Бруківка: легке очищення крок за кроком

Ефективне та легке очищення бруківки в саду та навколо будинку: боротьба з повсякденними забрудненнями за допомогою міні-мийок STIHL перетвориться на задоволення. Дізнаємось як прямо зараз.

Mann reinigt Pflastersteine vor seinem Haus mit STIHL Hochdruckreiniger RE 110

Огляд: очищення бруківки

  • Мийки високого тиску - найефективніший спосіб очищення бруківки
  • Почніть з низького тиску води і перевірте в непомітному місці, чи підходить каміння для обладнання високого тиску. Використовуйте засіб для чищення поверхні для бетону та бруківки з твердого каменю; теплу воду, м'яку щітку та рН-нейтральний очищувач для м'якого пористого природного каменю.
  • З екологічних міркувань використовуйте біорозкладні засоби для чищення, такі як засіб для чищення каменю та фасадів STIHL CS 100.
  • Інші варіанти: нейтральне м'яке мило або, для бетонних каменів, содово-водяний розчин, використовуючи захисні окуляри.

Очищення бруківки: Мийка високого тиску

Мийки високого тиску - це ефективний спосіб очистити бруківку від бруду та бур'янів. Високий тиск води розчиняє навіть найстійкіший бруд і швидко та ретельно очищає камінь за каменем. Мийка високого тиску особливо ефективна на великих площах: робота виконується швидко, без особливих зусиль.

Кілька загальних порад, про які слід пам'ятати при роботі з мийкою високого тиску:

  • Не всі види бруківки можна чистити апаратом високого тиску. Бетонну бруківку та бруківку з твердого каменю можна чистити за допомогою низького тиску води, наприклад, за допомогою мийки для прибирання територій. Спочатку перевірте в непомітному місці, як реагує каміння і чи придатне воно для чищення апаратом високого тиску.
  • Поверхневий очищувач працює особливо м'яко і без розбризкування, тому навколишнє середовище залишається чистим під час чищення. При використанні плоскоструменевої насадки переконайтеся, що між насадкою та бруківкою є достатня відстань.
  • Не працюйте під дощем або у вологому середовищі.

Очищення бруківки: Інструкція

Це зробить вашу бруківку чистою

Очищення бруківки: Домашні засоби

Якщо у вас немає під рукою засобу для чищення бруківки, ви можете скористатися простими домашніми засобами. Для очищення невеликих ділянок достатньо гарячої води, м'якої щітки та нейтрального м'якого мила. Але сода також є перевіреним засобом проти плям. Не змішуйте власні домашні засоби в мийці високого тиску. Мийку високого тиску слід заправляти лише відповідним миючим засобом.

Очищення бруківки кальцинованою содою

Суміш соди та води є ефективним, але сильно лужним засобом для чищення. Її можна використовувати для особливо брудної бетонної бруківки. Під час роботи обов'язково надягайте захисні окуляри, оскільки сода може подразнювати очі. Також не варто забувати про робочі рукавички.

Кількість суміші залежить від площі, яку потрібно очистити. Як правило, беруть 10 грамів соди на 1 літр води. Нанесіть суміш на бруківку за допомогою щітки і залиште на 5-6 годин, щоб вона вбралася. Змийте розчин, дотримуючись місцевих правил каналізації, чистою водою з мийки високого тиску або садового шланга.

Не рекомендується: Чистити бруківку оцтом

Оцет - популярний домашній засіб для очищення різних поверхонь. Однак він не підходить для чищення бруківки з наступних причин:

  • Оцтова кислота руйнує шви між плитками і, таким чином, може дестабілізувати основу бруківки.
  • Оцет залишає яскраві плями і не повинен контактувати з камінням, що містить вапно. Це означає, що не слід використовувати оцет для чищення бетонної бруківки та природного каменю.
  • Оцтова кислота подразнює дихальні шляхи і слизові оболонки, тому при неправильному використанні або розбризкуванні існує ризик хімічних опіків.

Чистка бруківки: Особливості бетонної та природної бруківки

Те, чим ви будете чистити бруківку, залежить від її природи. Тому перед чищенням перевірте, з якого матеріалу зроблені доріжки у вашому саду.

Основна відмінність полягає в тому, що розрізняють бетон і натуральне каміння.

Geräumige Terrasse mit Betonsteinen an einem großen, grünen Garten

Очищення бетонної бруківки

Бетонна бруківка є класикою серед бруківки і буває різних форм. Бруківку, що переплітається, можна чистити засобом для чищення поверхонь. Щоб перевірити сумісність поверхні каменю, почніть з низького тиску води і збільшуйте його в міру необхідності.

Бетонні блоки добре переносять нейтральні та лужні засоби для чищення. Однак вони виготовлені з чутливого до кислот вапняку і можуть бути пошкоджені, якщо чистити їх кислотними засобами.

Поради STIHL

Природне явище, яке багатьох людей дратує, - це білі плями на бетонній бруківці: вапняні відкладення. Вони характерні для щойно покладеної бруківки і є нічим іншим, як надлишком вапна, який розчиняється з бетону під час дощу і намокання. Плями можна видалити дуже легко і екологічно безпечним способом - за допомогою щітки, води і, за необхідності, нейтрального миючого засобу;

Очищення природного каменю

Бруківка з натурального каменю, виготовлена з граніту, мармуру, пісковику або базальту, виглядає елегантно і особливо якісно. Щоб зберегти гарний зовнішній вигляд натурального каменю, використовуйте тільки pH-нейтральні засоби для чищення. Кислоти та луги, навпаки, пошкоджують природний матеріал.

Zwei Liegen aus Holz auf einer Terrasse mit Natursteinpflaster

Бруківку з твердих порід каменю, таких як граніт, базальт і кварцит, найретельніше можна очистити за допомогою мийки високого тиску. Вони стійкі і витримують високий тиск води. Доріжки з клінкерної бруківки також можна чистити апаратом високого тиску.

Для м'яких матеріалів краще діяти обережно: Тепла вода, м'яка щітка та нейтральний миючий засіб - це безпечний варіант.

Більше корисного для догляду за садом