Очищення водостічних жолобів: легко та ефективно

Ми покажемо, як без проблем виконати очищення водостічних жолобів, щоб дощова вода могла стікати належним чином.

Mann reinigt Dachrinne mit STIHL Dachrinnenreinigungsset

Для чого потрібен водостічний жолоб?

Водостічна труба відводить воду з даху і таким чином захищає стіни будинку та землю від пошкодження водою.

Регулярне очищення водостічного жолобу важливе для забезпечення її належного функціонування. Адже на даху накопичується багато чого: листя, мох, гілки, жолуді, навіть пташині гнізда потрапляють з даху в ринву, викликаючи її засмічення і переповнення.

Чому важливо чистити водостічні жолоби? 

Якщо нехтувати очищенням ринви, то заповнена сторонніми предметами ринва більше не зможе оптимально поглинати дощову воду.

Якщо жолоб заблокований, не можна недооцінювати наслідки: У найгіршому випадку дощова вода, що переливається через край і неконтрольовано падає з даху, може призвести до пошкодження фасаду та штукатурки. 

При низьких температурах також утворюються бурульки, які звисають з ринви і можуть стати небезпечними крижаними снарядами.

Тому, якщо ви підтримуєте ринву в чистоті і не чекаєте, поки знадобиться її чистка, ви робите все правильно. 

Очищення жолобів: крок за кроком

Існують різні способи прочищення засміченого водостоку - з правильними інструментами кожне чищення водостоку стає легким і приємним. Ми покажемо вам, як прочистити водостік та які інструменти для цього потрібні. До речі: якщо ви хочете прочистити мідну ринву, діяти потрібно особливо обережно через м'якість матеріалу.

Порада експерта STIHL

Чистити ринви слід регулярно, принаймні раз на рік. Найкращий час для цього - пізня осінь, коли з дерев опало все листя.

Очищення водостоку за допомогою повітродувки для листя

Очистити водостічну трубу знизу без драбини - це не проблема з добре продуманим комплектом для чищення. Набір для чищення ринв від STIHL - це модульна система труб, яку можна комбінувати з різними повітродувками STIHL для ефективного очищення ринв. І ось як це робиться:

STIHL Dachrinnenreinigungsset

Набір для чищення водостоків також включає в себе трикомпонентну повітродувну трубу.

Цей тип очищення ринв особливо підходить, коли ринва і будь-які сторонні предмети в ній сухі і можуть бути здуті за допомогою повітродувки для листя;

Набір для чищення ринв можна використовувати з повітродувками STIHL BG 45 та BG 66, BG 55/SH 55, BG 56/SH 56, BG 85/SH 85 und BG 86/SH 86 а також BGE 71/SHE 71 та BGE 81/SHE 81 можна комбінувати. 

Гнучкий металевий шланг проштовхують у водостічну трубу, щоб прочистити заблокований вхід у синю бочку для дощу

Після ринви слід також почистити водостічну трубу.

Очищення водостічної труби

Після завершення очищення ринв слід очистити водостічну трубу. Для цього STIHL пропонує два набори для чищення труб, які можна легко використовувати як приладдя для мийки високого тиску. У нашому посібнику ми покажемо, як очистити водостічну трубу.

Більше корисних порад на нашому сайті