Очищення дерев'яної тераси: Весняне прибирання

Якщо на терасі зібрався бруд: ми покажемо вам, як очистити дерев'яну терасу простими засобами.

Mann ist dabei, mit einem STIHL Flächenreiniger RA 82 die Terrasse zu reinigen

Як правильно чистити дерев'яну терасну дошку

Після зими деревина терасної дошки знебарвилася від бруду і має непривабливий вигляд. Особливо в тінистих місцях утворюється зелений наліт, який необхідно видалити. Це можна зробити швидко за допомогою простих домашніх засобів. А якщо у вас є мийка високого тиску, то за допомогою правильної насадки ви можете створити чистоту легко та ефективно. Ми покажемо, як це зробити.

Правильне обладнання для прибирання дерев'яної тераси

В принципі, ви повинні регулярно чистити дерев'яну терасу віником, щоб запобігти утворенню стійкого бруду. Мітли та щітки для чищення - це хороша підготовка до великого весняного прибирання. Мийка високого тиску з насадкою для миття також дуже корисна для очищення дерев'яних терас.

Nahaufnahme STIHL Flächenreiniger RA 82 bei der Reinigung einer Terrasse

Деревина терасної дошки визначає тип очищення

Як правило, ніколи не чистіть дерев'яний настил прямим струменем мийки високого тиску. Існує ризик, що тиск машини вимиє клей з деревини, і вона стане крихкою швидше. Найкраще заздалегідь з'ясувати, з якої деревини виготовлений ваш настил, і на основі класу міцності вирішити, як найкраще чистити терасну дошку:

Клас 1 і 2: наприклад, тропічні породи дерева, такі як бангкірай і тик, а також робінія або дуб: Ці породи дерева дуже довговічні, міцні та зносостійкі. Їх можна чистити за допомогою щітки для миття.

Клас 3 і 4: наприклад, бук, ялина або сосна: цей клас деревини дещо менш міцний, і його краще чистити вручну за допомогою мітли та щітки. Нижче ви знайдете поради по догляду.

Очищення дерев'яної тераси за допомогою мийки високого тиску

Якщо ваша дерев'яна тераса підходить для роботи з мийкою високого тиску та щіткою, можна приступати до роботи. Приєднайте насадку і встановіть низький тиск води. Занадто сильний напір води може пошкодити дерев'яну поверхню. Деревина тераси, яка була шорстка і роздратована таким чином, може стати крихкою або навіть розколотися.

Під час чищення переконайтеся, що ви рівномірно очищаєте всю поверхню. Так ви гарантуєте рівномірний колірний тон очищеної поверхні.

Для твердих і необроблених дерев'яних поверхонь ми рекомендуємо наш Засіб для чищення фасадів STIHL CS 100. З його допомогою можна надійно видалити стійкий зелений наліт.

Домашні засоби для дерев'яної тераси

Якщо у вашому домогосподарстві немає мийки високого тиску або якщо ваша дерев'яна тераса не підходить для чищення за допомогою мийки високого тиску, ви можете скористатися простими домашніми засобами. Екологічно чистим і недорогим варіантом, наприклад, є робота з содою (карбонатом натрію) або класичним м'яким милом.

Сильна команда: сода та крохмаль

Щоб приготувати очищувальну пасту з содою, не потрібно багато зусиль. Спочатку змішайте 500 мл теплої води з 2-3 столовими ложками крохмалю. Перемішуйте, поки суміш не стане без грудочок. Потім вилийте суміш у каструлю з 5 л теплої води. Додайте 100 г соди (карбонату натрію) і кип'ятіть все, поки рідина не набубнявіє. Тепер ви можете використовувати цю пасту для легкого і дбайливого очищення дерев'яної тераси.

Щоб почистити дерев'яну терасу, нанесіть пасту на дерев'яні дошки і розподіліть її щіткою для чищення. Залиште пасту діяти на кілька годин.

Нарешті, видаліть содову пасту з дерев'яного настилу, змивши її водою.

Очищення дерев'яної тераси м'яким милом

Мило також підходить для очищення дерев'яного настилу. Очевидно, що перевага надається екологічно чистим продуктам. Переконайтеся, що не надто багато відпрацьованої води потрапляє у ваш сад.

Ви можете нанести м'яке мило нерозбавленим і втерти його щіткою. Трохи терпіння - і навіть останній стик вашої дерев'яної тераси знову стане чистим. Нарешті, змийте все. Знову ж таки, використовуйте садовий шланг або, якщо у вас немає під рукою, лійку.

Оцту не місце на дерев'яній терасі.

Всі кислотні засоби для чищення (включаючи оцет) не підходять для дерев'яних дощок вашої дерев'яної тераси. Ми рекомендуємо обійтися без них, щоб ви могли насолоджуватися своєю терасою довгий час.

Holzterrasse vor einem grünen Garten mit Grill, Stühlen und Blumenkübeln

Подальші поради щодо догляду за дерев'яною терасою

Ви вже багато зробили з очищенням поверхні дерев'яної тераси, але робота ще не закінчена. Якщо ви хочете бути ретельними, ви можете піти глибше.

Прибирання під терасою

З очей геть, з серця геть: на жаль, це стосується і дерев'яної тераси. Про те, що падає між дошками підлоги або під ними, забувають - до тих пір, поки воно не починає неприємно пахнути. Якщо ви хочете запобігти цьому, наважтесь заглянути під дерев'яну терасу.

Регулярно видаляйте листя та інший бруд з простору між основою і терасою, наприклад, за допомогою садового пилососу або повітродувки. Це запобіжить гниттю тераси знизу і появі грибків та шкідників деревини.

Догляд: змащування дерев'яної тераси

На завершальному етапі після очищення ми рекомендуємо обробити деревину олією або морилкою. Таким чином, ви гарантуєте належний захист деревини.

Для цього зачекайте приблизно 24 години після очищення. Якщо деревина все ще волога, ви можете затримати вологу в матеріалі, що призведе до гниття в довгостроковій перспективі.

Олія або глазур не тільки подбають про деревину, але й зроблять ваш внутрішній дворик візуально придатним до нового садового сезону.

Резюме: Чистка дерев'яної тераси

  • Навесні слід почистити дерев'яну терасу, адже зима залишила свої сліди.
  • Підготуйте дерев'яну терасу, очистивши та підмітаючи її.
  • Працювати з мийкою під тиском легко і дбайливо, якщо деревина терасної дошки підходить для цього і використовується миюча щітка.
  • Крім того, ви також можете покластися на домашні засоби, такі як сода або мило.
  • Оцет пошкоджує деревину і не повинен використовуватися.
  • Після очищення дерев'яну терасу варто змастити олією.

Більше для любителів саду