Зберігаємо літій-іонні акумулятори правильно

Правильне поводження з акумуляторною батареєю має вирішальне значення для тривалого терміну служби. Це стосується як використання, так і зберігання.

Зберігання літій-іонних акумуляторів у коробці на полиці
Літій-іонні акумулятори STIHL заряджаються

Чи потрібно повністю заряджати акумулятор перед зберіганням?

Раніше вважалося: Перед зберіганням акумулятор повинен бути повністю заряджений. Це було необхідно, оскільки всі акумулятори були дуже схильні до саморозряджання. Це призводило до незворотних пошкоджень, таких як серйозна втрата ємності або навіть несправність акумулятора.

Літій-іонні батареї не потрібно заряджати перед зберіганням - навпаки

Сьогодні літій-іонні акумулятори є стандартом. Ця сучасна технологія показує надзвичайно низький рівень саморозряджання. Щоб додатково захистити елементи від глибокого розряду, зазвичай інтегровані окремі запобіжники, які автоматично перемикають сильно розряджений акумулятор в стан спокою. Тому немає необхідності повністю заряджати акумулятор перед зберіганням. Навіть навпаки: Зберігання частково розрядженого акумулятора є ще більш щадним для нього, ніж зберігання повністю розрядженого. Однак, якщо рівень заряду дуже низький або акумулятор повністю заряджений, це створює зайве навантаження на елементи. Тому ми радимо зберігати батарею з двома сяючими світлодіодами. Саме тоді старіння та саморозряджання є найнижчими.

Застарілі технології акумуляторів з високим рівнем саморозряджання

Раніше використовувані типи акумуляторів, такі як нікель-кадмієві акумулятори (NiCd) або свинцеві акумулятори, які застосовувались в транспорті, мають високу швидкість саморозряджання: Якщо акумулятор не використовувався протягом тривалого періоду часу, він може глибоко розрядитися.

Глибоке розряджання означає, що рівень заряду акумулятора падає нижче кінцевої напруги розряду. Однак нижче цієї межі більше не буде доступна енергія, і акумулятор в таких умовах не може заряджатися і зазнає незворотних ушкоджень. Тому раніше рекомендувалося повністю заряджати акумулятор перед тим, як зберігати його протягом тривалого періоду часу, і регулярно перевіряти стан заряду.

Сучасна технологія акумулятора, що захищає від глибокого розрядження

STIHL використовує сучасну технологію акумуляторів з літій-іонними елементами. Це пояснюється тим, що акумулятори STIHL мають надзвичайно низький рівень саморозрядження, який становить лише один-три відсотки на рік. Крім того, всі акумулятори STIHL оснащені інтелектуальною системою керування акумулятором, також відомою як BMS (Batterie-Management-System). Вона контролює напругу в кожному елементі акумулятора і таким чином запобігає глибокому розряджанню. Якщо напруга в елементах акумулятора падає занадто низько, акумулятор автоматично переходить у стан спокою. Процес розряджання переривається. Це також відбувається тоді, коли акумулятор не використовується протягом тривалого періоду часу. Отже, вам не доведеться турбуватися про шкідливе глибоке розряджання.

Як мені правильно зберігати пристрої з вбудованими акумуляторами?

Якщо у вас є пристрій з вбудованим акумулятором, наприклад, акумуляторна мотокоса FSA 45, ви не можете вийняти акумулятор з пристрою і тому просто зберігаєте пристрій зі вбудованим акумулятором. Наступне стосується зберігання пристроїв з вбудованими акумуляторами::

Акумуляторний тример для трави STIHL з вбудованим акумулятором і ключем для активації
  1. Вимкніть пристрій і вийміть ключ активації.
  2. Перед зберіганням видаліть з пристрою пил і бруд вологою ганчіркою.
  3. Зберігайте пристрій у сухому та безпечному місці.  

Зберігайте пристрій у прохолодному, але при температурах не нижче нуля. Також уникайте прямих сонячних променів і вологи. Для отримання додаткової інформації про температуру зберігання вашого пристрою див. інструкцію з експлуатації. Рекомендується зберігати ключ активації окремо від акумуляторного пристрою.

Коли найкраще заряджати акумулятор?

Якщо ви знову використовуєте акумуляторний пристрій після тривалого періоду часу, не заряджайте його безпосередньо перед використанням. Це також зберігає ємність і позитивно впливає на термін служби. Акумулятор можна заряджати лише за температури вище 5 градусів Цельсія. Зарядний пристрій контролює температуру акумулятора і запобігає зарядці, коли температура занадто низька або занадто висока.

Чек-лист: Як зберігають акумулятори?

STIHL використовує сучасні літій-іонні акумулятори для всіх інструментів з акумуляторним живленням. Вони не тільки легкі й тихі, але й мають високу щільність енергії та потужності. Але навіть за акумулятором, який не потребує особливого догляду і має тривалий термін служби, потрібно доглядати.

Захист літій-іонних акумуляторів від атмосферного впливу

  • Вийміть акумулятор з акумуляторного відсіку. Перед зберіганням перевірте рівень заряду і переконайтеся, що на акумуляторі горять 2 світлодіоди. За необхідності видаліть бруд і пил з акумулятора злегка вологою ганчіркою.
  • Зберігайте акумулятор, наприклад, у закритій коробці, щоб захистити його від вологи та сонця.
  • Важливою є температура: Температура зберігання від -10 до +50 градусів за Цельсієм є найкращою для акумуляторів - підходять, наприклад, сухі підвальні приміщення, гараж або добре ізольований сарай.
  • Зберігайте батареї в безпечному та в недоступному для дітей місці.
  • Зберігайте зарядний пристрій окремо від акумулятора за температури від +5 до +40 градусів за Цельсієм.
  • Для отримання додаткової інформації про температуру зберігання вашого приладу див.  інструкцію з експлуатації. 

Розробка акумуляторів STIHL

Компанія STIHL вже більше 10 років активно займається розробкою акумуляторів. Сьогодні технології розвиваються швидкими темпами, а акумуляторні інструменти популярні як ніколи раніше. Це відкрило для компанії STIHL абсолютно нові сфери діяльності для таких фахівців, як інженери-електрики, розробники програмного забезпечення та комп'ютерні інженери.

Оптимальний рівень заряду для зберігання

Ми рекомендуємо зберігати батареї не повністю зарядженими, але з сяючими 2 зеленими світлодіодами. За такого рівня заряду акумулятор може безперебійно працювати протягом 2 років, а його старіння та саморозрядження є найнижчими. Не заряджайте акумулятор прямо перед першим використанням. Під час заряджання температура повинна бути вище +5 градусів за Цельсієм. 

Що потрібно враховувати при зберіганні літій-іонних акумуляторів?

Заряджати акумулятори перед зберіганням не обов'язково - для зберігання повинні горіти 2 зелених світлодіода. Крім того, їх слід зберігати в сухому приміщенні при температурі від -10 до +50 градусів Цельсія. Не рекомендується зберігати на відкритому повітрі без захисту від атмосферного впливу. Для отримання додаткової інформації про температуру зберігання вашого пристрою, будь ласка, див. інструкцію з експлуатації.

підсумок: Зберігання літій-іонного акумулятора