Безпосередній вибір продукції: Кущорізи
Кущорізи

Кущорізи STIHL

для професіоналів лісових, комунальних та фермерських господарств

Для догляду за складними ландшафтами, прорідження лісових насаджень та викошування великих ділянок потрібен потужний та витривалий інструментарій. Кущоріз – це професійна садова техніка, яка витримує такі високі навантаження. Пристрій незамінний у комунальних, сільських і лісових господарствах. Рослинність швидко зрізається за допомогою гострого ножа або диску з долотоподібними зубцями. 
Німецька компанія STIHL (Штіль) пропонує українським покупцям зручні та довговічні кущорізи за доступною ціною. Техніка поєднує міцність конструкції і потужність двигуна, тому легко справляється зі складними завданнями. А завдяки багатофункціональній дворучній рукоятці, на якій розташовано всі основні елементи керування, використовувати агрегат легко. 

Порівняти Модель Робочий об'єм ­cм³ Потужність ­кВт/к.с. Вага ­кг Косильна гарнітура ­ Ціна
FS 350 40,2 1,6/2,2 7,3 1) Ніж для заростей, 300-3 21 599 грн*
FS 410 41,6 2/2,7 8,4 1) Ніж для заростей, Ø300 мм, 3 леза 26 379 грн*
FS 450 44,3 2,1/2,9 8 1) Диск із долотоподібними зубцями, Ø225 мм 21 689 грн*
FS 460 45,6 2,2/3 8,4 1) Диск із долотоподібними зубцями, Ø225 мм 27 529 грн*
FS 450-K 44,3 2,1/2,9 8,1 1) Диск із долотоподібними зубцями, Ø225 мм 22 799 грн*
FS 491 C-EM 51,6 2,4/3,3 9,3 1) Ніж для заростей, Ø300 мм, 3 леза 33 239 грн*
FS 561 C-EM 57,1 2,8/3,8 10,2 1) Диск із долотоподібними зубцями, Ø225 мм 45 879 грн*
1) без заправки, косильної гарнітури та захисту

Кущорізи STIHL в Україні: базові технічні характеристики

Садова техніка компанії STIHL «Штіль» вирізняються ергономічністю, надійністю та простотою експлуатації. Модельний ряд техніки розроблений з урахуванням потреб великих господарств та специфіки косіння рослин на великих територіях.

Високопотужні професійні кущорізи STIHL потрібні, щоб:

 • прибрати чагарник, високий бур’ян;

 • проріджувати лісонасадження;

 • скошувати жорстку траву, комиш, очерет.

Бензинові кущорізи розраховані на великі навантаження, тому конструкція цих пристроїв є надміцною. Інноваційний бензиновий двигун STIHL 2-MIX, встановлений у моделях STIHL FS 490 C і FS 560 C, має широкий діапазон обертів і сильну тягу. Завдяки технології 2-MIX він знижує витрати палива приблизно на 20% порівняно з двигунами попереднього покоління.

Ємність бензинового бака залежить від конкретної моделі й варіюється в діапазоні від 0,64 л до 0,99 л. Стінки бака напівпрозорі, тому користувач може бачити кількість паливної суміші. Дозаправка не викликає труднощів: отвір для баку достатньо широкий, відкривається без додаткових інструментів. 

Ножі для скошування виготовляються зі спеціального сплаву металів. Гострота лез зберігається тривалий час. Правильно підібрана косильна гарнітура дає змогу ефективно обробляти ділянки будь-якої складності, навіть лісопосадки та схили. 

Зверніть увагу на модель кущоріза із літерою «К» у назві. Це вкорочена модифікація кущоріза FS 450 для ергономічної роботи користувачів невеликого зросту. Вони мають:

 • короткий шток;

 • низький кут нахилу редуктора;

 • ремінь для роботи в лісі;

 • спеціальну рукоятку.

Така комплектація забезпечує максимальну точність керування під час роботи, високу ефективність обробки території.

Легкий запуск двигуна кущорізів STIHL 

Забудьте про складну та тривалу процедуру запуску двигуна кущоріза. Інженери STIHL розробили електронну систему запалювання, яка генерує високу напругу, завдяки чому утворюється іскра, що горить тривалий час. Як результат, згоряння палива значно поліпшується, а шкідливі викиди  зменшуються.

Ручним паливним насосом можна підкачати невелику кількість бензину в карбюратор. Це скоротить кількість пускових рухів, якщо виникла тривала перерва в експлуатації. У моделях кущорізів STIHL із маркуванням «C-E» встановлено систему легкого запуску ErgoStart, яка:

 • вирівнює перепади пікових зусиль;

 • вдвічі зменшує зусилля, необхідні для початку роботи двигуна;

 • забезпечує більш спокійний процес запуску.

Паперовий повітряний фільтр повноцінно очищує повітря, що надходить до камери згоряння двигуна. Контролювати рівень забруднення нескладно, огляд можна виконувати хоч після кожного циклу косіння. Деталь не потребує частої заміни, а встановлення нового фільтра займає 2–3 хвилини.

Професійна антивібраційна система на кущорізах STIHL: легке та ергономічне керування 

Аби робота з кущорізом була комфортною і безпечною, необхідно знизити вібрацію. Для цього у конструкції техніки STIHL передбачено антивібраційну систему. В моделях до FS 400 вона 1-точкова, у FS 400 і старших – 4-точкова. 

Рухливі металеві пружини сприяють зменшенню рівня вібрації, що передається від двигуна і рухомої косильної гарнітури. Завдяки цьому тремтіння на рукоятці практично не відчувається, кущорізом можна керувати легко і без втоми. В нових моделях кущорізів корпус антивібраційної системи виконано з магнію, що робить його надзвичайно легким, міцним і довговічним.

Зручність керування кущорізом STIHL забезпечує ергономічна дворучна рукоятка. Її положення можна регулювати і підлаштовувати під зріст користувача, а під час транспортування повертати на 90°. 

Зменшує навантаження на спину і надає більшої свободи рухів ранцевий ремінь. Можливість регулювання на поясі та м’які підкладки на плечах роблять тривале використання кущорізів комфортнішим. Конструкцію можна доповнювати нагрудним ременем і рюкзаком. 

Зимова експлуатація кущорізів STIHL 

Деякі кущорізи STIHL можна використовувати як у теплий період року, так і взимку. Продуктивну довготривалу експлуатацію на холоді забезпечує спеціальна система. Зимовий режим у техніці STIHL – це:

 • запобігання заледенінню повітряного фільтра;

 • підтримка працездатності карбюратора;

 • обігрів рукоятки.

Перемикання між режимами «зима/літо» максимально просте і швидке: достатньо лише пересунути повзунок. 

Асортимент кущорізів STIHL: як вибрати оптимальну модель

У нашому каталозі представлено моделі кущорізів, які можна придбати в офіційних дилерів STIHL. Аби підібрати оптимальну модель, враховуйте такі фактори:

 • розмір ділянки, яку плануєте обробляти:

 • тип рослинності, що підлягає косінню;

 • допустимий рівень шуму;

 • сезон використання техніки.

Чим складніший ландшафт, тим потужніша техніка вам потрібна. Для прикладу порівняємо дві моделі кущорізів STIHL FS 350 та FS 490 C-EM:

FS 350

Потужність 1,6/2,2 кВт/к.с.

Діаметр скошування 420 мм

Ніж для заростей трав і молодняку з 3 лезами

1-точкова антивібраційна система

FS 490 C-EM

Потужність 2,4/3,3 кВт/к.с.

Діаметр скошування 480 мм

Ріжуче полотно для очерету і тонких кущів із 4 лезами

4-точкова антивібраційна система

Зверніть увагу, що тільки при правильному підборі косильної гарнітури прилади STIHL покажуть максимальну ефективність і продуктивність. 

Техніка безпеки під час роботи з кущорізами STIHL

Прилади німецької компанії STIHL відповідають усім загальноприйнятим стандартам безпеки. Перш ніж починати косіння, ознайомтеся з правилами експлуатації пристрою. Працюйте тільки при належному рівні освітлення, робіть перерви і давайте двигуну охолонути.

Використовуйте кущорізи STIHL тільки з універсальним або металевим захистом. Спеціальний щиток не дозволить лезам поранити оператора, якщо кущоріз відскочить від гілки, та затримає друзки. 

Не намагайтеся поправити і направити стебла рослин під час роботи агрегату. Використовуйте спецодяг і рукавиці. Зручні захисні окулярі йдуть у комплекті з усіма кущорізами STIHL. 

Догляд за кущорізами STIHL: як зберегти техніку в робочому стані

Аби кущоріз прослужив довше, необхідно правильно доглядати за пристроєм. Перед початком робіт потрібно проводити поверхневий технічний огляд. Після завершення косіння і вимкнення інструмента видаліть із робочих поверхонь сміття і рештки рослин. 

Не промивайте водою ріжучу гарнітуру, оскільки це провокує появу іржі. Забруднення з ножів видаляйте щіткою або ганчіркою. Якщо планується тривала перерва у роботі, змастіть металеві частини кущоріза захисними засобами. Зберігайте техніку в сухих опалювальних приміщеннях, подалі від відкритого вогню. Транспортувати кущорізи STIHL рекомендовано у фірмових чохлах. 

Де купити кущорізи STIHL за демократичною ціною: магазини рекомендованої роздрібної мережі

Компанія STIHL реалізує техніку власного виробництва лише через мережу офіційних дилерів. В Україні працює близько 450 магазинів, де можна придбати фірмові німецькі кущорізи. На нашому сайті є детальна карта з адресами всіх точок продажу. Аби знайти адресу найближчого дилера STIHL, введіть у спеціальному полі ваше місцезнаходження – і через секунду побачите список.

Офіційні дилери STIHL продають не тільки техніку, а й запчастині, витратні матеріали, комплектуючі. В магазинах рекомендованої роздрібної мережі представлено широкий асортимент спецодягу та аксесуарів для комфортної роботи. 

Купивши кущоріз STIHL в офіційного дилера, ви можете розраховувати на якісне гарантійне, постгарантійне та сервісне обслуговування техніки. Співробітники компанії проходять навчання й регулярно підвищують кваліфікацію. Звернувшись до дилера STIHL, ви отримаєте детальну консультацію, зможете швидко підібрати модель і здійснити покупку.

Зверніть увагу, що для всіх магазинів рекомендованої роздрібної мережі встановлено єдину ціну на кущорізи. Жодних переплат і комісій – лише чесна ціна!

* Рекомендована роздрібна ціна для магазинів офіційної дилерській мережі в Україні станом на 31 березня 2023 року.

Компанія STIHL залишає за собою право внесення змін у конструкцію, технічні характеристики, серійну комплектацію, додаткове оснащення та ціни.