Виготовлення напрямних шин STIHL: крок за кроком

STIHL пропонує відповідні шини для будь-якого застосування. Активні розробки, високоякісні матеріали та інноваційні виробничі процеси гарантують якість STIHL для кожної напрямної шини. Зазирніть за лаштунки виробництва STIHL і прослідкуйте за етапами розроблення та виготовлення наших напрямних шин для мотопил.

Загальне: розробка та виготовлення шин 

 • STIHL розробляє напрямні шини для різних застосувань і вимог 
 • Прототипи створюються у Вайблінгені в безпосередній близькості від конструкторського відділу
 • Ретельні випробування та тестування гарантують якість STIHL 
 • STIHL виробляє суцільні шини, шини зі змінним наконечником та трикомпонентні шини. 
 • Полегшені шини завдяки своїй малій вазі ідеально підходять для важких робіт

Напрямни шини з заводу STIHL у Вайблінгені

До розробки кожної нової шини компанія STIHL підходить концептуально на всіх етапах — від розробки до виробництва. Тому розташування центру розробок всього за декілька метрів від виробництва є дуже важливим для злагодженої роботи всіх відділів. Адже більше частина різних типів шин виготовляється саме на заводі STIHL у місті Вайблінген. Окрім цього шини виготовляються на власних заводах  у США та Бразилії.

Gestapelte STIHL Führungsschienen in einer Box
Einige STIHL Führungsschienen werden direkt in Waiblingen gefertigt.

Понад 100 моделей напрямних шин STIHL, що виробляються компанією, відрізняються за довжиною та конструкцією, що дозволяє використовувати їх у різних сферах застосування. Незважаючи на ці значні відмінності, всі шини STIHL мають одну спільну рису: якість шин досягається оптимальним балансом між легкою конструкцією шини, її міцністю і стабільністю в залежності від потреб споживачів.

Розробка напрямних шин STIHL 

Шлях до виробництва починається з перших кроків розробки прототипу. Спочатку аналізуються потреби клієнтів. Це основний фокус розробки напрямних шин. Виходячи з цього, визначається, для яких робочих завдань буде розроблена нова шина і яким вимогам повинна відповідати модель. Це має безпосередній вплив на конструкцію шини.

Яка конструкція шини підходить для певних завдань?

Ein Mann in einer Werkstatt schraubt an einer Motorsäge mit der Führungsschiene STIHL Rollomatic E

Трикомпонентні шини: Ці напрямні складаються з трьох металевих пластин, зварених між собою, і однаково підходять як для професійних, так і для приватних користувачів. Трикомпонентні шини забезпечують високу стабільність, незважаючи на низьку вагу, з максимальною довжиною 63 см і, таким чином, забезпечують комфортну і точну роботу.

Jemand sägt mit einer Benzin-Kettensäge STIHL MS 881 mit Kopfschiene einen Baum

Шини зі змінним наконечником: Для роботи з товстомірною деревиною ці шини є найкращим вибором для точних пропилів завдяки особливо міцному корпусу. Ці шини доступні в полегшеному виконанні та оптимально адаптовані до професійних потреб у лісовому господарстві. Ідеально підходять для використання з нашими найбільшими бензопилами, такими як STIHL MS 881.

Ein Mann in Schutzausrüstung zerlegt mit einer STIHL Kettensäge mit Vollschiene einen bereits gefällten Baum

Суцільні шини: ці шини мають суцільний надміцний сталевий корпус. Загартована спеціальна сталь забезпечує високу стійкість і витривалість. Для використання з бензопилами середньої та високої потужності під час роботи з товстомірною деревиною. Відома класика - надійна і довговічна.

Перші ескізи та прототипи 

Після того, як визначено призначення та конструкцію напрямної шини, відділ розробок створює на комп'ютері перші ескізи в програмі CAD. Таким чином, нова напрямна шина вже створена віртуально. 

На наступному етапі у виробничому відділі на основі CAD-проектів виготовляються перші прототипи. Завдяки близькому розташуванню конструкторського та виробничого відділів у Вайблінгені це можна зробити швидко та легко. 

Випробування та оптимізація 

Щоб кожна напрямна шина повністю відповідала високим стандартам якості STIHL, проводяться ретельні випробування, що є невід'ємним виробничим процесом. Фінальне випробовування шини на згинання, яке проводиться наприкінці виробничого процесу, це відтворення реальних процесів під час лісозаготівельних робіт. Наприклад, під час коригування напряму різу, шина може деформуватися під дією навантаження. Випробувальний стенд для визначення віддачі дозволяє оцінити загальний вплив на ріжучу гарнітуру та двигун бензопили під кутом та визначити наскільки сильна ця віддача.

STIHL Führungsschienen werden in einer Werkstatt getestet
Die STIHL Führungsschienen werden Spezialtests unterzogen.

Випробування на віддачу: стенд для випробування на віддачу використовується для перевірки поведінки всієї пилки, шини та ланцюга в випадку зворотного удару. Ці дані використовуються в процесі розробки для виробництва напрямних шин, які гарантують максимальну безпеку для користувачів.

Випробування на згинання: за допомогою цього тесту перевіряється стабільність та міцність напрямної шини. Наприклад, під час коригування напряму різу, шина може деформуватися під дією навантаження.

Випробування міцності: 
цей тест перевіряє, що всі матеріали, які використовуються в направляючій шині, мають необхідну твердість.

Контроль габаритів: 
точні розміри є основною вимогою до кожної шини STIHL. Тому за допомогою цього випробування перевіряється, чи відповідає шина заданим параметрам.

Випуск і тестування по всьому світу

З випуском напрямної шини для серійного виробництва створюються необхідні допоміжні засоби виробництва. Перші серійні моделі знову проходять всі випробування, перш ніж вони будуть надані клієнтам STIHL для практичного використання в усьому світі.  

Відгуки про загальну зручність використання та поведінку шини в різних кліматичних умовах надсилаються безпосередньо у відділ розробки у Вайблінгені. Таким чином, з одного боку, властивості шини перевіряються та підтверджуються в реальних умовах, а з іншого боку, різноманітний досвід та відгуки використовуються безпосередньо при розробці шини.

Цікаво знати

Для підвищення ефективності пиляння акумуляторними ланцюговими пилами STIHL розробляє особливо вузькі шини, призначені для професійного використання. Наприклад, шина STIHL Light 04, що складається з трьох частин, з жовтня 2022 року також доступна з шириною паза 1,1 міліметра.

Виготовлення суцільної шини

Виготовлення трикомпонентної шини

Виготовлення шини зі змінним наконечником

Напрямна шина зі змінним наконечником — це поєднання корпусу суцільної шини та головки шини трикомпонентної шини. Ці напрямні шини STIHL виготовляються як у класичному суцільному, так і в полегшеному виконанні.

Ein Mann in Schutzausrüstung arbeitet mit einer STIHL Motorsäge im Forst
STIHL Kopfschienen eignen sich bestens für die Profiarbeit im Forst.

Таблиця: огляд напрямних шини STIHL

Тип шини Приклад моделі Особливості Використання та переваги
Суцільні шини Duromatic E, 1,6 мм
 • надміцний цілісний корпус
 • корпус і наконечник захищені міцною твердосплавною обшвкоию
 • для мотопил середньої та високої потужності
 • для звалювання та обробки міцної деревини 
Трикомпонентні шини Rollomatic E light, 3/8“ P, 1,3 мм
 • складаються з трьох металевих пластин зварених між собою електричним способом
 • для приватного та професійного використання
 • міцна конструкція завдяки трикомпонентній конструкції 
 • Низька вага забезпечує комфортну та точну роботу
Шини зі змінним наконечником Rollomatic ES, .404“, 1,6 мм
 • надміцний цілісний корпус із змінним наконечником
 • для точних і міцних пропилів та складних робіт із товстомірною деревиною
 • для професійного використання на потужних мотопилах
 • ідеально підходить для наших найбільших бензопил, таких як STIHL MS 881
Полегшені шини Rollomatic E light P, 3/8“, 1,3 мм
 • трикомпонентні шини легкої конструкції
 • для приватного та професійного використання
 • забезпечує покращений баланс бензопили завдяки малій вазі та спеціальній полегшеній конструкції
Полегшені шини Rollomatic ES light, 3/8“, 1,6 мм
 • зі зносостійкої сталі з вирізаними лазером порожнинами для зниження ваги до 30% в порівнянні зі звичайними шинам 
 • змінний наконечник шини, зірочка, що не потребує обслуговування
 • для різноманітних робіт у лісовому господарстві
 • спеціальна лазерна обробка для більшої надійності та захисту під час роботи 
 • ідеально підходить для заготівлі деревини, валки та обрізки сучків

Вам може бути корисно