Заряджання літій-іонного акумулятора — що потрібно знати

Як правильно заряджати літій-іонні акумулятори STIHL, при якій температурі зберігати, на що слід звернути увагу, що правда, а що міф? Фахові поради від експерта.

Акумулятор і рукавички лежать на робочій поверхні

Огляд: Заряджання літій-іонних акумуляторів

  • Перед першим використанням зарядіть літій-іонний акумулятор STIHL на 80-100%.

  • Захисні технології запобігають перегріванню літій-іонних акумуляторів

  • Дбайливе заряджання вночі

  • Захист літій-іонних акумуляторів від вологи, спеки та холоду

Що потрібно враховувати при зарядці літій-іонного акумулятора

Думка, що акумуляторні батареї повинні бути повністю заряджені після покупки, більше не стосується сучасних літій-іонних акумуляторів STIHL. Однак є кілька моментів, про які слід пам'ятати, щоб забезпечити тривалий термін служби акумулятора.

1. Дотримуйтесь оптимальної температури заряджання літій-іонних акумуляторів

Ви можете заряджати акумулятор STIHL без проблем в діапазоні від +5 до +40 градусів за Цельсієм. Зберігання можливе навіть при температурі від -20 до +50 градусів - але з функціональними втратами на пограничних зонах.

Додаткову безпеку пропонують вам зарядні пристрої STIHL: якщо після тривалого використання акумулятор занадто нагрівся, заряджання не почнеться, поки не буде досягнута певна температура. 

 2. Уникайте екстремальних температур для літій-іонних акумуляторів.

Щоб захистити літій-іонний акумулятор та зарядити його належним чином, не кладіть їх на батареї опалювання. Це пов'язано з тим, що занадто висока або занадто низька температура може бути шкідливою для акумуляторів - тому завжди слід дотримуватися допустимого діапазону температур.

Найкраще заряджати батареї при нормальній кімнатній температурі або на вулиці при помірній зовнішній температурі. 

3. Літій-іонні акумулятори не потребують тривалого заряджання

Сучасні літій-іонні акумулятори перед першим використанням потрібно зарядити лише на 80% - це займає від півгодини до чотирьох з половиною годин, залежно від акумулятора.

Літій-іонний акумулятор STIHL AK 30 заряджається в зарядній станції.
Завдяки зарядній станції літій-іонний акумулятор STIHL AK 30 швидко заряджається.

Чи впливає температура акумулятора на кількість енергії, що подається?

Існує міф, який стверджує, що під час заряджання акумулятор слід класти на обігрівач. Згідно з цією теорією, електрична активність повинна збільшуватися за рахунок додавання тепла, що має захистити батарею під час заряджання і продовжити термін її роботи. Повністю розряджений акумулятор начебто має можливість навіть активуватися на короткий час шляхом його нагрівання, оскільки тільки теплий акумулятор отримує доступ до всіх своїх енергетичних запасів. Сьогодні ми знаємо не тільки те, що ця теорія помилкова, але й те, що такий підхід шкодить акумулятору.

Під час заряджання та розряджання іони практично переміщуються від одного електрода до іншого - залежно від напрямку струму. Якщо акумулятор занадто сильно нагрівається, це прискорює частинки і матеріал розкладається - термін його служби скорочується.. Якщо акумулятор сильно перегрітий, в найгіршому випадку можуть виділятися легкозаймисті гази. Акумулятор стає непридатним для використання. Загалом, ми радимо завжди звертати увагу на допустимий температурний діапазон роботи акумулятора. 

Корисно знати

Усі акумулятори STIHL поставляються спеціалізованим дилерам зарядженими на 30 процентів . Навіть якщо акумулятор STIHL тривалий час зберігався у спеціалізованого дилера, він ефективно захищений від саморозрядження. 

Наскільки небезпечно занадто довго заряджати акумулятор?

Нагрівання акумулятора під час заряджання - цілком нормальне явище, і немає причин для занепокоєння. Якісні акумулятори STIHL захищені від перегріву та безпечні при правильному використанні. Якщо акумулятор зарядився повністю, то заряджання припиняється автоматично, тож вам не потрібно турбуватися про те, що акумулятор занадто довго стоїть на зарядці. З імітаціями та копіями існує більша потенційна небезпека. Це пов'язано з тим, що акумулятори можуть лопнути через надмірне нагрівання.

Якщо акумулятор багаторазово перевищує допустимий температурний діапазон, відбувається  самопідсилювальна екзотермічна хімічна реакція - "тепловий розгін" або "теплова втеча". Тепло, що генерується всередині акумулятора, починає жити самостійну активність і призводить до розплавлення серцевини акумулятора. 

Факти такі: пожежонебезпечність акумуляторів все ще залишається проблемою, яка турбує багатьох користувачів. Але з сучасними акумуляторами STIHL ви у безпеці.

Бокс для акумуляторів STIHL з літій-іонним акумулятором AP 300 та зарядним пристроєм
Бокс для акумуляторів STIHL з літій-іонним акумулятором AP 300

Які переваги мають вироби з літій-іонними акумуляторами від STIHL?

Високоякісні акумулятори STIHL мають багато переваг, серед яких низька пожежонебезпечність літій-іонних акумуляторів, оптимальний захист від глибокого розряду та контроль температури завдяки ефективній системі керування акумулятором. 

Найвищі стандарти безпеки для літій-іонних акумуляторів STIHL

Щоб запобігти перезарядженню та надмірному виділенню тепла, в акумуляторах STIHL використовуються  лише літій-іонні елементи, які відповідають найвищим стандартам безпеки.  
Як акумулятори, так і зарядні пристрої STIHL оснащені захисними механізмами  що запобігають перезарядженню та надмірному нагріванню.

Контроль температури за допомогою системи управління батареєю 

Кожна окрема комірка, встановлена в акумулятор, контролюється системою управління батареєю. Вбудований датчик вимірює температуру в найгарячішій точці всередині акумулятора - якщо температура занадто висока, процес заряджання переривається. 

Низька пожежонебезпечність літій-іонних акумуляторів

З сучасними літій-іонними акумуляторами небезпека загоряння дуже низька. Серед іншого, це забезпечується вбудованою системою управління зарядом батареї. Це запобігає завеликому заряджанню та пов'язаному з ним сильному нагріванню.

Оптимальний захист від глибокого розряджання

Електроніка літій-іонних акумуляторів автоматично переводить їх у стан спокою,,коли вони не використовуються протягом тривалого часу. Це захищає від шкідливого глибокого розрядження.

Лише незначна втрата потужності

STIHL використовує в усіх акумуляторних пристроях сучасні літій-іонні комірки, які не потребують повної зарядки перед першим використанням і вже через декілька годин готові до використання.  Причина: Саморозряджання акумуляторів STIHL є надзвичайно малим – йдеться про втрату від одного до трьох відсотків потужностей на рік.

Ніякого ефекту пам'яті

У літій-іонних акумуляторів немає ефекту пам'яті. Ефект пам'яті - це втрата ємності  нікель-кадмієвими акумуляторами (NiCd) внаслідок часткового розрядження. Акумулятор запам'ятовує кількість енергії, яку він використав, і з часом видає лише ту ємність, яку використовував раніше, замість початкової.

Коли акумулятор перегрівається

Електричні запобіжні заходи в акумуляторі, зарядному пристрої та робочому пристрої запобігають перегріванню та автоматично вимикають функції в критичних точках. На випадок перегріву, який є малоймовірним, всі елементи акумулятора укладені в міцний і вогнетривкий корпус.

Рекомендації зі зберігання для літій-іонних акумуляторів

Для оптимального зберігання наших літій-іонних акумуляторів ми рекомендуємо температуру навколишнього середовища близько 20 градусів. В принципі, ви можете зберігати батареї при температурі від -20 до +50 градусів - в граничних діапазонах, однак, це може призвести до втрати функціональності і скорочення строку служби. Тому ми вам рекомендуємо Зберігайте правильно літій-іонні акумулятори.

Повна потужність із зарядними пристроями від STIHL

Такі зарядні пристрої, як швидкий зарядний пристрій AL 300, активно підтримують охолодження акумулятора за допомогою вбудованої системи охолодження повітря. Познайомтеся з нашими зарядними пристроями для акумуляторів:

Індикатор заряду на акумуляторі STIHL

Чотири світлодіоди на акумуляторі вказують на стан заряджання, але також можуть вказувати на несправності в пристрої або акумуляторі. Для цього просто натисніть кнопку на акумуляторі. Світлодіоди загоряться зеленим кольором приблизно на п'ять секунд, а потім покажуть стан зарядки. Якщо тільки один світлодіод блимає зеленим, це означає низький рівень заряду.

Якщо акумулятор вставлено в зарядний пристрій, зелені світлодіоди також вказують на стан заряджання (якщо жоден світлодіод не світиться, процес заряджання завершено). Якщо світлодіоди світяться або блимають червоним кольором, це означає, що є несправність:

Світлодіодний індикатор
Значення

Акумулятор потрібно зарядити.

Акумулятор заряджений на 20-40%.
Акумулятор заряджений на 40-60%. 
Акумулятор заряджений на 60-80%. 
Акумулятор заряджений на 80-100%.
Батарея занадто тепла або холодна.
Пристрій занадто гарячий.
Виникла несправність у пристрої.
Виникла несправність в акумуляторі.

Світлодіодний дисплей акумулятора інформує про стан заряду або несправності. 

Більше про потужність акумулятора STIHL

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як працює літій-іонний акумулятор і як STIHL кидає виклик цим функціям, наприклад, за допомогою інтелектуальних систем, то в статті Базові знання про акумулятори  ви знайдете те, що шукаєте.

Поширені питання та відповіді

Більше про акумулятори STIHL та аксесуари до них