Очищення фасаду: як повернути будинку блиск і сяйво

Регулярне прибирання зберігає ваш фасад красивим і неушкодженим. Ми розповімо, як швидко та ефективно очистити фасад.

Mann steht vor weißem Haus und bereitet STIHL Hochdruckreiniger vor, um Fassade zu reinigen

Ніщо так не піддається зовнішньому впливу, як фасад будинку. Дощ, пил і бруд осідають на поверхні, а ультрафіолетові промені, спека та мороз створюють додаткове навантаження на неї. З часом утворюються видимі сліди, які не тільки погіршують красу, але й стан вашого будинку. Ретельне прибирання та догляд протидіють цьому і можуть бути виконані без особливих зусиль за допомогою простих побутових засобів та мийки високого тиску. Важливим етапом догляду є очищення і промивання фасаду. 

Існує кілька видів очищення фасадів:

 • абразивне;

 • струменеве;

 • ручне.

Перш ніж братися до миття фасаду, важливо знати, з якого матеріалу його зроблено – це допоможе у виборі правильних засобів та методів для чищення. 

Коли потрібне очищення фасаду

На фасади будівель припадає найбільша частина несприятливих зовнішніх факторів:

 • атмосферний пил;

 • дощ та сніг;

 • вихлопні гази та дим;

 • ультрафіолетове випромінювання;

 • перепади температури.

 

З часом фасад втрачає привабливий вигляд через накопичення бруду, плям, вицвітання фарби та інших чинників. Розглянемо фактори, що призводять до очищення фасаду будівлі.

 1. Темні плями, зміна кольору, вицвітання фарби або тиньку – сигналізують про накопичення бруду, пилу, кіптяви.
 2. Білі висоли (мінеральні відкладення) – з'являються через вологу в стінах або під дією агресивних хімічних речовин.
 3. Мікроорганізми (грибок, мох) на поверхні – свідчать про неналежний захист будинку від вологості.
 4. Тріщини, сколи, відшарування тиньку – вони знижують захисні властивості та псують зовнішній вигляд будівлі.

Професійне очищення передбачає застосування спеціальних мийних засобів та методів – від механічної чистки до хімічної обробки. Вибір залежить від типу матеріалу фасаду та ступеня його забруднення. Важливо довірити цю роботу досвідченим фахівцям, які зможуть безпечно та якісно відновити привабливий вигляд будівлі.

Очищення фасадів будинків: різні типи фасадів

Перш ніж винести апарат високого тиску з гаража, необхідно ретельно оглянути фасад. Перш за все, важливий стан поверхні, адже кожен матеріал потребує різних заходів з очищення. Крім того, необхідно враховувати стан зовнішньої стіни: Старі та пошкоджені фасади слід чистити тільки після консультації з фахівцями.

Haus mit Klinkerfassade

Очищення клінкерної цегли

Клінкерні фасади виготовляються з цегли, яку обпалюють при особливо високих температурах. Завдяки цьому пори цегли закриваються, і вона майже не вбирає вологу та бруд. Це робить клінкерні фасади надзвичайно стійкими та довговічними. За умови регулярного догляду та чищення ви зможете зберегти природний матеріал на довгі роки. На щастя, клінкерна цегла вважається невибагливою в обслуговуванні, тому забруднення можна швидко видалити.

Твердий обпалений клінкер можна швидко та ефективно очистити за допомогою мийки високого тиску.

Однак переконайтеся, що фасад виготовлений з клінкеру, а не з цегли. Якщо клінкер може витримати тиск до 200 бар, то м'якша цегла під таким високим тиском зламається. Особливої обережності вимагають цеглини, що не щільно прилягають один до одного, або дефектні шви.

Під час чищення клінкерного фасаду не робіть кругових рухів щіткою - це може призвести до пошкодження захисного шару каменів.

Putzfassade wird mit Hochdruckreiniger gereinigt

Очищення гіпсових фасадів

Пористі та шорсткі штукатурні фасади особливо вразливі до пилу та кіптяви. Під час дощу бруд переміщується в заглиблення, звідки його важко видалити. З цієї причини необхідне ретельне очищення за допомогою апарату високого тиску.

Ви можете з чистою совістю очищати стійкі вапняні та цементні фасади під тиском води. Важливо не працювати занадто довго на одній ділянці: Потужний вплив води може спричинити ерозію фарби та матеріалу. Використання плоскої розпилювальної насадки також допомагає захистити матеріал.

Штукатурка на основі синтетичних смол, навпаки, чутливо реагує на мийки високого тиску. Тому спочатку слід перевірити на непомітній ділянці з невеликим тиском і на достатній відстані, чи не пошкодить фасад мийка під високим тиском. Особливо, якщо під зовнішньою штукатуркою знаходиться композитна теплоізоляційна система (скорочено ETICS), рекомендується делікатне очищення - ізольований фасад зі штукатуркою на основі синтетичних смол очищайте м'якою щіткою і м'яким миючим засобом.

З часом штукатурка і фарба починають обсипатися, крейдитися або лущитися. Щоб уникнути пошкоджень під час прибирання, перевірте фасад на стійкість і наявність тріщин шляхом протирання. Виявити можливі порожнини також допоможе перевірка на міцність. Якщо ви виявили пошкоджені ділянки, ні в якому разі не починайте чистити штукатурку фасаду. Тоді потрібно буде нанести новий шар фарби або навіть провести реконструкцію.

Mann nutzt rotierende Hochdruckreiniger-Waschbürste, um Holzfassade zu reinigen

Очищення дерев'яного фасаду

Дерев'яни фасад також потрібно час від часу чистити. Оброблена деревина захищена від погодних умов і вологи, тому її слід регулярно очищати від бруду. Фасади з натуральної деревини також мають тенденцію до посивіння. Той, хто не дуже цінує цю властивість і хотів би усунути сірий відтінок, може зробити це, ретельно очистивши фасад будинку.

Залежно від стану деревини, хороших результатів можна досягти за допомогою мийки високого тиску. Перед очищенням дерев'яного фасаду переконайтеся, що облицювання повністю закрите, а ізоляція за ним не пошкоджена водою і тиском. Відкриті дерев'яні фасади з обережності слід чистити вручну.

Не використовуйте насадку ротора - струмінь жорсткої води може пошкодити поверхню деревини. Тримайте сопло приладу на великій відстані (приблизно 25 сантиметрів) і починайте з низького робочого тиску, який за потреби можна збільшити:

 

 • Тверді листяні породи, такі як робінія та дуб, можуть витримувати тиск води не більше 110 бар.
 • М'які хвойні породи, такі як ялина та модрина, можуть витримувати тиск води близько 50 бар.

 

Працюйте доти, доки весь фасад не набуде рівномірного кольору, а потім дайте деревині висохнути. В результаті ваш дерев'яний фасад засяє своїм первісним кольором. Під час очищення знімається верхній шар деревини, в результаті чого залишається шорстка і делікатна поверхня. У такому стані вона особливо вразлива до вологи і бруду, тому її слід ретельно закрити.

Загальні поради щодо очищення фасаду

 • Мийку високого тиску не можна використовувати під час дощу або у вологому середовищі.
 • Для роботи на висоті потрібна друга людина, яка буде страхувати вас і тримати драбину.
 • Закрийте вікна та двері. Заклейте стрічкою вимикачі та розетки.
 • Приберіть рослини та декорації.
 • Перевірте миючі засоби та тиск води в непомітному місці.
 • Найкращий час для миття фасаду - сонячний, але не надто спекотний весняний або осінній день. Це прискорює процес висихання після миття. Також має сенс проводити прибирання після дощу. Стіни вже вологі, бруд розмокне і легше відчищається.
Mann steht auf Terrasse und reinigt die Fassade mit einem STIHL Hochdruckreiniger

Миття фасаду: Мийки високого тиску

Мийка високого тиску - це ефективний спосіб надати вашому будинку нового блиску. Завдяки високому тиску води навіть найстійкіші забруднення можна видалити без особливих зусиль і витрат часу. Особливо практично: багато робіт з прибирання можна виконати лише за допомогою води та тиску.

CS 100
Миючий засіб для каменю і фасадів CS 100Миючі засоби / Засоби для чищення та догляду
Тільки в офіційного дилера
706,43 ₴
Міні-мийка STIHL RE 120
Міні-мийка RE 120Мийки високого тиску
Тільки в офіційного дилера
13 299,00 ₴
Міні-мийка STIHL RE 130 PLUS
Міні-мийка RE 130 PLUSМийки високого тиску
Тільки в офіційного дилера
18 999,00 ₴

За необхідності ви можете посилити очищувальну силу води за допомогою миючого засобу. Заздалегідь перевірте, чи не чутливий фасад будинку до кислот. На фасадах з натурального каменю та штукатурки слід використовувати тільки нейтральні або лужні засоби для чищення. Для захисту природи використовуйте біологічно розкладні засоби для чищення, виготовлені на основі рослинних компонентів. З очищувачем для каменю та фасадів CS 100 від STIHL ви на правильному шляху. Засіб біологічно розкладається і надійно видаляє стійкий зелений наліт, забруднення від вихлопних газів, кіптяву та пил.

Очищення фасаду за допомогою мийки високого тиску


Чистка фасаду: Домашні засоби

Для очищення невеликих ділянок і легких забруднень достатньо гарячої води, щітки та м'якого мила або миючого засобу. Очищувач для каменю та фасадів STIHL можна також наносити вручну за допомогою розпилювача.

Person gießt an einem Holztisch STIHL Fassadenreiniger vom Kanister in eine Sprühflasche

Очищення фасаду без мийки високого тиску

Очищення фасаду від органічних забруднень

В'юнкі рослини, водорості та пташиний послід дратують і в довгостроковій перспективі можуть пошкодити фасад. Для постійного очищення зовнішніх стін від органічних забруднень необхідна правильна техніка та відповідні миючі засоби.

Короткий огляд: Миття фасаду

 • Щоб забезпечити красу і довговічність будинку, слід регулярно і ретельно очищати фасад.
 • Залежно від типу фасаду, його можна мити за допомогою апарату високого тиску або вручну.
 • Стійкі клінкерні, штукатурні та дерев'яні фасади витримують тиск води. Для чутливих фасадів зі штукатурки на основі синтетичних смол і ETICS рекомендується делікатна ручна робота. Пошкоджені та старі фасади слід чистити тільки після консультації з фахівцями.
 • Для очищення невеликих ділянок і легких забруднень достатньо гарячої води, щітки і м'якого мила або миючого засобу.
 • Органічні забруднення, такі як в'юнкі рослини і водорості, можуть спотворити зовнішній фасад.
 • Якщо ви хочете видалити плющ назавжди, спочатку видаліть або відріжте всі вусики і коріння, що прилипають до фасаду. Потім витягніть коріння з ґрунту і дайте йому висохнути.
 • Вологі поверхні сприяють розмноженню водоростей - фасад ETICS особливо вразливий до цього. Для видалення покриття використовуйте засіб для миття фасадів або соду. При використанні соди обов'язково надягайте захисні окуляри, оскільки бризки соди подразнюють очі.
 • Пташиний послід швидко видаляється мийкою високого тиску або навіть водою з рідким милом.

Вам може бути цікаво