Подовжені мотоножиці: більший радіус дії для високого живоплоту

Якщо Вашу ділянку прикрашають високий живопліт, туї, ялівець чи декоративні кущі, акумуляторні подовжені мотоножиці допоможуть тримати їх у формі. Наші поради підкажуть, як підстригати високі живоплоти та декоративні дерева всього за 5 кроків.

Огляд: підстригання високих кущів

  • Підстригайте високий живопліт щонайменше один-два рази на рік, щоб він залишався густим і доглянутим.
  • Використовуйте акумуляторні подовжені ножиці з великим радіусом дії та драбину, якщо це необхідно.
  • Спочатку підстригайте бокові сторони, рухаючись знизу вверх. Після цього налаштуйте ніж мотоножиць у відповідне положення та оновіть верхівку живоплоту.

Навіщо стригти високий живопліт? 

Щоб живопліт залишався густим і доглянутим, його слід підстригати щонайменше один-два рази на рік - незалежно від того, чи підстригаєте ви живопліт з туї, тиса, бука або бирючини. Без обрізки вони стають занадто високими, занадто широкими і розростаються. В такій формі живопліт вже не є щільним та не виконує функцію огорожі.

Коли стригти високий живопліт?

Легкі доглядові обрізки дозволені лише в тому випадку, якщо в живоплоті не гніздяться птахи. Тобто ми рекомендуємо не проводити таких робіт під час основного сезону розмноження птахів з березня по червень.

Остерігайтеся отруйних живоплотів

Деякі кущі та живоплоти можуть бути токсичними. Оскільки особливо отруйним є насіння в яскраво-червоних ягодах тису, тис не підходить для домашнього господарства, де є діти або домашні тварини.

Зі зрізаними пагонами туї, лаврової вишні та кипариса слід працювати тільки в рукавичках. 

Певна обережність також необхідна при роботі з бирючиною та самшитом. Тому під час проектування та догляду за живоплотом обов'язково носіть відповідний захисний одяг.

Обрізка високого живоплоту: підготовка 

Ретельна підготовка забезпечує безпечну і чисту стрижку живоплоту - тому приділіть їй достатньо часу. Також перед обрізанням живоплоту перевірте, чи не гніздяться в ньому птахи.

Що знадобиться?

Для стрижки високих живоплотів спочатку слід підготувати відповідний матеріал та інструменти. За допомогою подовжених мотоножиць STIHL, наприклад, аккумуляторних ножиць STIHL HLA 56, можна підстригати навіть високі, довгі або надширокі живоплоти. Оптимальний кут нахилу ножа можна зручно налаштувати в діапазоні до 145 градусів.

Чоловік перед живоплотом кладе акумуляторний кущоріз STIHL HLA 56 на газон
Vor der Arbeit wird das nötige Werkzeug bereitgelegt.

Підстригання високого живоплоту: крок за кроком

Обрізка високих, густих або широких живоплотів залежить від правильної техніки - ми пояснюємо крок за кроком, як це зробити.

Як використати обрізки живоплоту?

Під час стрижки високих живоплотів слід правильно використати обрізки після завершення роботи. Для цього згрібайте всі обрізки в невеликі купки вздовж живоплоту граблями для листя.

Чоловік у навушниках обрізає обрізки живоплоту

Чоловік у навушниках обрізає обрізки живоплоту

Скористайтеся садовим подрібнювачем, щоб належним чином подрібнити обрізки на місці. Тепер ви можете розкласти частину подрібненого гілля під живоплотом за допомогою граблів для листя в якості мульчі. Щоб правильно утилізувати садові відходи, ви також можете компостувати їх після подрібнення. 

Не забувайте підживлювати живопліт, а також розпізнавати і лікувати хвороби живоплоту - тоді ніщо не стане на заваді густому, доглянутому високому живоплоту.

Ще більше для захоплених садом