Класи захисту від порізів: високий рівень безпеки для оптимальної роботи

Безпечна робота з мотопилою: надійний захист від порізів STIHL робить це можливим. Найважливішу інформацію можна знайти тут.

Огляд: Класи захисту від порізів

  • Існує 4 класи захисту від порізів від 0 до 3.

  • Кожен клас захисту від порізів пропонує власний захист.

  • 1 клас захисту від порізів є стандартом класу захисту від порізів.

  • STIHL пропонує різноманітний одяг для захисту від порізів.

  • Під час роботи завжди одягайте засоби індивідуального захисту відповідно до інструкції з експлуатації та зверніться до таблиці розмірів .

Захист від порізів: основи для всіх випадків

Робочий одяг із функцією захисту від порізів завжди має дотримуватися одного принципу: Йдеться про зупинку або блокування роботи мотопили, коли вона торкається захисного одягу.

У штанях, куртках і взутті STIHL із захистом від порізів використовуються спеціальні високотехнологічні волокна. Ці волокна/нитки дуже довгі, гладкі та, насамперед, дуже міцні щодо розрізів та розривів і вільно лежать в трикотажному полотні, яке також складається з високоміцних волокон. Матеріал для захисту від порізів лежить у кілька шарів безпосередньо під верхньою тканиною одягу для захисту від порізів. Якщо ланцюг мотопили стикається з цим захисним матеріалом, він блискавично вириває вільні волокна захисного матеріалу. Вони обертаються навколо ведучого колеса ланцюга і за долі секунди зупиняють його.

У черевиках STIHL для захисту від бензопили також використовуються гальмівні вставки. Захист від порізів у черевиках для робіт з мотопилою проходить по всій передній частині стопи, включаючи язичок. Вставка істотно затримує розсічення матеріалу в екстрених випадках. Зокрема у черевиках для захисту від порізів від STIHL встановлені сталеві підноски, які можуть ефективно стримати ланцюг.

Двоє робітників лісогосподарства у захисному одязі STIHL з конференц-системою STIHL ADVANCE ProCOM

Захисний одяг STIHL має багато функцій для ефективного захисту під час роботи в приватному та професійному секторах. Індивідуальні особливості захисного одягу STIHL, такі як захист від порізів, посадка та властивості матеріалу, вказані на значках, прикріплених до продукту.

Штани STIHL із захистом від порізів сіро-помаранчевого кольору з піктограмою бензопили для 1 класу захисту від порізів

Класи захисту від порізів: пояснення


Не весь одяг із захистом від порізів однаково підходить для кожного користувача. Щоб внести більше ясності, одяг із захистом від порізів відповідно до стандарту EN ISO 11393 (раніше EN 381) розділений на класи захисту та типи захисту від порізів. Всі ці дані вказані на упаковці та на продукті.

Класи захисту від порізів від 0 до 3 надають інформацію про швидкість, за якої захисний одяг було перевірено за стандартних умов. Підкладка захисного одягу для роботи з бензопилою повинна залишатися повністю неушкодженою.

Класи захисту від порізів

Піктограма 1 класу захисту від порізів у вигляді захисного щитка з ланцюговою пилою

Захист від порізів за стандартом EN ISO 11393

Більшість захисного одягу STIHL складається з матеріалів, розроблених ексклюзивно для STIHL і перевірених найвідомішими європейськими
інститутами з проведення випробувань SMP або KWF.

Захист від порізів має кілька шарів і пропускає повітря. Якщо ланцюг пилки вдаряється об шар захисту від порізів, він вириває багато волокон, які створюють опір ланцюгу та блокують ланцюгове колесо. Це зупиняє ланцюг і значно знижує ризик отримання травми. Наступна піктограма позначає засоби захисту від порізів STIHL:

Штани із захистом від порізів класу 1 зазвичай забезпечують достатній захист від порізів. Однак 100 % захисту не існує. З підвищенням класу захисту зростають ергономічні та термічні навантаження.

Зокрема: Оскільки нещасні випадки здебільшого трапляються під час руху ланцюга пилки, то на відносно низькій швидкості класи захисту від порізів є лише орієнтовними значеннями. Такі індивідуальні обставини, як гострота ланцюга, його натяг або кут удару, не можуть бути враховані в стандартизованих тестах, які використовуються для визначення класів захисту від порізів.

Зображення бензопили у вигляді піктограми для 1 класу захисту від порізів без стандарту

Значення піктограми пилки на захисті для рук Protect MS

Захист для рук Protect MS пройшов випробування відповідно до стандарту EN ISO 11393 (Частина 6 для захисту верхньої частини тіла) у відповідному інституті з проведення випробувань та відповідає основним вимогам щодо здоров’я та безпеки Регламенту (ЄС) 2016/425. Захисний щиток-маска не показано, оскільки для цього продукту немає спеціального стандарту випробувань, тому використовуються лише випробування, які відповідають вимогам регламенту. Відповідно до EN ISO 13688:2013 +A1:2021 повна піктограма, включаючи щиток-маску, також може бути вказана тут у майбутньому.

Дотримання техніки роботи

Засоби індивідуального захисту не замінюють безпечні методи роботи. Тому важливо дотримуватися інструкцій з використання захисного обладнання та моторизованого пристрою, а також відповідних національних правил запобігання нещасним випадкам.

Який захист від порізів для якої роботи?

Кожен із класів захисту від порізів призначений для певного застосування. Як правило, можна сказати:

  • 1 клас захисту від порізів зазвичай підходить для робіт в лісі та вдома
  • Вищі класи захисту більше підходять для непідготовлених користувачів або користувачів в особливо небезпечних ситуаціях (наприклад, технічна служба, пожежна служба тощо) 

Правильний захисний одяг при роботі з мотопилою STIHL

Робочий одяг STIHL із захистом від порізів 

В асортименті захисного одягу STIHL Ви знайдете все необхідне екепірування із захистом від порізів під час роботи з бензопилою.

Наше зобов'язання щодо безпеки: Перевірка захисту від порізів KWF

Круглий зелений логотип KWF-Профі

KWF-Профі

Знак якості «KWF-Профі» присуджується продукції для лісогосподарських робіт, яка відповідає стандартам безпеки для професійних робіт у лісі.

Круглий білий логотип із зеленою рамкою KWF-Стандарт

KWF-Стандарт

«KWF-Стандарт» включає продукти, які пройшли перевірку та придатні для використання, наприклад, у сільському господарстві чи озелененні.

Круглий синій логотип KWF-Тест

KWF-Тест

Продукти, які успішно пройшли перевірку певних технічних характеристик, позначені знаком «KWF-Тест».

Догляд за одягом із захистом від порізів

Навіть якщо воно не «подряпане», спорядження для захисту від порізів піддається постійним навантаженням і забрудненням. Тому не забувайте регулярно чистити свій одяг.