Очищення фасаду: як повернути будинку блиск і сяйво
Регулярне прибирання зберігає ваш фасад красивим і неушкодженим. Ми розповімо, як швидко та ефективно очистити фасад.
22.04.2024
Ніщо так не піддається зовнішньому впливу, як фасад будинку. Дощ, пил і бруд осідають на поверхні, а ультрафіолетові промені, спека та мороз створюють додаткове навантаження на неї. З часом утворюються видимі сліди, які не тільки погіршують красу, але й стан вашого будинку. Ретельне прибирання та догляд протидіють цьому і можуть бути виконані без особливих зусиль за допомогою простих побутових засобів та мийки високого тиску. Важливим етапом догляду є очищення і промивання фасаду.
Існує кілька видів очищення фасадів:
абразивне;
струменеве;
ручне.
Перш ніж братися до миття фасаду, важливо знати, з якого матеріалу його зроблено – це допоможе у виборі правильних засобів та методів для чищення.
Коли потрібне очищення фасаду
На фасади будівель припадає найбільша частина несприятливих зовнішніх факторів:
атмосферний пил;
дощ та сніг;
вихлопні гази та дим;
ультрафіолетове випромінювання;
перепади температури.
З часом фасад втрачає привабливий вигляд через накопичення бруду, плям, вицвітання фарби та інших чинників. Розглянемо фактори, що призводять до очищення фасаду будівлі.
- Темні плями, зміна кольору, вицвітання фарби або тиньку – сигналізують про накопичення бруду, пилу, кіптяви.
- Білі висоли (мінеральні відкладення) – з'являються через вологу в стінах або під дією агресивних хімічних речовин.
- Мікроорганізми (грибок, мох) на поверхні – свідчать про неналежний захист будинку від вологості.
- Тріщини, сколи, відшарування тиньку – вони знижують захисні властивості та псують зовнішній вигляд будівлі.
Професійне очищення передбачає застосування спеціальних мийних засобів та методів – від механічної чистки до хімічної обробки. Вибір залежить від типу матеріалу фасаду та ступеня його забруднення. Важливо довірити цю роботу досвідченим фахівцям, які зможуть безпечно та якісно відновити привабливий вигляд будівлі.
Очищення фасадів будинків: різні типи фасадів
Перш ніж винести апарат високого тиску з гаража, необхідно ретельно оглянути фасад. Перш за все, важливий стан поверхні, адже кожен матеріал потребує різних заходів з очищення. Крім того, необхідно враховувати стан зовнішньої стіни: Старі та пошкоджені фасади слід чистити тільки після консультації з фахівцями.
Очищення клінкерної цегли
Клінкерні фасади виготовляються з цегли, яку обпалюють при особливо високих температурах. Завдяки цьому пори цегли закриваються, і вона майже не вбирає вологу та бруд. Це робить клінкерні фасади надзвичайно стійкими та довговічними. За умови регулярного догляду та чищення ви зможете зберегти природний матеріал на довгі роки. На щастя, клінкерна цегла вважається невибагливою в обслуговуванні, тому забруднення можна швидко видалити.
Твердий обпалений клінкер можна швидко та ефективно очистити за допомогою мийки високого тиску.
Однак переконайтеся, що фасад виготовлений з клінкеру, а не з цегли. Якщо клінкер може витримати тиск до 200 бар, то м'якша цегла під таким високим тиском зламається. Особливої обережності вимагають цеглини, що не щільно прилягають один до одного, або дефектні шви.
Під час чищення клінкерного фасаду не робіть кругових рухів щіткою - це може призвести до пошкодження захисного шару каменів.
Очищення гіпсових фасадів
Пористі та шорсткі штукатурні фасади особливо вразливі до пилу та кіптяви. Під час дощу бруд переміщується в заглиблення, звідки його важко видалити. З цієї причини необхідне ретельне очищення за допомогою апарату високого тиску.
Ви можете з чистою совістю очищати стійкі вапняні та цементні фасади під тиском води. Важливо не працювати занадто довго на одній ділянці: Потужний вплив води може спричинити ерозію фарби та матеріалу. Використання плоскої розпилювальної насадки також допомагає захистити матеріал.
Штукатурка на основі синтетичних смол, навпаки, чутливо реагує на мийки високого тиску. Тому спочатку слід перевірити на непомітній ділянці з невеликим тиском і на достатній відстані, чи не пошкодить фасад мийка під високим тиском. Особливо, якщо під зовнішньою штукатуркою знаходиться композитна теплоізоляційна система (скорочено ETICS), рекомендується делікатне очищення - ізольований фасад зі штукатуркою на основі синтетичних смол очищайте м'якою щіткою і м'яким миючим засобом.
З часом штукатурка і фарба починають обсипатися, крейдитися або лущитися. Щоб уникнути пошкоджень під час прибирання, перевірте фасад на стійкість і наявність тріщин шляхом протирання. Виявити можливі порожнини також допоможе перевірка на міцність. Якщо ви виявили пошкоджені ділянки, ні в якому разі не починайте чистити штукатурку фасаду. Тоді потрібно буде нанести новий шар фарби або навіть провести реконструкцію.
Очищення дерев'яного фасаду
Дерев'яни фасад також потрібно час від часу чистити. Оброблена деревина захищена від погодних умов і вологи, тому її слід регулярно очищати від бруду. Фасади з натуральної деревини також мають тенденцію до посивіння. Той, хто не дуже цінує цю властивість і хотів би усунути сірий відтінок, може зробити це, ретельно очистивши фасад будинку.
Залежно від стану деревини, хороших результатів можна досягти за допомогою мийки високого тиску. Перед очищенням дерев'яного фасаду переконайтеся, що облицювання повністю закрите, а ізоляція за ним не пошкоджена водою і тиском. Відкриті дерев'яні фасади з обережності слід чистити вручну.
Не використовуйте насадку ротора - струмінь жорсткої води може пошкодити поверхню деревини. Тримайте сопло приладу на великій відстані (приблизно 25 сантиметрів) і починайте з низького робочого тиску, який за потреби можна збільшити:
- Тверді листяні породи, такі як робінія та дуб, можуть витримувати тиск води не більше 110 бар.
- М'які хвойні породи, такі як ялина та модрина, можуть витримувати тиск води близько 50 бар.
Працюйте доти, доки весь фасад не набуде рівномірного кольору, а потім дайте деревині висохнути. В результаті ваш дерев'яний фасад засяє своїм первісним кольором. Під час очищення знімається верхній шар деревини, в результаті чого залишається шорстка і делікатна поверхня. У такому стані вона особливо вразлива до вологи і бруду, тому її слід ретельно закрити.
Загальні поради щодо очищення фасаду
- Мийку високого тиску не можна використовувати під час дощу або у вологому середовищі.
- Для роботи на висоті потрібна друга людина, яка буде страхувати вас і тримати драбину.
- Закрийте вікна та двері. Заклейте стрічкою вимикачі та розетки.
- Приберіть рослини та декорації.
- Перевірте миючі засоби та тиск води в непомітному місці.
- Найкращий час для миття фасаду - сонячний, але не надто спекотний весняний або осінній день. Це прискорює процес висихання після миття. Також має сенс проводити прибирання після дощу. Стіни вже вологі, бруд розмокне і легше відчищається.
За необхідності ви можете посилити очищувальну силу води за допомогою миючого засобу. Заздалегідь перевірте, чи не чутливий фасад будинку до кислот. На фасадах з натурального каменю та штукатурки слід використовувати тільки нейтральні або лужні засоби для чищення. Для захисту природи використовуйте біологічно розкладні засоби для чищення, виготовлені на основі рослинних компонентів. З очищувачем для каменю та фасадів CS 100 від STIHL ви на правильному шляху. Засіб біологічно розкладається і надійно видаляє стійкий зелений наліт, забруднення від вихлопних газів, кіптяву та пил.
Очищення фасаду за допомогою мийки високого тиску
Змочіть фасад мийкою високого тиску. Видаліть зі стіни сильні забруднення. Для нечутливих фасадів використовуйте очищувач поверхні STIHL RA 110. Насадка швидко та без розбризкування очищує горизонтальні та вертикальні поверхні. Крім того, тиск води на очищувач поверхні можна регулювати безпосередньо і адаптувати до чутливості поверхні, що очищається.
Нанесіть засіб для чищення на велику площу за допомогою мийки високого тиску і дайте йому подіяти. Протягом цього часу підтримуйте фасад у вологому стані, щоб засіб для чищення не засох.
За необхідності почистіть стіну щіткою для миття посуду.
Змийте бруд і піну з фасаду засобом для чищення поверхонь. Працюйте зверху вниз. Це запобігає потраплянню бруду на вже очищені поверхні.
Очищення фасаду без мийки високого тиску
Обприскайте фасад з садового шланга і зволожте його.
Рівномірно розподіліть засіб для чищення по стіні будинку. Особливо легко це зробити за допомогою розпилювача або обприскувача.
Почистіть поверхню щіткою зверху вниз. Потім змийте бруд водою.
Вічнозелений плющ захищає стіни будинку від нагрівання влітку і є джерелом їжі для багатьох птахів та комах. Однак витка рослина росте дуже швидко і може спотворити фасад будинку своїм чіпким корінням.
Як звільнити фасад від плюща:
Інтенсивно змочіть вусики водою. Витягніть або зішкребіть пагони шматок за шматком зверху вниз. Відріжте міцно прикріплені вусики. Робіть це повільно, щоб не пошкодити поверхню фасаду. Як тільки пагони і коріння рослини будуть видалені, викопайте також корінь рослини. Плющ є справжнім виживальником і ніколи не повинен опинитися на компостній купі. Тому дайте рослині висохнути на сонці протягом декількох днів, після чого остаточно утилізуйте її разом з органічними відходами
Мох легко атакує фасади будинків. Багато типів фасадів, але особливо фасади ETICS, схильні до зараження, оскільки на їхніх зовнішніх стінах накопичується велика кількість конденсату. Ця волога є одним з основних джерел життя моху і сприяє їхньому росту.
Мох на фасаді будинку не шкодять ні вашому здоров'ю, ні самому фасаду. Але мох часто супроводжуються грибками та пліснявою, які, в свою чергу, є шкідливими і їх обов'язково потрібно видаляти.
Мох можна надійно видалити за допомогою нашого засобу для чищення каменю та фасадів, а також екологічно чистих побутових засобів, таких як карбонат натрію (також званий содою). При використанні соди обов'язково надягайте захисні окуляри, оскільки її бризки подразнюють очі.
Пташиний послід - агресивна речовина, яка також може поширювати бактерії. На щастя, його можна легко видалити зі стін будинку. Зазвичай достатньо замочити плями теплою водою з миючим засобом, а потім змити їх. Для цього також підійде апарат високого тиску.
Короткий огляд: Миття фасаду
- Щоб забезпечити красу і довговічність будинку, слід регулярно і ретельно очищати фасад.
- Залежно від типу фасаду, його можна мити за допомогою апарату високого тиску або вручну.
- Стійкі клінкерні, штукатурні та дерев'яні фасади витримують тиск води. Для чутливих фасадів зі штукатурки на основі синтетичних смол і ETICS рекомендується делікатна ручна робота. Пошкоджені та старі фасади слід чистити тільки після консультації з фахівцями.
- Для очищення невеликих ділянок і легких забруднень достатньо гарячої води, щітки і м'якого мила або миючого засобу.
- Органічні забруднення, такі як в'юнкі рослини і водорості, можуть спотворити зовнішній фасад.
- Якщо ви хочете видалити плющ назавжди, спочатку видаліть або відріжте всі вусики і коріння, що прилипають до фасаду. Потім витягніть коріння з ґрунту і дайте йому висохнути.
- Вологі поверхні сприяють розмноженню водоростей - фасад ETICS особливо вразливий до цього. Для видалення покриття використовуйте засіб для миття фасадів або соду. При використанні соди обов'язково надягайте захисні окуляри, оскільки бризки соди подразнюють очі.
- Пташиний послід швидко видаляється мийкою високого тиску або навіть водою з рідким милом.
Для миття фасадів підходить м'яке мило, миючий засіб для посуду або спеціальні засоби для миття фасадів, призначені для відповідного типу фасаду. При роботі з мийкою високого тиску часто потрібен лише тиск води, а миючі засоби не потрібні взагалі. З метою захисту навколишнього середовища слід використовувати біологічно розкладні засоби, наприклад, Засіб для чищення каменю та фасадів CS 100 від STIHL. Він розчиняє стійкий зелений наліт, забруднення від вихлопних газів, сажу та пил.
Фасад можна ефективно і без особливих зусиль очистити за допомогою щітки для чищення поверхонь, наприклад, щітки RA 110. Невеликі ділянки і легкі забруднення можна видалити за допомогою побутових засобів і скребка. Чутливі типи фасадів, такі як фасади зі штукатурки на основі синтетичних смол і ETICS, потребують делікатного очищення. Старі та пошкоджені поверхні слід чистити тільки після консультації з фахівцем. При використанні засобів для чищення та догляду дотримуйтесь місцевих правил щодо стічних вод.
Яка мийка високого тиску підходить для миття фасадів, визначити легко. Модель має бути сумісною з насадкою для чищення поверхонь, яка може ретельно видалити бруд з непроникного фасаду. Щітка STIHL RA 110, наприклад, сумісна з мийками високого тиску RE 80 - RE 170 і призначена для великих горизонтальних і вертикальних поверхонь.
Вибір тиску для миття фасаду залежить від конкретного випадку. Чутливі фасади слід мити з низьким тиском, тоді як міцні типи фасадів, такі як клінкерна штукатурка і дерев'яні фасади, добре переносять тиск води. У будь-якому випадку, дійте обережно і збільшуйте робочий тиск лише з обережністю, щоб уникнути пошкодження фасаду.
Частота очищення фасаду залежить від ступеня забруднення. Тому перевіряйте фасад через короткі проміжки часу і регулярно очищайте його. Це дозволить зберегти фасад неушкодженим протягом тривалого часу.