day,  Міхаель Трауб зазначив: «Ми маємо амбітні плани розвитку і продовжуємо інвестувати на високому рівні, зокрема, в майбутню технологію акумуляторних батарей, а також в нашу глобальну мережу виробництва і збуту». Компанія STIHL продовжить розширювати свою штаб-квартиру в Німеччині. Окрім нового заводу з виробництва акумуляторних інструментів, компанія планує побудувати у Вайблінгені власний завод з виробництва електродвигунів для професійних акумуляторних інструментів.  

 Голова правління компанії STIHL Міхаель Трауб: «Наш сімейний бізнес орієнтований на довгострокову перспективу, і ми з упевненістю дивимося в майбутнє».
Голова правління компанії STIHL Міхаель Трауб: «Наш сімейний бізнес орієнтований на довгострокову перспективу, і ми з упевненістю дивимося в майбутнє».

Зростання в акумуляторному сегменті, незважаючи на складні ринкові умови

«Приємно відзначити, що наша стратегія щодо розвитку акумуляторних технологій працює, а наші клієнти в усьому світі продовжують виявляти великий інтерес до акумуляторних інструментів STIHL. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ми досягли позитивних темпів зростання продажів акумуляторних пил, а також іншої акумуляторної техніки, в тому числі роботів-косарок iMOW», - говорить Міхаель Трауб. «Деякі регіональні ринки також розвиваються сприятливо. Тим не менш, ми фіксуємо глобальний спад продажів для всіх типів приводів».

Огляд глобальних світових ринків:

 • Обсяги продажу у Західній Європі знизилися порівняно з попереднім роком. Попит на внутрішньому ринку Німеччини був зумовлений пізнім початком сезону, вологою, холодною весною та подальшою посухою. Обсяги продажів відповідно впали, а товарообіг залишився на рівні попереднього року. Падіння попиту відзначалось і в Східній Європі.
 • Продажі в Північній Америці впали. Це також торкнулося США як найбільшого окремого ринку. Латинська Америка, навпаки, залишилася на рівні попереднього року. Бразилія, найбільший ринок збуту STIHL на південному континенті, досягла незначного зростання продажів.
 • Африка продовжує зростати і фіксує зростання продажів. Особливо позитивно розвивається Південна Африка.
 • в Азії зафіксовано загальне зниження продажів порівняно з попереднім роком. Однак індивідуальний ринок Індії дещо перевищив минулорічний рівень.
 • Продажі в Океанії знизилися порівняно з попереднім роком, хоча Нова Зеландія досягла зростання.

 

Компанія STIHL зберігає оптимізм і планує подальше зростання в середньостроковій і довгостроковій перспективі

«Як сімейна компанія з високою часткою власного капіталу (понад 60 відсотків), ми можемо продовжувати діяти і планувати на довгострокову перспективу, незважаючи на складні короткострокові ринкові зміни. Тому ми очікуємо подальше зростання, особливо в акумуляторному сегменті, й інвестуємо значні кошти в глобальну групу компаній STIHL», - пояснює голова правління компанії STIHL. Ці заходи включають в себе, серед іншого:

 • Розширення та оновлення асортименту продукції STIHL як для приватного, так і для професійного використання.
 • Розробка потужних зарядних рішень для акумуляторних продуктів, особливо для професійного сегменту , щоб забезпечити безперебійну роботу протягом усього дня і зробити роботу на природі ще більш комфортною з живленням від акумулятора
 • Розширення глобальних каналів збуту, включаючи рішення для електронної комерції та розширення глобальної спеціалізованої роздрібної мережі
 • Розробка спеціальних продуктів для ринків, що розвиваються, з метою кращого використання їхнього ринкового потенціалу

 

Власне виробництво EС–двигунів як посилення вертикальної інтеграції та впевненість в потенціал розвитку центрального виробництва

Компанія STIHL вже зараз самостійно розробляє і виробляє багато компонентів до своїх акумуляторних пристроїв, починаючи від таких компонентів як шини, ланцюги, кришки ланцюгових зірочок або корпуси до електронних компонентів, таких як акумуляторні батареї або кабельні джгути. Відтепер компанія STIHL також буде самостійно виробляти й ЕС-двигуни.
З переходом на власне виробництво електромотор, який вже сьогодні розробляється компанією STIHL самостійно, буде ще краще пристосований до кінцевого продукту. Це крок, який ще більше підвищить продуктивність і якість акумуляторної техніки. Виробництво буде налагоджено в головному офісі в німецькому місті Вайблінген і спочатку включатиме виробництво EC-двигунів для професійних акумуляторних інструментів. Початок виробництва заплановано на 2025 рік, а інвестиції складуть близько 17 мільйонів євро.

Міхаель Трауб підкреслює: «Завдяки ЕС-двигуну ми зможемо самостійно виробляти «серце» наших акумуляторних пристроїв. Це важливий стратегічний крок у нашій трансформації, який посилить нашу вертикальну інтеграцію виробництва в перспективному акумуляторному сегменті, зміцнить нашу стабільність у логістичному ланцюжку й розширить наші знання та досвід. І останнє, але не менш важливе: рішення про створення виробництва у Вайблінгені є чітким свідченням підтримки нашого центрального виробництва, що забезпечить робочі місця в Німеччині в довгостроковій перспективі». Наразі центральні виробничі потужності у Вайблінгені зосереджені на виробництві професійних бензинових інструментів і комплектуючих, таких як напрямні шини, полімерні деталі, а також акумуляторні батареї. З 2024 року STIHL також почне виробництво професійних акумуляторних інструментів у Вайблінгені.

Німецька материнська компанія ANDREAS STIHL AG & Co. KG, з січня по серпень 2023 року досягла обороту в розмірі 1,11 мільярда євро. Це на 7,1 відсотка менше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість працівників збільшилася на 2,6 відсотка до 6 004 осіб.

Компанія STIHL постійно розширює свій досвід у сфері акумуляторних батарей: З 2025 року з виробничої лінії у Вайблінгені зійде центральний елемент акумуляторного інструменту - EC-двигун.
Компанія STIHL постійно розширює свій досвід у сфері акумуляторних батарей. З 2025 року з виробничої лінії у Вайблінгені зійде центральний елемент акумуляторного інструменту – EC-двигун.

Численні новинки для професійного та приватного використання

На Міжнародному дні ЗМІ компанія STIHL представила численні інновації та нові продукти для полегшення роботи в саду та на природі. Зокрема, значно розшириться асортимент акумуляторних пристроїв.

На ринок виходять, зокрема, такі продукти для професійного застосування:

 • STIHL FSA 200 - найпотужніший акумуляторний кущоріз STIHL професійної системи AP. Цей новий продукт дозволяє легко та ефективно скошувати високу траву та чагарник при догляді за садом і ландшафтом або в комунальному господарстві.. STIHL FSA 200 оснащена ергономічною дворучною рукояткою та антивібраційною системою, яка зменшує вібрацію на ручках.
 • Акумуляторний висоторіз STIHL HTA 150 - це перший висоторіз для догляду за лісом від STIHL, спеціально розроблений для робіт з догляду за лісом. Для точних різів пристрій має особливо легкий шток із пустотілим валом і потужним ЕС-двигуном.  У поєднанні з ременем STIHL ADVANCE X-TREEm HT потужний висоторіз забезпечує точне керування та ефективну роботу при догляді за молодими насадженнями або догляді за змішаними насадженнями в лісі.
 • STIHL HTA 160 - найпотужніший акумуляторний висоторіз в асортименті STIHL. За допомогою нього можна безпечно та зручно видаляти гілки та сухостій на великій висоті від землі у професійному догляді за деревами.
 • Новий акумуляторний комбі-двигун STIHL KMA 120 R за допомогою практичного швидкознімного з'єднання можна використовувати з десятками перевірених комбі-насадок STIHL, що відкриває широкі можливості для застосування.
 • Для робіт на будівельних майданчиках STIHL представляє нові бензорізи STIHL TS 710i та TS 910i з електронним впорскуванням палива. Універсальні машини з системою впорскування STIHL Injection є найпотужнішими абразивно-відрізними машинами в асортименті STIHL. Впорскування палива з електронним керуванням забезпечує оптимальну потужність двигуна та бездоганну плавність ходу. Складні роботи з різання мінеральних і металевих будівельних матеріалів можна виконувати точно, ергономічно, із низьким рівнем викидів, а антивібраційна система мінімізує вібрації на рукоятках.

Для догляду за присадибними ділянками та садом на ринку з'являються такі акумуляторні пристрої:

 • Акумуляторні мотоножиці STIHL HSA 30 і HSA 40 — легкі та зручні в експлуатації інструменти для невеликих садів, які вражають своєю продуктивністю та зручністю під час догляду за живоплотом та декоративними кущами.
 • Робоча зона нового акумуляторного тримера STIHL FSA 30 починається там, куди газонокосарка не може дістатися в невеликих садах. STIHL FSA 30 не тільки легкий, але й мобільний. Перетворення тримера з режиму косіння трави в горизонтальній площині в режим вертикального підстригання кромок газону відбувається швидко і без інструментів..
 • Нова акумуляторна мотокоса STIHL FSA 80, яка в серійній комплектації оснащена металевим ножем, ідеально підходить для скошування трави на невеликих ділянках та в саду. Може використовуватись із іншою косильною гарнітурою, наприклад, з косильною головкою або металевими дисками. Мотокоса STIHL FSA 80 R в модифікації з круглою ручкою та косильною головкою вражає своєю високою маневреністю під час роботи на вузьких ділянках.
 • Широкий модельний ряд повністю оновлених акумуляторних газонокосарок STIHL серій 2 і 4 забезпечить найрізноманітні потреби приватних користувачів. З приводом на коліс або без нього, із кошиком для трави чи косіння в режимі мульчування, з боковим або заднім викидом трави, з шириною косіння 41, 46 і 51 см — асортимент серій 2 і 4 дуже широкий і пропонує як максимальну ергономіку, так і високу продуктивність.
 • Новий акумуляторний комбі-двигун STIHL KMA 80 R — універсальний інструмент для прибирання доріжок, розпушування ґрунту, косіння трави або стрижки живоплоту та дерев. Дванадцять різних, перевірених на практиці комбінованих насадок, таких як коса, кущоріз, повітродувка або ножиці для живоплоту, забезпечать швидке виконання робіт по господарству.

Асортимент іграшок STIHL для найменших фанів доповнить приваблива новинка, створена у співпраці з Playmobil: спеціальний набір STIHL PLAYMOBIL «STIHL TIMBERSPORTS® Edition». Набір складається з двох фігурок спортсменів PLAYMOBIL, які виконують дисципліну з бензопилою «Hot Saw» та дисципліну з сокирою «Standing Block Chop», а також оператора PLAYMOBIL. Дошки, прожектори та трибуни в дизайні STIHL TIMBERSPORTS® доповнюють сценарій змагань і готують молодих шанувальників популярних змагань до спортивної кульмінації сезону: Чемпіонату світу STIHL TIMBERSPORTS® в Штутгарті в листопаді.

 

Вайблінген, Німеччина 13.09.2023