Кашпо для квітів власноруч: покрокова інструкція

Кашпо для квітів, виготовлене самостійно з колоди, стане прикрасою будь-якого саду. В цьому розділі ми покажемо Вам, як це зробити професійно.

Mann möchte Pflanztrog selber bauen und zersägt dazu einen Baumstamm mit der STIHL Benzin-Motorsäge MS 180

Підготовка до будівництва кашпо

Матеріал для кашпо 

Кашпо для рослин та клумби бувають різних конструкцій і виготовляються з незліченної кількості матеріалів. Існують металеві, теракотові та пластикові варіанти. Однак найпопулярнішим є натуральний варіант, виготовлений з дерева. Ми рекомендуємо модрину або ялину, міцні та стійкі до погодних умов породи. Зсередини годівниця вистелена пластиковою плівкою, щоб запобігти пошкодженню деревини під впливом вологи. Однак без дренажу для води не обійтися. 

Вибираючи матеріал, переконайтеся, що деревина суха, оскільки тільки так можна досягти довготривалого результату. Якщо деревина ще не висохла, вона може потріскатися. Якщо ви працюєте з деревиною, яка ще має кору, вона може з часом відшаруватися.

Laubbäume im Wald

Електропили для виготовлення кашпо для рослин

Для того, щоб проект "зроби сам" був успішним і приносив задоволення, необхідні правильні інструменти.

Інструменти та інші матеріали для кашпо

Material-Illustration: STIHL Motorsäge, Holzstämme, Beil, Sägeblock, Zollstock, Schrauben, Bohrschrauber

Обирайте деревину зі сталого лісового господарства

Переважно використовуйте наявні відходи деревини. За необхідності купуйте місцеву деревину з екологічно чистих лісових господарств з відповідною печаткою, яка потрапляє до вашого саду без довгих транспортних маршрутів. Так ви точно знатимете, звідки походить ваша деревина, і зробите щось корисне для довкілля.

DIY: змайструйте власне кашпо для рослин

Після того, як всі підготовчі роботи завершені, можна приступати до спорудження кашпо для рослин. Забезпечте безпеку довкола та виділіть достатньо місця для вашого проекту, щоб уникнути небезпеки спіткнутися та інших небезпек.

 Illustration: Fertiggestellter, befüllter Pflanztrog zum Selber bauen

Правильний догляд за кашпо для рослин

Ваше нове дерев'яне кашпо має прикрашати ваш сад якомога довше. Щоб досягти цього, захистіть його якомога краще від вологи.

 • Морилка для дерева захищає від грибка і вологи.
 • Поставте корито на пластикові ніжки, щоб ґрунт залишався сухим.
 • Вистеліть внутрішню частину кашпо плівкою для захисту від води. Отвори у плівці запобігають перезволоженню. Переконайтеся, що отвори збігаються з дренажними отворами в кашпо 
 • Очищені від кори стовбури дерев слід закрити атмосферостійким лаком.

Трохи гербології для саморобного дерев'яного кашпо

Ваше нове саморобне кашпо для рослин ідеально підходить для невеликого саду з травами. Завдяки якісному ґрунту та регулярному догляду ви незабаром зможете урізноманітнити його рослинами зі свого домашнього саду. Однак те, що добре росте, часто залежить від ґрунту та клімату. Наш короткий путівник по травах дасть вам натхнення:

Петрушка

Петрушка - класична кухонна трава. У садовому сезоні петрушку дуже легко і нескладно садити, адже хоча вона любить світле місце в саду, їй не потрібне пряме сонце.

Цибуля кущова

Ця багаторічна весняна трава по праву є однією з найпопулярніших садових трав, оскільки є ідеальним доповненням до салатів і бутербродів. Кущова цибуля - середньоросла рослина, тому може рости практично на будь-якому багатому поживними речовинами ґрунті.

Базилік

Базилік не позбавлений проблем, але, безумовно, може розглядатися як вимогливий виклик для садівників-любителів. Влітку він потребує світлого місця та великої кількості води. Обов'язково сійте кущовий та чагарниковий базилік - ці види витриваліші, ніж класичний генуезький з супермаркету.

М'ята

М'яту можна збирати влітку, а взимку обрізати. Ця енергійна рослина має дуже сильну звичку до зростання, тому краще навіть виділити їй окремий горщик.

Підсумок

 • Виберіть відповідну деревину, наприклад, модрину або ялину, для вашого кашпо.
 • Для конструкції вам знадобиться одна більша і дві менші колоди.
 • Під час роботи з бензопилою завжди використовуйте засоби індивідуального захисту. Більш детальну інформацію ви знайдете в інструкції з експлуатації. 
 • Зробіть кашпо, випилявши велике заглиблення в більшій колоді.
 • Вкладиш для ставка з дренажним отвором допоможе запобігти накопиченню води. 
 • Помістіть кашпо на зроблені ніжки для стійкості.
 • Обробіть дерев'яну кашпою відповідним герметиком. 
 • Вашекашпо ідеально підходить для таких трав, як петрушка, базилік, цибуля та м'ята.

Ще більше порад для вашого саду