Підготовка робочого місця

Безпека понад усе!

Підготовка робочого місця

Перед запуском і здійсненням будь-яких маніпуляцій з бензопилою перевірте безпечність і зручність робочого місця.

Для цього необхідно вжити наступних заходів обережності:

  • Під час роботи, двигун бензопли виділяє токсичні відпрацьовані гази. Гази можуть бути невидимими і не мати запаху. Тому ніколи не працюйте з бензопилаою та іншим бензоінструментом в закритих або погано провітрюваних приміщеннях. У всіх випадках повинна бути забезпечена якісна вентиляція, що повністю відводить відпрацьовані гази.
  • Перевірте стійкість основи (ґрунту, підлоги тощо) в місці проведення робіт. Якщо вона слизька, волога, вкрита льодом, снігом, свіжою корою дерев (особливо на схилах або нерівній місцевості), існує небезпека послизнутись. У такому разі вжийте заходів для розчищення робочого місця від слизьких матеріалів та сторонніх предметів.
  • Перед початком роботи переконайтесть у відсутності тварин, сторонніх осіб та дітей, що можуть потрапити у робочу зону навколо Вас. Якщо потрібно, запросіть помічника, що слідкуватиме, щоб вони не потрапили на територію, де існує небезпека травмування.
  • Якщо Ви працюватимете в місці, де обмежена видимість, та існує можливість випадкового потрапляння у робочу зону сторонніх осіб, забезпечте належне маркування та огородження небезпечної зони. Завжди одягайте спеціальний робочий одяг сигнального кольору. В темну пору доби він повинен мати світлоповертаючі елементи, що дозволять вчасно помітити Вас.

Для Вашої власної безпеки обов'язково дотримуйтесь наступних правил:

  • Під час запуску двигуна чи роботи завжди тримайтесь на відстані не менше 3 метрів від місця заправки.
  • Шлях для відступу в екстреному випадку завжди повинен бути вільний. Визначте і перевірте зону для відступу навколо робочого місця на наявність можливих перешкод (наприклад, гілок чи стовбурів дерев). Слизькі, нерівні або обледенілі поверхні на шляху можуть виявитись небезпечними, тому їх слід уникати.
  • Слідкуйте за тим, щоб у безпосередній близкості від Вашого робочого місця не було сторонніх осіб чи тварин. Ніколи не працюйте наодинці, потурбуйтесь, щоб у разі необхідності на Ваш поклик міг відреагувати напарник і надати Вам допомогу.

Якщо всі ці умови виконані, то можна приступити безпосередньо до запуску двигуна.