Живопліт із бирючини: коли та як стригти?

Бирючина – є дуже популярною рослиною для створення живоплоту через те, що вона добре переносить обрізку і швидко росте. Дізнайтеся, як обрізати бирючину, прямо зараз!

Ligusterhecke an einem Gartengrundstück mit Rasen und kleinen Bäumen
Ligusterhecken sind sehr schnittverträglich.

Огляд: підстригання бирючини

  • Червень - найкращий час для стрижки живоплоту з бирючини, додаткова стрижка можлива наприкінці серпня.
  • Не слід радикально обрізати живопліт з бирючини в період з 1 березня по 30 вересня. 
  • Радикальна обрізка іноді доцільна для старої або хворої бирючини, топіарна обрізка особливо ефективна для молодої бирючини. 
  • Щоб омолодити живопліт з бирючини, вкоротіть його на одну-дві третини висоти.
  • Щоб зробити живопліт з бирючини щільнішим, його слід обрізати у формі трапеції, щоб усі частини живоплоту отримували достатньо сонячного світла.

Підстригання бирючини: на що звернути увагу?

Як і букова огорожа, бирючина - один з популярних серед садівників декоративних кущів, що не вимагає особливого догляду, добре піддається стрижці, і може перетворитися на щільну непрозору огорожу.

Оскільки бирючина швидко розростається, вам слід регулярно обрізати живопліт з бирючини, щоб підтримувати правильну форму огорожі - і дотримуватися відповідного періоду обрізки.

Обережне повожєення з токсичними рослинами

Деякі декоративні кущі та живоплоти можуть бути токсичними. Зі зрізаними пагонами туї, лаврової вишні та кипариса слід працювати тільки в рукавичках. Також слід бути обережними з бирючиною та самшитом.

Тому під час проектування та догляду за живоплотом обов'язково одягайте відповідний захисний одяг.

Коли краще стригти бирючину?

 Жінка в захисних окулярах і рукавичках йде по садовій ділянці з мотоножицями STIHL у лівій руці

Сухий похмурий день ідеально підходить для обрізки.

Найкращий час для обрізки живоплоту з бирючини - середина або кінець червня. Можна провести додаткову обрізку наприкінці серпня перед осінню або у вересні, щоб забезпечити акуратний, точний вигляд живоплоту.

Для старих живоплотів з бирючини достатньо однієї обрізки на рік.

Для обрізки живоплоту з бирючини бажано вибирати похмурий, сухий і безморозний день, щоб не пошкодити рослину.

Як правильно обрізати живопліт з бирючини

Радикальна обрізка, омолодження або створення топіарію - для того, щоб обрізати живопліт, слід зробити кілька підготовчих заходів до і після.

Щоб запобігти травмуванню під час стрижки живоплоту, перед початком роботи з бирючиною слід вдягнути засоби індивідуального захисту. Також слід ретельно перевірити, чи немає птахів, які все ще можуть знаходитися в живоплоті, і мати напоготові акумуляторні ножиці із чистим, загостреним ножем і секатор перед тим, як обрізати бирючину.  

Після того, як живопліт буде зрізано, садові відходи необхідно утилізувати належним чином. Просто змішайте бирючину з кухонними відходами, щоб прискорити процес розкладання. Якщо ви зробили омолоджуючу обрізку, доцільно подрібнити відходи бирючини, наприклад, за допомогою електричного подрібнювача STIHL GHE 250.

Радикальна обрізка бирючини

Ви можете без проблем радикально обрізати живопліт з бирючини, оскільки вона дуже толерантна до обрізки. Однак пам'ятайте, що після радикальної обрізки бирючина відростає повільніше, ніж після регулярної обрізки.

Eine Frau schneidet mit einer STIHL Akku-Heckenschere eine Ligusterhecke
Liguster ist sehr schnittverträglich.

Омолодження живоплоту з бирючини

Щоб омолодити бирючину, її можна обрізати до рівня старих пагонів. Для цього укоротіть бирючину на одну-дві третини висоти, наприклад, за допомогою садового гілкоріза STIHL PB 20, і обріжте бічні пагони. Щоб бирючина могла згодом розгалужуватися, слід залишити пагони заввишки близько трьох сантиметрів.

Топіарне формування живоплоту з бирючини

Конус, сфера або спіраль - з бирючиною ви можете створити естетично привабливий топіарій. Особливо добре це працює з молодою бирючиною. 

Почніть з формування загальної форми і рухайтеся до все більш точних ліній, бажано за допомогою шаблону. Для грубої стрижки на початку підійдуть акумуляторні ножиці для живоплоту, для більш тонкої роботи краще перейти на ручні секатори. Регулярно підстригайте живопліт з бирючини для охайного вигляду, особливо в літні місяці.

Як досягти щільного живоплоту з бирючини?

Щоб зробити живопліт з бирючини щільнішим, слід часто обрізати її, особливо в перші кілька років, щоб кущі могли утворювати гілки на перехрестях і проростати.

Щоб зробити огорожу з бирючини густішою в нижніх частинах і запобігти її облисінню, слід обрізати її у формі трапеції - так денне світло рівномірно потрапляє на огорожу і вона не буріє, а взимку сніг краще сходить з огорожі.

Щоб довго насолоджуватися живоплотом з бирючини, бажано розпізнавати і лікувати хвороби живоплоту, а також заповнювати прогалини в огорожі.

Більше порад для догляду за садом