Очищення мотопили: поради експертів

Ваша мотопила також потребує регулярного догляду! Дізнайтеся, як очистити ланцюгову пилу за допомогою цих простих кроків.

Матеріал для чищення бензопилки STIHL
Відкрита бензинова ланцюгова пила STIHL MS 462 C-M перед чищенням

Стійкі забруднення

Переконайтеся, що отвори для охолодження повітря чисті, і за необхідності очистіть їх пензлем або стисненим повітрям. Належне функціонування отворів для охолодження повітря є важливим для захисту двигуна від перегріву. Тепер зніміть кришку ланцюгової зірочки та очистіть область навколо зірочки. Для видалення особливо стійких забруднень використовуйте розчинник смол.

Регулярне чищення допомагає запобігти передчасному зносу напрямної шини та ланцюга. Для цього зніміть ланцюг і напрямну шину. Видаліть залишки мастила та бруду з каналу для виходу мастила, отвору для входу мастила та паза за допомогою обпилювального шаблону. Тут також добре підійде високоякісний розчинник смол. Ви можете видалити всі задирки за допомогою плоского напилка або рихтувальника для напрямних шин.

Для оптимального всебічного захисту ми рекомендуємо довготривале використання спеціального очищувача STIHL. Після очищення нанесіть технічну оливу 

У цьому відео ми демонструємо точні кроки:

Чоловік стоїть біля майстерні з акумуляторною ланцюговою пилкою STIHL з захистом шини
 • Протріть акумулятор вологою ганчіркою. 
 • Тримайте його з рівнем заряду, коли світяться два світлодіодні індикатори. Таким чином, ви уникнете глибокого розряду акумулятора, який може негативно вплинути на його роботу та термін служби.
 • Зберігайте акумулятор окремо від ланцюгової пили та зарядного пристрою. 
 • Зарядний пристрій також протріть вологою ганчіркою. За необхідності почистіть електричні контакти пензликом. 

У наступному відео ми покажемо, як правильно очистити флісовий фільтр акумуляторної мотопили на прикладі MSA 300:

Очищення бензинової ланцюгової пили

Очищувач STIHL Varioclean біля ланцюгової пили STIHL на робочому столі.

Очищення мотопили, що працює на паливі, дещо складніше. Будь ласка, зверніть увагу на наступні додаткові деталі:

 • Злив бака

Зливайте паливний бак ланцюгової пили в добре провітрюваному місці. Рештки повинні бути утилізовані в екологічно безпечний спосіб

 • Спорожнення карбюратора

Спорожніть паливний бак, а тепер запустіть пристрій і дайте мотопилі попрацювати протягом короткого часу, поки в баку не закінчиться бензин і ланцюгова пила не вимкнеться на холостому ходу. Це запобіжить злипанню мембран в карбюраторі. Для ретельного очищення рекомендуємо звернутися до спеціалізованого дилера STIHL.

 • Перевірте свічки запалювання та вхідний отвір для охолоджуючого повітря і за потреби очистіть їх..
 • Очищення повітряного фільтру

Щоб продуктивність вашої ланцюгової пили не знижувалася з часом, регулярно очищайте повітряний фільтр. Заздалегідь вийміть його з корпусу та очистіть. 

У наступному відео ми покажемо, як ретельно очистити фільтр HD2 мотопили:

Щоб ви могли бачити увесь список необхідних заходів з очищення, ми звели їх в одну таблицю. Ви знайдете її разом з подальшим детальним описом окремих кроків у інструкції з експлуатації вашого пристрою.

підсумок: Очищення ланцюгової пили

 • Регулярне технічне обслуговування забезпечує належну функціональність вашої мотопили.
 • Працюйте тільки з належними засобами захисту. 
 • Очищайте прилад після кожного використання. Додатково рекомендуємо провести ретельне очищення перед зимовою перервою.
 • Зверніть увагу на особливості чищення акумуляторних і бензинових ланцюгових пил.

 

Встановіть чистий і сухий ріжучий комплект на ланцюгову пилу назад і встановіть кришку зірочки на місце.

Професійна порада від STIHL:

Якщо у вашому гаражі є компресор, ви досягнете ще кращого результату з його допомогою. Так ви видалите навіть найдрібніші часточки бруду. До наступного використання завжди зберігайте ланцюгову пилу з захисним кожухом шини у сухому місці. 

Перед перервою у експлуатації

У проміжках між роботами і особливо перед тривалою перервою (від трьох місяців) необхідно проводити ретельне очищення мотопили. Перші кроки однакові для акумуляторних, електричних і бензинових ланцюгових пил:  

очистіть та наточіть ріжучу гарнітуру

Зніміть напрямну шину та пиляльний ланцюг з корпусу. Очистіть їх, як описано вище. Перевірте стан обох деталей. Чи потрібно підточити зубці? Чи не з'явився задирок на напрямній шині? Якщо так, обережно видаліть його за допомогою плоского напилка або рихтувальника для напрямних шин.

Отримайте більше цінних порад у покроковому посібнику із заточування ланцюга або довірте професійне заточування  ланцюга одному з наших кваліфікованих офіційних дилерів

Після очищення обприскайте направляючу шину та пиляльний ланцюг технічною оливою та зберігайте їх окремо від корпусу у відповідному захисному чохлі. 

Догляд з подвійною функцією

Розчинник смоли STIHL пропонує ідеальне рішення для затверділих смол і водночас оптимальний захист від іржі. 

Очищення корпусу

Видаліть пил і тирсу з корпусу. Очистіть область навколо зірочки (див. вище). Переконайтеся, що отвори для охолоджувального повітря вільні, і очистіть їх пензлем або стисненим повітрям. 

Заповніть бак для мастила

Чи настав час почистити бак для мастила? Ви можете зробити це самостійно або звернутися до дилера STIHL. Під час чищення можуть бути виявлені пошкодження. У такому випадку ми рекомендуємо звернутися до дилера STIHL для проведення технічного обслуговування та ремонту. Використовуючи біологічне мастило для ланцюгів, заповніть бак для мастила повністю і зберігайте його наповненим. 

Очищення мастилопровідного каналу

Перевірте рівень наповнення бака для мастила. Зазвичай рівень мастила знижується під час роботи з вашою мотопилою. Якщо цього не відбувається, можливо, виникла проблема з подачею мастила. Щоб усунути цю проблему, очистіть мастилопроводні канали вашої ланцюгової пили або зверніться до одного з наших спеціалізованих дилерів. 

Особливості акумуляторних і бензинових мотопил

На додаток до вищезазначених кроків, слід дотримуватися таких заходів з очищення акумуляторних і бензинових мотопил: 

Очищення акумуляторної ланцюгової пили

У пристроях, що працюють від акумулятора, важливе його правильне зберігання:

чому потрібно чистити ланцюгову пилу?

Ваша мотопила піддається навантаженню під час кожного використання. Рештки рослин та смола налипають на ланцюгову пилу, пиляльні ланцюги з часом затуплюються, а пил осідає на окремих компонентах. Якщо ви не видалятиме бруд, він знизить функціональність мотопили в довгостроковій перспективі. 

на що звернути увагу?

Приділяйте час регулярному очищенню мотопили. Таким чином ви збережете бездоганну продуктивність вашої бензопили. Під час догляду за акумуляторними, електричними та бензиновими ланцюговими пилами слід враховувати кілька особливостей.

Перед тим, як почистити ланцюгову пилу, необхідно виконати такі підготовчі дії: