Догляд за газоном взимку

З грудня по березень ваш газон перебуває у сплячці. Завдяки нашим порадам по догляду за газоном взимку, ваш газон продовжить здоровий ріст наступної весни.

Bei diesem Garten mit schneebedeckten Bäumen und Büschen braucht es nicht viel Rasenpflege im Winter

ОГЛЯД: ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ ВЗИМКУ

  • По можливості не ходіть по траві взимку
  • Сніговий покрив захищає газон
  • Не чепайте за газоном, поки сніг не зійде

ЗИМОВИЙ ВІДПОЧИНОК ДЛЯ ГАЗОНУ

Догляд за газоном взимку полягає в основному у відпочинку. Наприкінці жовтня - на початку листопада, але не пізніше перших зимових морозів, активний догляд за газоном повинен бути завершений. Після того, як ви зібрали листя, очистили газон, востаннє підстригли його і внесли добрива на зиму, ваш сад може зануритися в заслужену сплячку - і ви теж можете зробити перерву в активному догляді за газоном взимку.

За задумом природи, взимку ваш сад відпочиває. Це означає, що травинки перестають рости. Але це також означає, що вона більше не знає, як захистити себе від навантажень і пошкоджень. Ось чому особливо важливо залишати газон у спокої і, по можливості, більше не ходити по ньому. Інакше ніжні травинки зламаються і навесні будуть довше відновлюватися.

Чи можна косити газон взимку?

З настанням перших заморозків стрижку газону слід припинити. На зиму висота стрижки газону не повинна перевищувати 4-5 сантиметрів. У зимові місяці газон повинен відпочивати, і по ньому не можна ходити, оскільки кожен крок руйнує чутливі газонні рослини.

Крупним планом зелені травинки з кристалами льоду та снігу

ГАЗОН ВЗИМКУ: МОРОЗ І СНІГ

Як тільки на газоні настають морози, він стає особливо чутливим. Багато хто знає, що в цей час по ньому не можна ходити і надмірно використовувати. Якщо трава вкрита снігом, створюється своєрідна ізоляція, яка захищає травинки від морозу та крижаного вітру. Неважливо, як довго сніг вкриває землю: залиште його спокійно лежати і не ходіть по ньому.

Однак це не завжди так просто, особливо для сімей з дітьми. Діти зазвичай не звертають уваги на ніжні травинки, граючись у саду. Травинка реагує дуже чутливо, адже вона на 80 відсотків складається з води. Якщо вода в травинці замерзає взимку, травинка може зламатися. Це пошкодження неможливо компенсувати, оскільки протягом зимових місяців не відбувається жодного росту. Наслідки можна побачити вже при першому таненні снігу. Залишаються жовто-коричневі сліди або великі коричневі ділянки, в які люблять проникати грибкові захворювання.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОБЛАШТУВАННЯ САДУ

Для того, щоб ваш газон виглядав красиво цілий рік і не зазнавав зайвих навантажень, вже під час укладання газону слід подумати про те, який тип газону вам підходить.

Зробіть декоративний газон стійким до протекторів

Щоб декоративний газон відпочивав і взимку, восени можна викласти невеликі сходинки. Декоративно оформлені доріжки не тільки красиво виглядають, але й мають додаткову перевагу - захищають газон і зберігають взуття сухим під час снігу та дощу.

ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ ПІСЛЯ ЗИМИ

Щоб забезпечити гарний зелений газон, який відновиться, як тільки погода знову стане сприятливою до весни, можна починати підживлення в безморозні дні, як тільки почнеться ріст рослинності. Тут зазвичай застосовують азотні добрива для газонів, щоб стимулювати ріст трави. Це пов'язано з тим, що чим більше навантаження на газон в зимовий період, тим краще він потребує поживних речовин.

Перші заходи на Весняному пробудженні

Після особливо суворих зим, як тільки зійде останній сніг, слід негайно приступити до догляду за газоном.

  • Почистіть газон граблями або граблями і видаліть листя та гілки.
  • Внесіть перше весняне добриво і зачекайте близько двох тижнів. 
  • Тепер вперше підстрижіть газон, коли ґрунт підсохне. 
  • За необхідності, має сенс провести скарифікацію газону після цього.

Освіжаємо газон

Коли косити газон вперше після зими?

Коли косити газон вперше після зими, залежить від висоти трави. Температура повинна стабільно триматися на рівні 7-10 градусів, тому зазвичай це відбувається з середини березня до початку квітня.

Ще більше цікавого