Садовий ліхтар - Зроби сам

Як зі звичайної колоди власноруч змайструвати садовий ліхтар, який атмосферно освітлюватиме будинок і садочок. Просто та легко. Зберігай сторінку в скарбничку цікавих ідей.

Leuchtende Holzlaterne mit Muster selber bauen

Правильна підготовка до майстрування дерев'яного ліхтаря

Щоб зробити красивий дерев'яний ліхтар, вам знадобиться декілька матеріалів, але важливо, щоб вони були правильними.  Перш за все, це відповідна мотопила, за допомогою якої можна вирізати нескладні візерунки.

Чоловік вирізає орла зі стовбура дерева за допомогою бензопили STIHL з ріжучою шиною

Зроби сам:  різьблення по дереву

Різьблення мотопилою в останні роки перетворилося з простої розваги серед вальників лісу на популярне хобі. Для різьблення по дереву використовуються спеціальні пили carving. Якщо ви ще не маєте досвіду в різьбленні, вам знадобиться відповідна до вашої мотопили ріжуча гарнітура для карвінгу та трохи вправності. У цій статті ми розповіли більше про основи різьблення по дереву.Точність - це просто

Спеціальна ріжуча Carving гарнітура STIHL вирізняються низьким рівнем вібрації та віддачі, а завдяки вузькому наконечнику шини можна дуже точно виконати філігранні та фігурні різи. При цьому різьблення мотопилою приносить не лише задоволення: створений вручну унікальний виріб з дерева стане чудовим особистим подарунком.

Повна потужність для власних проєктів

Mann mit Gehörschutz sägt mit einer STIHL Benzin-Kettensäge MS 193 C-E mit Carving-Garnitur einen Adler aus Holz

Виготовлення садового ліхтаря за допомогою мотопили STIHL із Carving-гарнітурою

Коли йдеться про прецизійну різання деревини, особливо добре підходять пилки для різьблення STIHL. Спеціальна ріжуча гарнітура Carving відрізняється особливо низьким рівнем вібрації та віддачі. 

Правильна деревина для індивідуального ліхтаря

Важко узагальнити, яка деревина найкраще підходить для різьблення. В принципі, якщо правильно поводитися з деревиною, обмежень щодо типу майже немає. Тож обирайте деревину відповідно до своїх уподобань. 

Свіжозрізану деревину перед обробкою слід висушити. Чим сухіша деревина, тим більше вона підходить, оскільки це зменшує ризик появи тріщин від висихання.

Для перших виробів матеріал не повинен бути занадто твердим, щоб швидко досягти гарного результату. М'яка деревина хвойних порід з невеликою кількістю смоли є особливо хорошим матеріалом. Пізніше можна перейти, наприклад, до тополі та дуба, ялиці Дугласа або різних видів фруктових дерев.

Повторно використовуйте стару деревину

У вас все ще є старі запаси деревини або обрізки деревини? Чудово, тоді вам не доведеться купувати нову деревину для наступних робіт. Це не тільки дуже практично, але й економить ресурси. Пам'ятайте, що пофарбована або оброблена деревина підходить не для всіх робіт.

Правильний догляд за деревиною

Дерево - це живий природний продукт. Вологість і погодні умови постійно впливають на природу матеріалу, тому він постійно змінюється. Розтріскування і зміна кольору є нормальним явищем, але їх можна лікувати і стримувати за допомогою різних масел, воску або глазурі. Неможливо повністю запобігти змінам деревини - однак, це також додає шарму і характеру матеріалу.

що знадобиться для майстрування садового ліхтаря

Material-Illustration: Stammstück, STIHL Kettensäge, Zollstock, Lichterkette, STIHL Beil , Spanngurt, Sägeblock

Інструкція своїми руками: зробіть власний дерев'яний ліхтар

Перш ніж почати роботу з мотопилою, не забудьте міцно закріпити колоду на пилці. Для цього найкраще підійде натяжний ремінь. Потім ви можете розмітити перші розпили шматочком крейди - це дасть вам чітку відправну точку для пилки.

Мета полягає в тому, щоб вирізати порожнину в круглій колоді. Пізніше ви розмістите джерело світла в цьому заглибленні. Візерунок, вирізаний у фігурі, дозволяє світлу проходити зсередини назовні, залежно від розміру та форми.

Зробіть свій власний садовий ліхтар: покрокова інструкція

 • сформуйте основну фігуру, вирізавши з середини колоди порожнину.
 • виріжте у фігурі світлові прорізи за вашим бажанням.
 • Зніміть кору з деревини та нанесіть на готовий ліхтар відповідну олію.

Поради для використання на відкритому повітрі

Якщо ви хочете розмістити ліхтар на вулиці, в ідеалі використовуйте скульптурний віск для напівсухих різьблених скульптур. Для освітлення рекомендується використовувати світлодіодні лампи, які можна використовувати як в приміщенні, так і на вулиці.

Підсумок: садовий ліхтар власноруч

 • Карвінг - це тонка різьба по дереву за допомогою мотопили.
 • Для різьблення скульптур для початківців найкраще підходить м'яка хвойна деревина.
 • Досвідчені різьбярі можуть перейти на тополю, дуб, ялицю Дугласа або деякі сорти фруктових дерев. 
 • Будь ласка, завжди використовуйте засоби індивідуального захисту відповідно до інструкції з експлуатації вашого інструменту.
 • Все, що потрібно для ліхтаря - це шматок колоди, яка спочатку вирізається з середини.
 • У передній частині ліхтаря вирізаються тонкі прорізи відповідно до ваших власних ідей.
 • Зніміть кору зі стовбура сокирою і дрібно відшліфуйте його.
 • Обробіть деревину бджолиним воском або відповідною інтер'єрною глазур'ю.

Ще більше проектів