Якою сумішшю заправляти бензопилу?

Бензинова ланцюгова пила працює на паливній суміші з бензину та мастила. Якість має тут вирішальне значення.

Каністра з сумішшю для бензопил STIHL MotoMix, маслом і бензином і бензопилка STIHL MS 261 C в майстерні

загальне: паливна Суміш для бензопили

 • Завжди звертайте увагу на якість бензиново-мастильної суміші.
 • Завжди точно дотримуйтесь пропорцій змішування.

 • Паливо з вмістом етанолу E10 можна використовувати з інструментами STIHL.

 • Терміни служби відрізняються в залежності від суміші. Після 30 днів вистоювання самостійно зроблена суміш втрачає свої властивості.

Заправляйте свою бензопилу правильною сумішшю

Важливо правильно підібрати паливну суміш для бензинової мотопили . Невідповідні робочі рідини або співвідношення сумішей, що відхиляються від специфікації, можуть призвести до високого зносу та серйозних пошкоджень двигуна, таких як заклинювання поршня. Для ланцюгових пил з двигуном  2-MІХ та двигуном 4-MІХ® ми рекомендуємо наступні пропорції змішування:

Якщо ви бажаєте зробити суміш для бензопили самостійно 

1 : 50 = 1 частина масла + 50 частин бензину

Оптимальне співвідношення змішування для ланцюгової пили - 1 : 50. Це 5 літрів бензину та 0,10 літра (100 мілілітрів) мастила, бажано мастила для двотактних двигунів STIHL.

Бензин

Використовуйте тільки високоякісний бензин з октановим числом не менше 90 RON для приготування суміші..

Мастило

Використовуйте тільки високоякісну оливу для двотактних двигунів, що відповідає класифікації TC. Ми рекомендуємо мастило для двотактних двигунів STIHL, яке спеціально адаптоване до двигунів STIHL і, таким чином, гарантує тривалий термін служби двигуна. Моторні оливи низької якості можуть пошкодити двигун, ущільнювальні кільця, трубопроводи та паливний бак.

Змішування паливної суміші 

Для змішування залийте в дозволену каністру спочатку мастило, а потім бензин. Перед заливанням паливної суміші в бак рекомендуємо перемішати компоненти суміші шляхом струшування каністри. Потім обережно відкрийте каністру, оскільки в ній міг утворитися тиск. 

Саморобна суміш для ланцюгової пили заливається в пилу

Використання E10 в мотоприладах STIHL

Паливо з вмістом етанолу 5% або 10% підходить для всіх бензопил і електроінструментів STIHL, а також садових інструментів STIHL з двигунами Briggs & Stratton, Kawasaki і Kohler.

Регулювання карбюратора

Для компенсації зміни складу палива може знадобитися регулювання карбюратора. Для цього ми рекомендуємо звернутися до офіційного дилера STIHL.

Що таке E10?

Позначення «E10» є скороченням: «Е» означає спиртовий біоетанол, який додається до бензину. Цифра «10» вказує на те, що вміст етанолу може становити до 10 відсотків. Таким чином, Е10 - це паливо, яке містить більшу частку біоетанолу, ніж бензин преміум-класу. У випадку з бензином преміум-класу ця частка становить максимум п'ять відсотків.

Чек-лист: Самостійне змішування паливної суміші

 • Використовуйте мастило для двотактних двигунів STIHL або фірмове мастило для двотактних двигунів класифікації TC.
 • Змішайте мастило і бензин у співвідношенні 1 : 50.
 • Влийте обидва компоненти в дозволену для палива каністру і змішайте їх, струшуючи каністру.
 • Обережно відкрийте каністру та залийте суміш у бак вашої ланцюгової пили.
 • Підказки для правильної заправки ви можете знайти в чек-листі нижче.
Ланцюгова пила STIHL MS 441 заправляється паливом для ланцюгових пил

Чек-лист: Правильна заправка

 • Увага: Бензин надзвичайно легкозаймистий. Тому тримайтеся на достатній відстані від відкритого вогню, не проливайте пальне і не паліть. Заправляйте паливо на відстані не менше 3 метрів від місця роботи, де ви запустите мотопилу.
 • Завжди повністю вимикайте двигун перед заправкою; також не заправляйте паливо, коли двигун ще гарячий. Існує ризик виникнення пожежі через переповнення.
 • Обережно відкрийте замок кришки щоб надлишковий тиск повільно виходив і паливо не розбризкувалося з бака..
 • Завжди заправляйтеся тільки в добре провітрюваних місцях.
 • Під час заправки будьте обережні, щоб не розлити пальне та не потрапити на одяг. В іншому випадку, будь ласка, негайно очистіть мотоприлад і переодягніться.

Відеоінструкція по заправці ланцюгової пили

Обережно при тривалому зберіганні суміші для мотопили

У той час як під час сезону паливо витрачається за декілька тижнів, бензиново-мастильна суміш залишається в каністрі, баку і карбюраторі набагато довше, коли обладнання не використовується, наприклад, протягом зимових місяців. За цей час кисень і волога з повітря проникають у паливні баки та системи. У випадку з паливом з АЗС це може призвести до перетворення існуючої суміші. Так звані адитивні компоненти, тобто домішки виробника, такі як антиоксиданти або засоби захисту від корозії, які призначені для поліпшення властивостей палива, можуть зреагувати і виділитися з суміші.

Небезпека осадку

Крім того, може утворюватися смолистий продукт - так звана «смола». У контексті палива під смолою розуміють залишок, який з'являється після випаровування. Вміст смоли в паливі призводить до утворення відкладень у камері згоряння двигуна або до залипання і засмічення паливних форсунок чи фільтрів.

Ніколи не зберігайте суміш для двотактних двигунів для ланцюгових пил довше 30 днів.

У випадку сумішей для двотактних двигунів у поєднанні з паливом, що містить етанол, олія і бензин також можуть розділятися через відносно короткий проміжок часу. Компанія STIHL рекомендує не зберігати самостійно приготовану суміш для двотактних двигунів довше 30 днів, щоб мінімізувати ступінь розшарування палива.
Розшарування в цьому контексті означає: Волога в повітрі зв'язує етанол і осідає на дні каністри.

Обережно при розшаруванні

Через розшарування мастило для двотактних двигунів розподіляється в паливі нерівномірно. Це може призвести до нестачі необхідного мастила в двигуні. Через брак мастила та охолодження це може призвести до проблем з роботою двигуна і навіть до заклинювання поршня. Розшароване паливо більше не бездоганне навіть після енергійного струшування.

Неправильне паливо у баці

Якщо залито неправильну суміш, ланцюгову пилу не можна використовувати, навіть протягом короткого часу. Злийте старе пальне назад у каністру за допомогою лійки і заправте бак відповідним пальним. Зазвичай цього достатньо. Якщо мотопила не працює, можливо, потрібно очистити свічку запалювання.

Інструкція з експлуатації для мотопил STIH

Ви можете тут зручно завантажити інструкцію з експлуатації для ваших мотопил STIHL.